Iš Italijos grįžo su dviem „Grand Prix“ apdovanojimais

Dalintis:

Gegužės 29 – birželio 1 dienomis Italijoje vyko tarptautinis vokalistų konkursas „Viva Italia 2022“, kuriame dalyvavo vienintelė Lietuvos atstovė, tauragiškė Viltė Kirstukaitė. Konkurse atlikusi dvi dainas balsinga mergaitė parsivežė du „Grand Prix“ apdovanojimus ir šūsnį kvietimų į kitus konkursus.

Tauragiškė Viltė Kirstukaitė dar praėjusiais metais Juodkrantėje vykusiame vokalistų konkurse prikaustė komisijos dėmesį ir kaip įvertinimą gavo dovanų kvietimą dalyvauti Italijoje vykstančiame konkurse „Viva Italia 2022“. Šis renginys, vykęs gegužės 29 – birželio 1 dienomis, sulaukė dalyvių net iš 11 skirtingų valstybių. Konkurse Viltė Kirstukaitė buvo vienintelė dalyvė iš Lietuvos.

„Didžiulė garbė buvo lipti į sceną vėl ir vėl. Nes šitiek apdovanojimų vienu kartu Viltė nebuvo gavusi. Dvi dainos, ir du „Grand Prix“! Sertifikatai ir pakvietimai iš komisijos narių: Makedonija, Serbija, Kosovas, Bulgarija, Latvija, stovykla Romoje, Lenkija ir …Dubajus“, – pasididžiavimo feisbuke neslėpė V.Kirstukaitės mama Lina Kirstukienė.

Viltė Kirstukaitė po konkurso Italijoje. Asmeninio albumo nuotrauka

Garsiajame „Ghione“ teatre Romoje vykusiame konkurse Viltė pasirodė 13–15 metų amžiaus grupėje. Atliko dvi dainas – „Stand up“ (Cynthia Erivo) ir „She Used To Be Mine“ (Sara Bareilles). Beje, pastarąją dainą Viltė dainavo prieš dvejus metus. L.Kirstukienė atskleidė, kad po ilgos pertraukos ir daugybės pamokų pas Rositą Čivilytę, šis kūrinys suskambėjo kur kas įspūdingiau.

– Jautėmės įdomiai, matėme, kaip kiti vaikai dainuoja. Viltės sveikata nebuvo puiki – ji ilgai sirgo prieš konkursą, buvo nerepetavusi. Tikrai nesitikėjom to, kas įvyko, – apie pelnytus apdovanojimus pasakojo Viltės mama L.Kirstukienė. – Lyginant su mūsų anksčiau aplankytais konkursais, čia vaikai dainavo stipriau ir išrinkti geriausius komisijai, manau, tikrai buvo sunku. Mes buvo vieninteliai iš Lietuvos ir vis tiek Viltė sulaukė salėje daug palaikymo.

Romos mieste vykusiame konkurse talentiniausius vaikus išrinko tarptautinė komisija. Iš skirtingų šalių atvykę komisijos nariai geriausiai pasirodžiusiems dainų atlikėjams dovanojo kvietimus atvykti į jų organizuojamus konkursus. Viltė tokių gavo ne vieną: į Makedoniją, Serbiją, Latviją, Bulgariją ir net Dubajų, kur gruodžio mėnesį planuojamas jaunųjų dainininkų konkursas. Komisijos narė iš Šveicarijos visą Kirstukų šeimą pakvietė ir į prodiuserinį centrą, kur Viltė buvo supažindinta su Enzzo Campanioli, jau 17-ka metų diriguojančiu visoje Europoje garsaus festivalio „San Remo“ orkestrui.

Viltė Kirstukaitė su San Remo festivalio orkestro vadovu Enzzo Campanioli. Asmeninio albumo nuotrauka

Tai ne pirmas tarptautinis konkursas užsienyje, kuriam V.Kirstukaitė dalyvavo. Tačiau pirmasis Italijoje. Šeima juokiasi, kad vykdami į tokio lygio konkursą nusprendė sceninius rūbus lėktuve pasiimti su savimi – saugojo, kad nedingtų.

– Visa kita, jei dingtų, gali susirasti kaip nors. O sceninius rūbus labai saugojom, – atviravo Viltės mama, atskleisdama, kad po konkurso liko vos pusantros dienos apžiūrėti įspūdingam Romos miestui.

Nepaisant daugybės konkursų, Viltė atkakliai mokosi M.Mažvydo progimnazijoje. L.Kirstukienė pasakoja, kad mergaitė ryžtinga mokslo metus užbaigti kiek įmanoma geresniais pažymiais – mokosi beveik vien dešimtukais.

– Baiginėjasi mokslo metai, Viltė verčiasi per galvą. Žinojo, kad artėja ir trimestro pabaiga, ir konkursas. Tai smarkiai ruošėsi pamokoms, – kalbėjo V.Kirstukaitės mama.

Taip pat skaitykite:

Tauragiškė Viltė Kirstukaitė pristatė naują dainą ir vaizdo klipą

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą