Kaukių dėvėti nenori

Dalintis:

Vyriausybei atšaukus privalomą apsauginių veido kaukių dėvėjimą, asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovybės pačios sprendžia – prašyti pacientų užsidėti kaukes ar ne.

Tauragės pirminio sveikatos priežiūros centro medikai kaukes dėvi nuolat, o dauguma pacientų renkasi būti be apsaugos priemonių. Elektrokardiogramos kabinete aptarnaujami taip pat tik dėvintieji kaukę. Medikai skundžiasi, jog aplinkinių sveikata nesirūpina akivaizdžiai peršalimo ligų simptomus jaučiantys pacientai. Tauragės ligoninėje taip pat yra kaukių dėvėjimo taisyklės, bet mažai kas jų paiso.

– Panašu, kad visi kovidą pamiršo ir išmetė į šiukšlių dėžę. Taip neturėtų būti. Mes turime tvarką, kuri reglamentuoja, jog kaukes dėvėti privalo visi ateinantys iš gatvės. Jei lankote artimąjį, gulintį stacionare, taip pat turite būti su kauke. Labai dažnai tenka perspėti lankytojus apie pareigas, – kalbėjo Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masilionis.

Pasak mediko, ligoninėje gulintiems tauragiškiams kaukių nereikia. Jas dėvi tik peršalimo simptomus turintys pacientai.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. Vytautas on

    Kažin kodėl visi gydytojai , kaip susitarę (ar už kiek) , užmiršo kas yra IŠEMIJA, ar išeminė širdies liga. Tai jiems vertėtų atnaujinti savo medicinines žinias, ir sužinoti kad išemija paprastai ir dažniausiai išsivysto DĖL DEGUONIES TRŪKUMO, kas ir vyksta užsidėjus kaukę, ir kvėpuojant savo iškvepiamu anglies dvideginiu ir toksinėmis medžiagomis, labai trūkstant deguonies. Lėtinis kvėpavimo nepakankamumas išryškėja pamažu (per kelis mėnesius, metus). Svarbiausi požymiai: ligonį vargina dusulys (įvairaus intensyvumo, ryškiai stiprėjantis fizinio krūvio metu, atirandantis ir ramybėje), pamėlynuoja oda ir gleivinės, padažnėja kvėpavimas, dažnai plaka širdis. Sunkiu atveju pažeidžiama centrinė nervų sistema: ligonis tampa apatiškas, mieguistas, vėliau praranda sąmonę. Ligos baigtis priklauso nuo ligos, sukėlusios kvėpavimo nepakankamumą, ir deguonies trūkumo laipsnio. Deguonies trūkumas veikia daugelį organų, ypač jautrios smegenys, širdis, kepenys, inkstai ir plaučių kraujagyslės. Esant ūminiam kvėpavimo nepakankamumui, skubiai nesuteikus pagalbos ligonis gali mirti. Prieš užkraudami savo mažyliams ar senoliams, virusų nesulaikančias , šaltkalvių kaukes, pagalvokite apie pasekmes, o ne cypaukite pamatę žmogų be kaukės.

Palikite komentarą