TRATC‘ui vadovaus šilališkis Virginijus Noreika

Dalintis:

Antradienį išrinktas Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) vadovas. Juo tapo ilgiau nei metus laikinai šiai įstaigai vadovavęs direktoriaus pavaduotojas Virginijus Noreika. Direktorių savo valdomai įstaigai rinko akcininkių – Tauragės, Šilalės, Jurbarko rajonų ir Pagėgių savivaldybės – administracijų direktoriai, tačiau galutinį rezultatą lėmė Šilalės ir Jurbarko balsai.

Stoti prie TRATC vairo pageidavo 7 kandidatai, tačiau apskrities savivaldybių administracijų direktoriai, įvertinę pretendentus, atrinko penkis, kurie atitiko keliamus atrankos reikalavimus. Pasak Jurbarko savivaldybės administracijos direktoriaus Raimundo Basčio, antradienį vykusioje atrankoje dalyvavo 4 kandidatai, penktasis apie tai, kad nedalyvaus, pranešė elektroniniu paštu.

Visi keturi TRATC akcininkai turėjo teisę balsuoti tik už vieną kandidatą. Atrankos komisijos narių balsai pasiskirstė po lygiai, tačiau rezultatus lėmė savivaldybių valdomų akcijų kiekis (Tauragės savivaldybė turi 129 paprastąsias vardines akcijas, Jurbarko – 92, Šilalės – 79, Pagėgių – 30).

R.Bastys atskleidė, kad nulėmė Šilalės ir Jurbarko (tai yra jo) savivaldybių administracijos direktorių balsai.

– Jokios politikos. Šis žmogus bendrovėje dirba penkerius metus, buvo direktoriaus pavaduotojas, beveik pusantrų metų dirbo laikinuoju direktoriumi. Pabrėžiu – dirbo. Tai matome iš jo vykdomų projektų. Vienas tokių – dujų surinkimas iš sąvartyno atliekų. Aplinkos ministerija jau grasino, kad jei tokia įranga neatsiras iki 2021 metų, gali tekti uždaryti sąvartyną. Visa apskritis būtų apsišiukšlinusi. Projektas buvo įgyvendintas, tam surasta 90 000 eurų. Aš už sveiką karjerą, – į klausimą, kodėl jis balsavo už Virginijų Noreiką, atsakė R.Bastys.

Anot Jurbarko savivaldybės administracijos direktoriaus, sutartį su naujuoju vadovu pasirašys atrankos komisijos įgaliotas Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis. Tauragės rajono savivaldybė informavo, kad sutartis su naujuoju TRATC direktoriumi bus pasirašyta artimiausiu metu, kai tik konkurso laimėtojas pateiks reikalingus dokumentus.

TRATC direktoriaus atranką laimėjęs V.Noreika sakė, kad kiekvienas kandidatas atrankos komisijai pateikė įmonės veiklos programą.

– Daug visko surašiau. Vienas iš jų – vykdomas dujų surinkimo iš atliekų projektas. Taip pat numatoma antrinių daiktų panaudojimo paslaugų plėtra – statysime pastatą-dirbtuves. Artimiausiu metu numatome maisto-virtuvės kartu su bioskaidžiomis atliekomis perdirbimo infrastruktūros plėtrą sąvartyne: įrenginiai, aikštelės. Dar daug smulkių visokių dalykų, taip pat finansinių rodiklių, – išvardijo V.Noreika.

Pasak V.Noreikos, kol nepradėjo eiti direktoriaus pareigų, pavaduotojo klausimo nesvarsto.

TRATC vadovas renkamas penkerių metų kadencijai.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą