Po rekonstrukcijos Centro turgus veikia jau dvejus metus, tačiau buvusio prekybos intensyvumo savivaldybei susigrąžinti vis dar nepavyksta – ne visi kioskai užimti, prekybininkai pasigenda pirkėjų aktyvumo, o pastarieji – pasiūlos įvairovės ir pigesnių prekių.
Artėjant Visų Šventųjų ir Vėlinių dienoms, Centro turguje sujudo prekiautojai gėlėmis. Pasak turgaus administratorės Antaninos Pijoraitienės, norinčiųjų pardavinėti gėles ir puokštes sąrašiukas sudarytas netrumpas.
– Dvi moterys viržius jau pardavinėja, turi tokių dar nematytų. Nuo spalio vidurio prasidės chrizantemų prekyba. Leidimą prekybai gėlėmis yra įsigijęs 21 žmogus. Tikrai sutalpinsime visus norinčius, kad tik jų būtų daugiau, – prekeivių išskėstomis rankomis laukia turgaus administratorė.
Leidimas mėnesį prekiauti Centro turguje kainuoja 20 Eur, o vienai dienai – 5 Eur. Dauguma Vėlinių gėlėmis ir puokštėmis prekiaus iki lapkričio 1 dienos, trys žmonės nusprendė gėles ir puokštes siūlyti ir lapkričio 2 dieną.
– Pernai buvom nusprendę, jei nesutilps turguje, prekeivius gėlėmis įkurdinti šalia esančioje mašinų stovėjimo aikštelėje. Tačiau neprireikė, nes visiems vietos užteko turguje. Manau, mažiau žmonės dabar puokščių perka, kadangi kapus uždengia plokštėmis, keičiasi puošimo tradicijos. Kaip visada gėlėmis prekiaus ir prie Papušynės kapinių, – informavo turgaus administratorė.
Antanina Pijoraitienė džiaugiasi, kad neseniai viename turgaus kioskų įsikūrė Kelmės ūkininkai, parduodantys šviežią paukštieną. Ji patikino, kad jų produkciją pati išbandė, esanti labai gera, o ir kaina „normali“, todėl rekomenduoja. Ūkininkai jai atviravo, kad norėtų sulaukti daugiau pirkėjų. Pieno produktų „Eko Žemaitija“ į Centro turgų nebeveža, šviežią pieną ketvirtadieniais pardavinėja iš Šilalės atvykę ūkininkai. Sėkminga prekyba vyksta daržovėmis.
– „Kintų žuvys“ kioską išsinuomojo nuo pirmų dienų atsidarius turgui, iškabino reklamą, bet taip ir nepasirodė, jų nematėm. Turim 12 mažų ir 12 didelių kioskų. Dešimt didžiųjų kioskų išnuomoti. Ir mažiukai ne visi užimti, septyni laisvi. Desertinė kažkodėl nedirba. „Prūsų žuvys“, kovą įsikūrę, pabėgo. Ateina žmonės paklausinėti dėl nuomos, apžiūri kioską, bet kažkodėl nepradeda prekiauti, – situaciją atskleidė administratorė.
Antanina Pijoraitienė sako niekaip nesuprantanti, kodėl tauragiškiai apsipirkti į turgų ateina tik iš ryto, nors jis dirba iki 15 valandos.
– Ir taip nuo seniausių laikų. Kiek po pietų ateina žmonių – galima ant pirštų suskaičiuoti. Bandėm ir ilgiau dirbti, bet vakarop jau niekas neužeina. Todėl kai kurie prekybininkai 14 valandą jau užsidaro. Dabar kasdien dirbame iki 15 valandos, šeštadieniais – iki 13 valandos, o sekmadienis – laisvadienis, – sakė pašnekovė.
Šeštadieniais centro turguje dirba tik du kioskai – konditerijos gaminių ir daržovių. Iš pradžių dirbo ir paukštienos kioskas, bet kadangi nėra pirkėjų, šeštadieniais prekybą nutraukė. Jei žiemą bus tiek mažai žmonių, kaip dabar, tai, Antaninos nuomone, nėra vilties dirbti. Vasarą judesys didesnis – žmonės ateina pirkti įvairių šviežių uogų ir vaisių, augalų, o žiemą tokios pasiūlos nebėra – tik mėsa, daržovės ir saldumynai, lieka dar prekiautojai medumi.
– Gal klystu, bet manau, kad buvusio šurmulio nesusigrąžinsim niekada, nes labai sumažėjo žmonių. Mėnesio pradžia, o žmonių nėra turguje. Iki lapkričio dar bus šurmulys, paskui vėl sumažės. Retai čia užsuka jaunesnių pirkėjų, nes visko yra prekybos centruose. Ir gėlių, ir puokščių, žvakių kapams. Dar vienas dalykas – turgelyje moka brangiau nei prekybos centre, – pastebėjo administratorė.
Antaninos Pijoraitienės svajonė – kad Centro turguje būtų pilna žmonių.
– Kaip mes čia išsilaikysime, tai tik Dievulis žino. Kiekvienais metais vis mažiau žmonių. Kol vyko rekonstrukcija, dalis prekiautojų įsikūrė turgelyje Prezidento gatvėje, paskui nusekė ir pirkėjai. Nėra su uogomis taip buvę kaip šiemet – buvo perpildyta, visi stalai nukrauti šilauogėmis, bet nepirko, jų kaina nukrito net iki 2,5 euro už 1 kg, kad tik parduotų. Dabar parduoda spanguoles, bet vėl nėra pirkėjų. Pernai spanguoles graibstė, šiemet nebėra pirkimo. Kad būtų daugiau perkančių, tai padaugėtų ir prekiautojų, – širdgėlą liejo A.Pijoraitienė.