Į Viešvilės rezervatą – tik užsiregistravus

Dalintis:

Aplinkos ministerija informuoja, kad trijuose Lietuvos valstybiniuose gamtiniuose rezervatuose – Čepkelių, Kamanų ir Viešvilės – keičiasi lankymosi tvarka. Nuo šiol į mokomuosius rezervatų takus – tik su rezervato darbuotojo palyda.

Kaip informuoja Aplinkos ministerija, atsisakyta leidimų lankytis išdavimo. Nuo šiol lankytis pažintiniais tikslais visuose valstybiniuose rezervatuose bus galima tik mokomuosiuose takuose ir tik su rezervato direkcijos atstovo palyda.

Čepkelių valstybiniame rezervate keičiasi uogavimo ir grybavimo tvarka vietos gyventojams. Skelbiama, kad išskirtinėje vietoje uogauti ir grybauti galės tik tie, kurie yra deklaravę gyvenamąją vietą su rezervatu besiribojančiuose kaimuose ir viensėdžiuose. Ligi šiol šia galimybe buvo leidžiama naudotis gyventojams, deklaravusiems gyvenamąją vietą į VSTT tvirtinamą sąrašą įtrauktuose kaimuose. Vietos gyventojams pakaks su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Uogauti ir grybauti gyventojai galės visame rezervate. Patikslintuose rezervato nuostatuose prailgintas vietos gyventojams leidžiamas uogavimo bei grybavimo laikas. Su rezervatu besiribojančių kaimų gyventojai tai galės daryti visą rugsėjį šviesiuoju paros metu.

Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato vyriausiasis specialistas Saulius Bartminas „Tauragės kurjeriui“ pasakojo, kad Viešvilės rezervate grybauti ir uogauti negalima niekam – net ir vietos gyventojams. Tam esanti rimta priežastis.

– Čepkelių rezervatas yra didžiulis, jo plotas didesnis nei 11 tūkst. ha. O mūsų Viešvilės rezervatas vos 3216 ha ploto. Jei bus leista čia grybauti ir uogauti, tai viską išneš, – įsitikinęs S.Bartminas.

Rezervato darbuotojas taip pat pasidžiaugė, kad po ilgai užsitęsusio griežto karantino pagaliau leista priimti lankytojus. Nuo šiol norintys apsilankyti Viešvilės rezervate turi tik iš anksto užsiregistruoti ekskursijai ir rezervato specialistas palydės mokomuoju taku, aprodys ekspozicijas.

– Galime vienu metu priimti iki 25 žmonių. Tačiau būtina išankstinė registracija, – patikslino S.Bartminas.

Taip pat skaitykite:

Viešvilės rezervato kameros užfiksavo visą pilkių šeimyną

Viešvilės rezervate sėkmingai veisiami itin reti miškų plunksnuočiai

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą