Antikūnų testai paaugliams – nemokami

Dalintis:

Prieš moksleivių atostogas visų rajono mokyklų ugdytiniams Visuomenės sveikatos biuro specialistai išdalijo po vieną greitąjį antigenų testą. Jį moksleiviams rekomenduojama atlikti dieną prieš grįžtant į mokymo įstaigą. Sveikatos specialistai baiminasi: mokiniai testus pasiėmė, bet ar juos atliks, nežinia.

Laikinai rajono Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pareigas einantis Mindaugas Maraulis patikino, kad greituosius testus atlikti nemokamai gali ir mokyklose dirbantys pedagogai, bet kiek jų testų užsiprašė, neskaičiuojama.

Visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistas Marius Trajanauskas informavo, kad po atostogų grįžus į mokyklą mokinių testavimo tvarka nesikeis.

– Moksleiviai bus testuojami kas 3–5 dienas. Kurią dieną testai atliekami, nusprendžia mokyklos administracija. Vaikai testuojami greitaisiais antigenų testais. Mėginiai imami iš nosies, – informavo specialistas.

Vyriausybei priėmus naująją COVID-19 serologinių tyrimų tvarką norintiems gauti galimybių pasą, tyrimų tvarka nekis vaikams nuo 12 iki 16 metų. Nuo gruodžio 28 dienos einant pramogauti, į kavines, kino teatrus galimybių pasas privalomas visiems nuo 12 metų ir 2 mėnesių asmenims.

– Paaugliams nuo 12 iki 16 metų vieną kartą per mėnesį galima serologinį antikūnų testą mobiliajame punkte atlikti nemokamai. Jei vaikas turi antikūnų, galimybių pasas jam bus išduodamas, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Julijanas Gališanskis.

Tėvai paauglius į mobilųjį punktą tyrimui gali registruoti internetu. Jiems, kaip ir nėščiosioms, sukurta atskira registracijos grafa.

Suaugusiesiems nuo sausio 10 dienos serologinis tyrimas po vakcinacijos norint gauti galimybių pasą negalios. Neskubantys skiepytis trečiąja doze atlikti kiekybinius ar pusiau kiekybinius serologinius tyrimus gali iki sausio 10 dienos. Gavus teigiamą antikūnų atsakymą, galimybių pasas galios 60 d. Serologiniai tyrimai persirgusiems asmenims galimybių pasui gauti galios ir toliau. Tokie sprendimai priimti atsižvelgiant į tai, kad Europoje ir Lietuvoje plinta omikron atmaina.

Naujausi sergamumo koronavirusu duomenys

Oficialiais Lietuvos statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą Lietuvoje koronavirusu susirgo 3415 gyventojų. Sergamumo rodiklis pakilo iki 958 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Tauragės rajone ketvirtadienį nustatyti 22 užsikrėtimo atvejai. Rajono sergamumo rodiklis yra 528 atvejai 100 tūkst. gyventojų. Iš viso, oficialiais duomenimis, rajone koronavirusu serga 162 žmonės.

Pranešama, kad praėjusią parą iš viso šalyje mirė 84 gyventojai. Iš jų 4 dėl koronaviruso. Visi jie vyresni nei 60 metų, buvo nevakcinuoti.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą