Skandalas: pamiškėje šiukšles išvertė „Ekonovus“

Dalintis:

Antradienio rytą kelyje link Bernotiškės sodų Tauragės miškininkų laukė akibrokštas – 3–4 kubiniai metrai šiukšlių, išverstų tiesiai ant važiuojamosios dalies. Kaltininkus pavyko nustatyti itin greitai – kalną atliekų pamiškėje išvertė šiukšlių vežėjo darbuotojai. Gamtos apsaugos pareigūnai pradėjo tyrimą padarytai žalai nustatyti. Svarstoma apie sutarties su vežėju nutraukimą.

Šiukšlėse – asmeniniai duomenys

Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio specialistai „Tauragės kurjerį“ informavo apie radinį Pužiškės girininkijai priklausančiuose miško plotuose. Nuvykus į vietą, prie suverstos atliekų krūvos jau laukė girininkas Gedas Griguola. Anot jo, dar pirmadienio popietę kelias buvo švarus, o antradienio rytą gyventojai informavo girininką apie radinį.

– Paskambino žmogus, važiavęs pro šalį. Šiukšlės išverstos tiesiai ant Tauragės regioniniam padaliniui priklausančio miško kelio, 50–100 metrų nuo magistralinio kelio. Pirmadienį prieš darbo pabaigą važiavau šiuo keliu, jokių šiukšlių nebuvo. Pažiūrėkit, šiukšlės po sniego sluoksniu. Akivaizdu, kad jos išverstos vėlų vakarą. Tai jau antras kartas, kai tenka ieškoti, kieno šiukšlės išverstos miške. Pirmą kartą kaltininkų nustatyti nepavyko, šiukšles išvežėme patys. Šį kartą, tikiuosi, bus kitaip. Mes, miškininkai, renkame iš savo valdų ir butelius, ir padangas, bet taip įžūliai dar niekas nebuvo pasielgę, – stebėjosi girininkas ir spėjo, kad šiukšlių krūva į mišką atkeliavo tikrai ne iš privataus namo kiemo. – Manau, čia yra 3–4 kubiniai metrai šiukšlių. Į paprastą automobilinę priekabą tiek netilps. Daugybė maišų ir maišelių, vaikiškų žaislų, net durų kilimėlis išmestas.

Šiukšlių krūvoje ne tik degalinės čekiai, bet ir asmeninės gyventojų sąskaitos su jų adresais ir telefonų numeriai. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Pradėjus tikrinti šiukšlių maišų turinį, paaiškėjo, kad dauguma šiukšlių – iš Tauruose veikiančios degalinės ir šalia jos esančios kavinės: maišuose buvo degalinės čekių, plastikinės panaudotos taros iš kavinės. Atvėrus dar kelis maišus rasta ir Parko gatvės gyventojams išrašytų sąskaitų su vardais, pavardėmis, adresais, telefonų numeriais. Dar kituose maišuose – net kelių Tauruose, Alėjos gatvėje, gyvenančių gyventojų buitinės atliekos. Maišuose – taip pat sąskaitos su konkrečiais Alėjos gatvės adresais. Tapo akivaizdu, kad atliekos į mišką atkeliavo iš Taurų gyvenvietės konteinerių, kuras tuštinti privalo oficialus atliekų vežėjas Tauragės rajone – bendrovė „Ekonovus“.

Į įvykio vietą iškviesti policijos pareigūnai matydami vaizdą tik kraipė galvas ir stebėjosi – kaip taip vidury dienos.

Šiukšlių krūvoje ne tik degalinės čekiai, bet ir asmeninės gyventojų sąskaitos su jų adresais ir telefonų numeriai. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Gali nutraukti milijoninę sutartį

Apie incidentą pranešta ir Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrui. TRATC Atliekų tvarkymo skyriaus vadovė Vilmantė Krištopaitienė nedelsdama atvyko į vietą ir negalėjo patikėti tokiu įžūlumu.

– Per visą mano darbo laiką tokio įvykio nėra buvę. Protu nesuvokiama, kaip taip galėjo nutikti, – paveiksluodama išverstas šiukšles sakė TRATC atstovė.

Girininkai dar svarstė, kad šiukšles vežėjai galėjo išpilti tik atsitikus kokiai rimtai nelaimei.

– Gal sugedo mašina, gal užsidegė, bet akivaizdu, kad tai padaryta vakare ar naktį, tikrai ne ryte. Jei būtų nutikusi bėda, įmonė, manau, iš ryto viską būtų sutvarkiusi. Čia kažkas neaiškaus, – svarstė girininkas G.Griguola.

Išverstos šiukšlės matosi net nuo magistralinio kelio. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

TRATC atstovė iškart susisiekė su UAB „Ekonovus“. Iš bendrovės Tauragės padalinio vadovo ji išgirdo, kad pirmadienį bendrovė skolinosi šiukšliavežę iš Kėdainių rajono padalinio, bet apie jokį automobilio gedimą pranešta nebuvo.

– Nėra jokio pateisinimo. Matome, kad pirmadienį, prieš 20 valandą, šiukšliavežė nusuka į tą keliuką. Turime galimybę stebėti šiukšliavežių maršrutus kompiuteryje. Šiukšles vairuotojas išpylė pamiškėje, kai dar dirbo sąvartynas. Neįmanoma sveiku protu suvokti, – piktinosi V.Krištopaitienė ir paprašė „Ekonovus“ kuo skubiau surinkti šiukšles. – Parašysime raštą šiukšlių vežėjui ir įspėsime. Didžiausia bausmė – sutarties nutraukimas. Tikimės, kad įmonė atliks vidinį tyrimą ir sugebės paaiškinti tokį darbuotojų poelgį.

„Tauragės kurjerio“ žiniomis, iki šiol rajono istorijoje šiukšlių vežėjas ne sąvartyne šiukšles buvo išvertęs dar vieną kartą. Tuomet surinkus atliekas iš privačių namų, šiukšliavežė užsidegė, mat tarp atliekų pateko karštų žarijų. Vairuotojas, gelbėdamas mašiną, sustojo šalikelėje, išpylė šiukšles, bet jos netrukus buvo surinktos ir incidento vieta sutvarkyta.

Kaltę pripažįsta

UAB „Ekonovus“ Tauragės padalinio vadovas Andrius Stankevičius, sulaukęs skambučio iš TRATC, apie incidentą pranešė įmonės generaliniam direktoriui.

„Praėjus valandai po TRATC skambučio, mūsų žmonės jau buvo sutvarkę įvykio vietą. Mūsų vertinimu, buvo išversta iki 4 kubinių metrų komunalinių atliekų. Atkreipsiu dėmesį, kad į šiukšliavežę telpa iki 120 kubinių metrų, baigęs maršrutą mūsų automobilis visas jame esančias atliekas išpylė TRATC sąvartyne. Reikia pripažinti, kad situacija keista ir tikrai nemaloni – tokie atvejai mūsų įmonėje netoleruojami. Anot mūsų vairuotojo, šiukšlės išvirto, kuomet jis tikrino, ar perėmė tuščią mašiną. Įvykį mačiusių žmonių liudijimai kiek kitokie“, – atsakymą raštu „Tauragės kurjeriui“ pateikė A.Stankevičius.

Būtent liudininkai, susisiekę su „Tauragės kurjeriu“, papasakojo, kad pirmadienį, 19.45 val., pastebėjo į Bernotiškės kelią įsukusią atbuline eiga manevruojančią šiukšliavežę. Pasak įvykį mačiusių tauragiškių, vienas „Ekonovus“ darbininkas reguliavo automobilio važiavimo kryptį ir buvo išlipęs lauk. Liudininkai tikina, kad vairuotojas ir jo kolega aiškiai matė, kad atliekos iš mašinos išvirto.

„Kad ir kaip ten būtų – toks elgesys yra nepriimtinas ir nepateisinamas. Net jeigu atliekos išverstos per klaidą ir be piktos valios, jas reikėjo surinkti. Iki galo išsiaiškinę situaciją, spręsime dėl nuobaudos netinkamai pasielgusiam darbuotojui. Dėl šio įvykio bendradarbiaujame su TRATC, policija, girininku, gamtos apsauga – su visomis pusėmis esame maksimaliai atviri ir prisiimame atsakomybę dėl įvykio. Pamiškėje atliekos atsidurti tikrai neturėjo ‒ jas visuomet verčiame tik į sąvartyną. Kodėl šįkart dalis jų atsidūrė ne sąvartyne, dar nėra iki galo aišku. Mūsų vairuotojas aiškina, kad taip jis tikrino, ar pasiėmė tuščią mašiną – pakėlė išvertimo mechanizmą ir kai pradėjo byrėti šiukšlės, jį sustabdė. Iš tiesų buvo išversta tik dalis mašinoje buvusių atliekų. Dabar detaliai aiškinamės įvykio aplinkybes“, – komentavo „Ekonovus“ atstovas.

Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Šiukšlintojus baus

Pradėję aiškintis pamiškėje išverstų šiukšlių istoriją, sulaukėme ir Taurų bei Butkelių gyventojų pranešimų, kad būtent pirmadienį šiukšlės iš jų namų buvo surenkamos labai vėlai.

– Gyvenu Putinų gatvėje ir šiukšles vežėjai surinko jau po darbo valandų, net konteinerį palikau per naktį gatvėje. Dar vėliau šiukšles rinko Butkeliuose, – sakė Taurų gventojas.

„Ekonovus“ atstovas tikino, kad Butkelių kaime atliekos pirmadienį baigtos rinkti 16.43 val., Tilžės ir Alėjos gatvėse darbai baigti iki 17.31 val. Šiukšlių vežėjų atstovas užtikrino, kad bus imamasi atitinkamų priemonių ir vairuotojai sulauks atsakomybės.

„Nuobaudos dydį nustatysime, kai galutinai išsiaiškinsime įvykio aplinkybes. Tačiau jau dabar galiu pasakyti, kad net jeigu tai buvo nesusipratimas, klaida ar gedimas, iškritusios šiukšlės tuoj pat turėjo būti surinktos atgal. Kadangi to padaryta nebuvo, nuobauda bus jau vien už tai. Tauragėje dirbame 7 metus ir tokio atvejo nebuvo. Dėsime visas pastangas, kad jų nebūtų ir ateityje“, – informavo „Ekonovus“ Tauragės padalinio vadovas A.Stankevičius.

***

UAB „Ekonovus“ birželį laimėjo TRATC skelbtą šiukšlių vežėjo Tauragės savivaldybės teritorijoje konkursą ir pasirašė 3,7 milijono eurų darbų sutartį trejiems metams su galimybe ją pratęsti dar trejiems. Iki tol atliekas Tauragėje taip vežė „Ekonovus“.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą