Tiriamas dar vienas galimos šunų daugyklos atvejis

Dalintis:

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybai gavus pranešimą apie dar vieną galimą šunų daugyklą, specialistai popiet išvyko į patikrinimą. Šįkart – Natkiškių kaime, Pagėgių savivaldybėje. Viskas užsitęsė iki pusiaunakčio, keliskart į galimą daugyklą vyko ir policijos pareigūnai. Susibūrė ir savanoriai.

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamentas, buvo gautas pranešimas apie tai, kad vienoje Natkiškių kaimo sodyboje nelegaliai veisiami į veislinius panašūs šunys. Specialistės išskubėjo į neplaninį patikrinimą. Tačiau namų ir tvarto durys joms liko uždarytos – sodybos gyventoja A.Š. apsimetė nesanti namuose, o kieman atskubėjusi jos mama D.Š. tvirtino, kad dukros nėra.

– Mums žmonės pranešė, kad ten gali būti apie 30 šunų. Išvykom tikrinti, tačiau namuose niekas durų neatidarė, tai bandėme telefonais skambinti. Niekas neatsiliepė, nors bandėme daugybę kartų. Išsikvietėme policijos pareigūnus, tai sodybos šeimininkė su mama ir jų numerius blokavo. Kieme esantis tvartas turi stiklines duris, pro jas matėsi viduje esantys šunys. Tik pasakius, kad kreipsimės į teismą leidimo patekti į patalpas, pavyko prisikviesti A.Š. Bet ji tik išlindo per langą, o patikrinimo atlikti taip ir nepavyko, – pirmadienio vakarą „Tauragės kurjeriui“ pasakojo VMVT Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė.

Šunys Natkiškiuose. Mortos Mikutytės nuotrauka

Paklausta, ar tiesa, kad D.Š. ir A.Š. susijusios giminystės ryšiais, VMVT Tauragės departamento patarėja patikslino – tai mama ir dukra. Būtent mamos sodyboje Meldiklaukių kaime rugsėjo 5-ąją susibūrus atkakliems savanoriams buvo rasti ir paimti šunys. Rudenį buvo patikrinta ir A.Š. sodyba, tačiau tuo metu buvo aptikti tik keli šunys, didesnių pažeidimų nenustatyta.

Aplink minimą sodybą Natkiškių kaime buvo matyti tik du lauke pririšti šunys, panašūs į labradorus. Tačiau tvarte girdėjosi ne vieno šuns lojimas. Sodybos šeimininkų aplink nesimatė, tik savanoriai tvirtino, kad namo viduje esama žmonių.

Aušra Stumbrienė sakė, kad antradienio rytą kreipsis į teismą su prašymu išduoti oficialų leidimą patekti į privačią teritoriją ir ją apžiūrėti. Visgi tiek ilgai laukti neteko – vėlų vakarą aplink sodybą budintiems savanoriams pastebėjus atvykstančius vieną po kito automobilius, vėl iškviesti policijos pareigūnai ir VMVT specialistės – baimintasi, kad šunis sodybos šeimininkai bandys paslėpti, tokiu būdu stengdamiesi nuslėpti savo galimai neteisėtą veiklą.

– Jie tikrai norėjo šunis išvežti iš čia, bandė ir per pievą privažiuoti prie tvarto. O kol policija atvažiavo, jie lakstė kieme su vandens žarnomis, tvarkė viską viduje, – tvirtino Natkiškiuose budėti pasiryžę savanoriai.

Įtariama, kad Natkiškiuose – dar viena šunų daugykla. Mortos Mikutytės nuotrauka

Antrąkart atvykusias VMVT Tauragės departamento specialistes A.Š. ir D.Š. jau įsileido. Tvarte buvo atliktas patikrinimas, kurio metu VMVT specialistės suskaičiavo 13 šunų, panašių į įvairias rinkoje populiarias veisles – Jorkšyro terjerus, prancūzų buldogus, Vakarų Škotijos baltuosius terjerus, špicus. Pirminiais duomenimis, visi jie laikomi per mažuose aptvaruose, o tvarte, kaip jau įprasta tokių patikrinimų metu – nenusakomi kvapai.

Sodybos savininkų pareikalauta leidimo patekti ir į gyvenamojo namo vidų, mat pastebėta, kad tvarte nėra dviejų kalyčių, kurios pagal dokumentus anksčiau buvo šioje sodyboje. Įtarta, kad jos gali būti atsivedusios šuniukų. Tačiau nei A.Š., nei jos motina D.Š. vidun įeiti neleido. VMVT Tauragės departamento specialistės šįryt patikino besikreipiančios į teismą leidimo patekti į patalpas.

Tik ar gavus leidimą pavyks dar ką nors rasti, nežinia, nes prie sodybos budėję savanoriai stebėjo kone visą naktį pirmyn atgal nestabdomai zujančias mašinas. Policijos pareigūnai esą ne visas jas tikrino, todėl, jei ir buvo daugiau šuniukų gyvenamajame name, jie jau gali būti paslėpti.

VMVT Tauragės departamento specialistės prašo gyventojų būti atidiems, stebėti savo artimą aplinką ir informuoti, jei pastebės ką nors įtartino. Žmonės raginami nelikti abejingi nežmoniškomis sąlygomis laikomiems gyvūnams.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą