fbpx

Gripas Tauragėje dar nefiksuojamas, tačiau peršalimo atvejų daugėja

Dalintis:

Buvo įprasta, kad jau 40-ąją metų savaitę – spalio pradžioje Lietuvoje pradedami fiksuoti gripo protrūkiai. Pradėjus griežtesnę asmens higienos kontrolę jau antrus metus iš eilės spalį Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamentas susirgimų neužregistravo.

Specialistai tikina, kad gripas iš Lietuvos nepasitraukė, bet įvedus privalomą kaukių dėvėjimą, dezinfekciją šios ligos protrūkių pavyksta išvengti. Gripas plinta oro lašeliniu būdu, o sukurdami dirbtinį barjerą žmonės juo užsikrečia rečiau. Medikai informuoja, kad prasidėjus šaltesniam metų laikui neišvengiamai daugėja ūmių viršutinių kvėpavimo ligų atvejų.

– 40–42 metų savaitę užregistruota 1030 ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejų Tauragėje. Daugiau nei pusė atvejų (566) vaikams iki 17 metų, – sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento Vidaus administravimo skyriaus vedėja Albina Urbutienė.

Pasak specialistės, šiemet sergančiųjų padaugėjo. Pernai tuo pačiu metu buvo registruota 280 ligos atvejų ir iš jų 90 vaikų iki 17 metų.

– Sergamumo rodiklis kiekvieną savaitę kinta, priklausomai nuo susirgimų skaičiaus, registruoto per praėjusią savaitę. 2021 m. spalio 25 d. buvo skaičiuotas sergamumas už 42-ąją metų savaitę, Tauragės rajono savivaldybėje jis buvo 86,54 atvejo 10 000 gyventojų. Per savaitę sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis Tauragės savivaldybėje nežymiai sumažėjo, 41-ąją metų savaitę sergamumo rodiklis Tauragėje buvo 96,80 atvejo 10 000 gyventojų, – informavo NVSC specialistė.

Gripu galima užsikrėsti nuo užsikrėtusio ir sergančio žmogaus. Gripo virusas plinta kartu su seilių dalelėmis čiaudint, kosint. Seilių dalelės pasklinda ore, nusėda ant paviršių. Į kito žmogaus organizmą jos patenka įkvėpus arba užterštomis rankomis palietus akių, nosies, burnos gleivinę. Užsikrėtęs gripo virusu žmogus suserga per 24–72 val. Gripui būdinga staigi pradžia, aukšta temperatūra (didesnė nei 38°C), sausas kosulys, gerklės, galvos ir raumenų skausmas, nuovargis ir silpnumas. Retai pasitaikantys gripo simptomai yra šleikštulys, vėmimas, pilvo skausmas, viduriavimas.

Gydytojai epidemiologai prašo gyventojų ir toliau laikytis nurodymų dėvėti apsaugines veido kaukes, kuo dažniau plauti ir dezinfekuoti rankas, nesibūriuoti, o pajutus bet kokius peršalimo simptomus likti namuose arba kreiptis į šeimos gydytoją.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą