TRATC sustabdė nenaudojamų daiktų priėmimą

Dalintis:

Prasidėjo tradicinė Europos atliekų mažinimo savaitė, kurios tikslas – siekti, kad susidarytų kuo mažiau atliekų. Įprastai tauragiškiai būdavo kviečiami aktyviau naudotis Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) keitimosi pakartotiniam naudojimui tinkamais daiktais paslauga, tačiau karantino metu ji nebeteikiama.  

Tauragės rajono savivaldybė praneša apie prasidėjusią Europos atliekų mažinimo savaitę, kurios tikslas – ugdyti žmonių sąmoningumą, skatinti juos keisti kasdienio gyvenimo įpročius ir siekti, kad susidarytų kuo mažiau atliekų.

Skelbiama, kad gerėjant ekonominei padėčiai ir augant vartojimui tiek Lietuvoje, tiek Europos Sąjungoje susidaro vis daugiau komunalinių atliekų. Jų vienam gyventojui mūsų šalyje 2015 m. teko vidutiniškai 448 kg, ES – 480 kg, o 2018 m. jau – atitinkamai 464 kg ir 492 kg.

Šiemet per Europos atliekų mažinimo savaitę visose ES šalyse raginama ypač atkreipti dėmesį į „nematomas“ – gamybines – atliekas. Apskaičiuota, kad vienam Lietuvos gyventojui per metus tenka 1163 kg gamybinių atliekų.

Aplinkosaugininkai kviečia nesusigundyti atpigintų prekių akcijomis, o prieš perkant naują daiktą pagalvoti, ar jis tikrai reikalingas. Sugedusį daiktą pirmiausia reikėtų stengtis pataisyti, o nebereikalingą atiduoti.

UAB TRATC nuotrauka

TRATC gyventojus iki šiol ragino atsibodusius ar naudotus, bet dar tinkamus buityje didelių gabaritų daiktus – baldus, langus, duris, dviračius, kilimus, automobilines kėdutes, vežimėlius, elektros ir elektronikos prietaisus, drabužius ir tekstilę pristatyti į Didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę Tauragėje, Paberžių g. 14A. Kokius daiktus galima rasti pasiėmimui nuvykus į Didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę, būdavo skelbiama TRATC interneto svetainėje. Tačiau šiuo metu ši paslauga sustabdyta. Pasak TRATC Atliekų tvarkymo skyriaus vadovės Vilmantės Krištopaitienės, toks sprendimas priimtas dėl karantino ribojimų.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą