fbpx

Kitokia muziejų diena: kviečia užsukti virtualiai

Dalintis:

Šiandien minima Tarptautinė muziejų diena, kuri dėl karantino kiek kitokia. Lietuvos muziejai sumanė projektą, kuris talpina vaizdo medžiagą iš įvairių šalies muziejų. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ prisistato unikaliai Tauragės kaip pasienio krašto riboženkliais.

Tarptautinę muziejų dieną buvo įprasta švęsti su sveikinimais, muziejų lankymu, buvo kasmet apdovanojami geriausi darbuotojai. Tradicine tapo ir muziejų naktis. Šiemet gi viskas kitaip, todėl ir muziejų diena suplanuota visai kitokia. Šventė perkelta į virtualią erdvę ir kiekvienas norintis gali apžiūrėti išskirtinius muziejų eksponatus, prisiliesti prie istorijos tiesiog stebėdamas naują projektą „Lietuvos muziejų fenomenai“.

Pranešama, kad Lietuvos muziejų asociacija (LMA) ir Tarptautinės muziejų tarybos Lietuvos skyriaus (ICOM-LT) valdyba į projektą subūrė beveik 80 Lietuvos muziejų. Projektą sudaro muziejaus darbuotojų sumanyti ir nufilmuoti vaizdo siužetai, kuriuose – kiekvieno muziejaus išskirtinumas visu gražumu.

Prie projekto su savo išskirtiniais eksponatais prisijungė ir Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ muziejininkai. Jų nufilmuotame vaizdo siužete – šio krašto išskirtiniai akmeniniai riboženkliai, žymintys 1422 metų Melno taikos tarpvalstybinę sieną.

Nepaisant karantino apribojimų ir fakto, kad šiuo metu dideli renginiai laikomi nesaugiais, muziejininkai pasistengė, kad tauragiškiai neliktų be jau pamėgtos muziejų nakties. Šįvakar visų iš anksto užsiregistravusių laukia kino teatras po atviru dangumi. Muziejus nebūtų muziejus, jei nepasiūlytų žiūrovams ko nors išskirtinio. Tad bus demonstruojamas pokario filmas „Jausmai“.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą