Jaunoji „Lietuvos balso“ dalyvė svajoja ir dainuoti, ir gydyti

Dalintis:

Vos nuo dvejų metukų muzikuojanti dabar jau 12-metė Viltė Kirstukaitė antrą kartą bando šturmuoti televizijos projektą „Lietuvos balsas. Vaikai“. Tauragiškė sako nė dienos negalinti be dainavimo, o jos tėveliai jau įprato, kad mažoji vis ką nors niūniuoja. Viltei sekasi ne tik dainuoti – net ir nuotolinio ugdymo metu ji mokosi kone vien dešimtukais.

Dainuoja nuo trejų

Tauragiškė Viltė Kirstukaitė – nuolatinė įvairių vokalo konkursų dalyvė, pastaruoju metu vis dažniau pastebima ir televizijos ekranuose, mat spėjo sudalyvauti ne viename projekte. Jos muzikinio kelio pradžių pradžia buvo vos dvejų, kai mama Lina Kirstukienė dukrą atvedė į „Yamaha“ muzikos mokyklėlę. Lina atvira – nebuvo net minties, kad mergaitė ateityje taip pamėgs dainą, tačiau suėjus 5-ajam gimtadieniui talentą lavinti su tėvelių pagalba Viltė apsisprendė pas mokytoją Lolitą Nausėdienę studijoje „Lota ir Do“.

– Muziką pamilau pradėjusi lankyti dainavimo studiją. Kai tai supratau, man buvo maždaug 6–7 metai. Dainuoju jau 10 metų. Visur ir nuolat arba dainuoju, ar bent niūniuoju, man tai kaip įgimtas refleksas, – sakė Viltė, pirmą kartą populiariame tradiciniame konkurse „Dainų dainelė“ dalyvavusi būdama 7-erių.

Viltės mama Lina pasakoja, kad dukrai pradėjus mokytis dainuoti, nutarė pabandyti dalyvauti pirmuosiuose konkursuose. Iš pradžių vietinės reikšmės, tačiau tobulėjant vokaliniams gabumams ir mama, ir dukra pradėjo dairytis į rimtesnius.

– Iš pradžių vykome į visus konkursus. Vėliau jau atmetėme Lietuvos miestelių konkursus ir prasidėjo tarptautiniai. Labai įsiminė Latvijoje vykęs „Ryga Symphony“ konkursas, o Lietuvoje vienas rimčiausių – tai „Muzikos talentų lyga“, – vardijo L.Kirstukienė, prisimindama, kad ir Tauragėje vykusiame konkurse „Lakštingalų slėnis“ Viltė yra pelniusi pagrindinį „Metų lakštingalos“ apdovanojimą.

– Yra sakančių, kad čia mes su žmona Viltę stumiame į konkursus, verčiame dalyvauti. Bet ar būtų įmanoma vaiką priversti 10 metų dainuoti, jei jam tai nepatiktų? – retoriškai klausė Viltės tėtis Robertas Kirstukas, aprodydamas mergaitės laimėtas taures, kurios vos telpa lentynoje.

Gyvena tarp Tauragės ir sostinės

Viltė Kirstukaitė mokosi Martyno Mažvydo progimnazijoje. Tėvai džiaugiasi, kad mergaitė – ne tik gabi vokalistė, tačiau ir mokosi kone vien dešimtukais. Paklausta, kurie dalykai jai geriau sekasi, jaunoji atlikėja negalėjo išskirti konkrečios pamokos, gal tik prie matematikos vadovėlio tenka ilgiau pasėdėti.

Po pamokų Viltei tenka skubėti į meno mokyklos užsiėmimus – pašnekovė siekia ne tik gerai dainuoti, bet ir išmokti groti pianinu, kad būtų paprasčiau pačiai kurti dainas.

Mokslams netrukdo net dažnos kelionės į Vilnių, kur ji toliau šlifuoja dainavimo technikas pas žymiąją Rositą Čivilytę. Kaip Viltė pasakojo, Tauragėje pas mokytoją L.Nausėdienę sekėsi puikiai, tačiau projekte „Lietuvos balsas. Vaikai“, kuriame pirmą kartą dalyvavo prieš dvejus metus, ji susipažino su R.Čivilyte ir pavyko įsiprašyti į jos mokinių gretas.

Viltė Kirstukaitė su mokytoja Rosita Čivilyte. Asmeninio albumo nuotrauka

– Dar projekto metu prašėme papildomų repeticijų ir taip susibendravome. Mokymasis pas ją kitoks – kitokie muzikos žanrai, daugiau negirdėtų kūrinių. Rosita Čivilytė daug dėmesio skiria atlikimo technikai, moko taisyklingo kvėpavimo, – tvirtino galybės dainavimo konkursų laureatė Viltė.

Prie visų šių užsiėmimų prisideda ir Manto Jankavičiaus scenos mokyklos pamokos. Tiesa, šiuose užsiėmimuose gyvai dalyvauti Viltei dar neteko, nes lankyti juos pradėjo jau stojus karantinui.

Noro dainuoti niekas nenumalšina

O kaip scenos baimė? Pašnekovė neslepia ją jaučianti, tačiau mieliau vadinanti jauduliu, o ne baime. Visgi teko patirti, ką reiškia ant scenos pamiršti žodžius. Taip pat kartą teko ant scenos lipti atvykus tiesiai iš ligoninės.

– Gulėjau ligoninėje, maniau, kad jau tikrai „Muzikos talentų lygos“ konkurse nebesudalyvausiu – seniai berepetavusi, sceninė apranga liko namuose. Tačiau atvyko tėvai. Iš pradžių atsargiai paklausė, kaip jaučiuosi. Temperatūros jau nebeturėjau, jaučiausi sveika ir labai norėjau dalyvauti. Kai pasakė, kad mano sceninį kostiumą atvežė, iškart mamos paprašiau eiti pas gydytoją prašyti, kad mane išleistų iš ligoninės, – džiaugsmo neslėpė tauragiškė.

Viltė Kirstukaitė. Mortos Mikutytės nuotrauka

„Lietuvos balse. Vaikai“ pirmą kartą Viltė nukeliavo iki pat pusfinalio. Šiemet dar aklųjų perklausų metu į jaunąją atlikėją atsisuko visi mokytojai ir anksčiau projekte dirbusi su Mantu Jankavičiumi šiemet Viltė darbuosis su Donatu Montvydu.

Kaip sako Viltė, šis projektas jai kaip žaidimas. Mergaitė juokauja – jei šiemet nepasiseks, tai galės laimę bandyti kitąmet – šiame projekte galima dalyvauti iki 14 metų, tad laiko ji dar turi.

– Man šis projektas įdomus ne dėl pasiekimo, o dėl smagaus laiko. Vaikams patinka žaisti, man irgi – tik muzikinius žaidimus. Dar labai noriu padėkoti visiems, kurie mane palaikė per akląsias perklausas, – savo gerbėjams dėkoja jaunoji atlikėja, sugebėjusi nuo klasės draugų savo dalyvavimą nuslėpti kone iki paskutinės minutės.

Nors Viltei dar tik 12 metų, paklausta, kuo nori būti užaugusi, mergaitė atvira – dar neseniai būtų paminėjusi du pasirinkimus: muziką ir mediciną. Tačiau pastaruoju metu tokios griežtos nuomonės nebesilaiko – kai kone visose pamokose puikiai sekasi, apsispręsti, ko labiau norisi, nelengva.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą