fbpx

Aplinkosaugininkai tikrina poilsiavietes prie vandens telkinių: užsuka ir į Balskus

Dalintis:

Aplinkos ministerija paskelbė apie aplinkosauginę akciją „Poilsiauk atsakingai“. Jos metu siekiama išsiaiškinti įvairius pažeidimus vandens telkinių pakrantėse. Aplinkos apsaugos departamento specialistai patikino, kad užsukama ir į Balskų poilsiavietę, kur jau fiksuota pažeidimų.

Aplinkosaugininkų vykdoma akcija „Poilsiauk atsakingai“, planuojama, vyks iki pat rugpjūčio pabaigos. Jos metu pareigūnai tikrins vandens telkinių apsaugos zonas ir pakrančių apsaugos juostas bei kitas poilsines teritorijas.

Tokių priemonių, anot Aplinkos ministerijos, reikia todėl, kad vasarą kai kurie poilsiautojai nepaiso draudimo pakrančių apsaugos juostose statyti automobilius arčiau kaip 25 m iki vandens. Saugomose teritorijose atstumas iki vandens ir automobilio turi būti dar didesnis – ne mažiau kaip 50 m. Už apsaugos juostų pažeidimus gresia bauda nuo 30 iki 140 eurų.

Skelbiama, kad birželio 28 – liepos 4 dienomis Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Pranešimų priėmimo tarnyba apie galimus pažeidimus gavo net 473 pranešimus, iš kurių 46 gauti ne darbo metu.

Jau anksčiau „Tauragės kurjeryje“ rašėme apie tai, kad Mažonų seniūnija tikisi didesnio pareigūnų dėmesio Balskų poilsiavietėje. Ten dažnai nuo užtvaro pašalinama spyna, tokiu būdu siekiant privažiuoti prie pat vandens. Galiausiai chuliganai pavogė ir du kelio ženklus.

AAD specialistai „Tauragės kurjeriui“ patikslino, kad Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai vasaros laikotarpiu nuolat užsuka į Balskų poilsiavietę. Per savaitę bent 1–2 kartus organizuojami reidai, kurių metu stebima ir minėta vietovė. Nuo birželio 1 dienos jau atlikta 12 reidų, kurių metu nustatyti 3 mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai.

„Pareigūnams yra žinomos Balskų tvenkinio problemos, dėl to likusią vasaros dalį aplinkosaugos pareigūnai ir toliau kontroliuos, kad būtų laikomasi aplinkosauginių reikalavimų“, – patikino AAD specialistai.

Aplinkosaugininkai taip pat primena, kad svarbu taisyklių laikytis ir miškuose. Važiuoti miškuose galima tik keliais, automobilius palikti tik stovėjimo aikštelėse ar kelio pakraštyje, neužvažiuojant ant samanų, uogienojų. O už šiukšlinimą galima sulaukti 20–50 eurų baudos.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą