Tauragėje – 72 COVID-19 atvejai, daugėja protrūkių ugdymo įstaigose

Dalintis:

Šįryt paskelbti rekordiniai sergamumo koronavirusu duomenys. Pranešta, kad Lietuvoje vakar nustatyta daugiau nei 10 tūkst. susirgimų. Antirekordas ir Tauragės rajone – 72 atvejai. Pranešama apie protrūkių daugėjimą ugdymo įstaigose.

Oficialiais Lietuvos statistikos departamento duomenimis, vakar šalyje registruoti 10 630 susirgimų koronavirusu, o sergamumo rodiklis pasiekė 2985 atvejus 100 tūkst. gyventojų. Tiek susirgimų per vieną dieną dar nebuvo nustatyta nuo pat pandemijos pradžios.

Taip pat pranešama, jog iš viso per praėjusią parą Lietuvoje mirė 70 gyventojų. Iš jų 9 – nuo koronaviruso.

Atvejų šuolis nustatytas ir Tauragės rajone, kur vakar diagnozuoti 72 susirgimai koronavirusu. Sergamumo rodiklis yra 1420 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Pranešama, kad iš viso Tauragės rajone koronavirusu serga 500 gyventojų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė „Tauragės kurjeriui“ detalizavo, kad šiuo metu rajone yra 12 protrūkių, iš kurių 7 – ugdymo įstaigose.

– Tai nėra skaitlingi protrūkiai – po 2–3 atvejus. Taip pat fiksuojami trys protrūkiai sveikatos priežiūros įstaigose, po vieną – gamybos įmonėje ir socialinės globos įstaigoje. Ugdymo įstaigose protrūkių smarkiai padaugėjo sausio 24–26 dienomis, – sakė G.Masiulionienė. – Atvejus tiriame visus, tačiau raginame susirgus pildyti atvejo anketas internetu. Tai labai palengvina mūsų darbą, nes jei ir toliau taip sparčiai didės sergamumas, tai mūsų pajėgumų neužteks.

NVSC Tauragės departamento vadovė neslėpė, kad apie 30 proc. atsiunčiamų anketų būna klaidingai užpildytos, todėl NVSC darbuotojai prašo didesnio atidumo. Labai svarbu, kad teigiamo PGR tyrimo atsakymo sulaukęs sergantysis koronavirusu anketą užpildytų teisingai, nes tik tada jo nurodyti kontaktiniai asmenys gali kreiptis su prašymu dėl nedarbingumo išrašymo.

– Kol teigiamą PGR atsakymą gavęs sergantysis neužpildys anketos ir nenurodys kontaktinių asmenų, šeimos narių, tol jie negalės į mus kreiptis dėl nedarbingumo išrašymo saviizoliacijos metu, – pabrėžė G.Masiulionienė, primindama, kad nedarbingumas gali būti išrašytas per 7 dienas nuo teigiamo PGR atsakymo gavimo dienos.

Didėjantis sergamumas koronavirusu lemia ir gerokai didesnį srautą atvykstančių tirtis į mobilų tyrimų punktą. Dar visai neseniai mobiliame punkte kasdien buvo priimama po 100 išsitirti atvykstančių žmonių, tačiau šio ryto duomenimis Tauragės mobiliame punkte tyrimams skirtos 164 vietos, iš kurių tik 6 liko laisvos. Penktadienį tyrimams skirti 209 talonai, iš kurių dar 74 vietos laisvos. Ligoninės vadovas Liutauras Indriuška patikslino, kad kasdien yra atsižvelgiama į situaciją ir pagal tai stengiamasi užtikrinti mobilaus punkto darbo laiką.

Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) posėdyje išsakyta, kad didelę dalį tiriamųjų sudaro atvykstantieji iš kitų rajonų. Tai esą vyksta todėl, kad mobilieji punktai aplinkiniuose rajonuose ne tik dirba trumpiau, bet savaitgaliais nedirba apskritai. Oficialiai skelbiamame visos šalies mobiliųjų punktų grafike matyti, kad šį savaitgalį Šilalėje esančiame mobiliame punkte darbas nenumatytas. Jurbarko punktas šeštadienį planuoja darbą, o sekmadienio dienos langelis – tuščias. Darbo savaitgalį nenumatė ir kiti arčiausiai Tauragės rajono esantys mobilieji punktai: Pagėgių, Kelmės, Raseinių.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą