fbpx

Kada galėsime naudotis naujosiomis dviračių saugyklomis?

Dalintis:

Tauragės daugiabučių namų kiemuose jau stovi žadėtosios dviračių saugyklos. Tačiau dviračių jose vis dar niekas nelaiko – skelbiama, kad iki šiol neišspręstas saugumo klausimas.

Pagal darnaus judumo planą Tauragės mieste pastatytos 75 dviračių saugyklos, kuriose bus įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, apšvietimas, gyventojai turės galimybę įkrauti elektrinius dviračius ir paspirtukus. 85% šio projekto finansuojama iš Europos Sąjungos lėšų. Skelbta, kad šie konteineriai iš viso atsieis 660 tūkst. eurų.

Pirmoji aštuonvietė saugykla Tauragėje pastatyta kone prieš metus šalia Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos. Ją ištestavus, rangovui išsakytos pastabos ir tik ištaisius nurodytus trūkumus naujas saugyklas pradėta statyti kitose suplanuotose vietose. Jau tuomet kilo nemažai nesklandumų, gyventojai skundėsi, kad kai kurios saugyklos per arti langų.

Dabar gi dažniausias klausimas – kada šie įrenginiai pradės veikti ir jais bus galima naudotis? Kaip reikės naudotis dviračių saugyklomis?

Tauragės rajono mero patarėjas Kasparas Bertašius informavo, kad saugyklomis bus galima naudotis jau gegužę.

„Šiuo metu yra peržiūrimi ir užbaigiami elektros instaliacijos darbai. Dviračių saugyklas buvo planuota pradėti eksploatuoti gruodžio mėnesį. Patikslinu, kad dviračių saugyklos nėra gatvių dviračių stovai, kurie yra skirti trumpam sustojimui ir dviračio palikimui. Dviračių saugyklos yra skirtos ilgalaikiam dviračių laikymui ir saugojimui. Kad gyventojas galėtų naudotis dviračių saugykla, reikės parašyti prašymą savivaldybei. Parašius prašymą, gyventojo telefono numeris bus pririšamas prie vienos konkrečios dviračių saugyklos. Tuomet gyventojui paskambinus telefono numeriu saugykla atpažins užregistruotą gyventojo telefoną ir automatiškai atrakins saugyklos duris, o uždarius – duris užrakins“, – į redakcijos pateiktus klausimus atsakė K.Bertašius.

Savivaldybės atstovo teigimu, kiekvienoje saugykloje bus įdiegta ne tik automatinė ir gyventoją atpažįstanti užrakto sistema, bet ir įmontuota vaizdo stebėjimo kamera.

Pasiteiravome, ką planuojama daryti, jei norinčiųjų gauti vietą saugykloje bus daugiau, nei įrengta vietų, mero patarėjas atsakė, kad tokiu atveju daliai gyventojų teks dviračius laikyti kaip ir anksčiau – rūsiuose ar butuose.
Kasparas Bertašius patikino, kad dviračių saugyklomis gyventojai galės naudotis nemokamai. Užbėgdamas už akių galimiems skaitytojų komentarams, ji sakė, kad 85 proc. saugyklų įrengimo lėšų skyrė ES ir jos galėjo būti panaudotos tik ES numatytų darnaus judumo projektams įgyvendinti. Iš šių pinigų nebuvo galima asfaltuoti dviračių takų ar automobilių kelių, kas pastaruoju metu yra viena aktualiausių rajono problemų.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą