Kodėl Jurbarkas atliekų rinkliavos nedidina?

Dalintis:

Prieš pat Kalėdas be didesnių ginčų Tauragės rajono savivaldybės taryba patvirtino naujas atliekų rinkliavos kainas. Tiesa, keletas opozicijos narių balsavo prieš tokį sprendimą, keli nebalsavo visai, tačiau tokio pasipriešinimo neužteko, kad sprendimas būtų nepriimtas. Rinkliava nuo sausio 1 dienos auga beveik 37 procentais. Vienintelė apskrities savivaldybė, kuri nusprendė neskriausti savo gyventojų ir rinkliavos nedidinti, – Jurbarkas. Kodėl Jurbarke padėtis lengvesnė nei Tauragėje?

Tauragiškiai mokėjo daugiausiai

Kaip skelbia Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras, iki pabranginimo Tauragės mieste ir rajone standartinio 50 kv. m buto savininkai už atliekas per metus mokėjo maždaug 50,50 Eur, 100 kv. m gyvenamojo namo savininkai – apie 90 Eur. Jurbarke rinkliava mažesnė – standartinio 50 kv. m buto savininkai per metus vidutiniškai moka apie 42 Eur, 100 kv. m gyvenamojo namo – apie 76 Eur. Šilalėje rinkliava skaičiuojama kitaip nei kitose apskrities savivaldybėse – ji priklauso nuo būste gyvenančių žmonių skaičiaus. Pagal šią sistemą 50 kv. m buto gyventojai, jei bute gyvena trise, per metus iki sausio mokėjo kiek per 60 Eur, 100 kv. m namo gyventojai (taip pat jei gyvena trise) – apie 70 Eur. Pagėgiuose rinkliava, kaip ir Tauragėje, skaičiuojama nuo gyvenamojo būsto ploto. 50 kv. m buto savininkai per metus šiemet mokėjo apie 40 Eur, 100 kv. m namo – apie 70 Eur. Skelbiama, kad Šilalėje ir Pagėgiuose rinkliava nuo Naujųjų taip pat brangs.

Laukia VERT sprendimo

Jurbarko savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, paklaustas, kodėl jo vadovaujamos savivaldybės taryba nusprendė kitąmet nedidinti rinkliavos gyventojams, patikino, kad Jurbarke kelti mokesčio neprireikė, nes savivaldybei pakanka šiemet iš gyventojų surinktų lėšų, skirtų sumokėti Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrui už atliekų tvarkymą. Kuo Jurbarkas kitoks nei Tauragė, kodėl Tauragei neužtenka lėšų, juk Jurbarko savivaldybėje ir gyventojų mažiau, ir mokestis mažesnis. Pasak S.Mockevičiaus, lyginti Tauragės ir Jurbarko atliekų tvarkymo sistemos nereikėtų – mat skirtingi kriterijai: nors gyventojų mažiau, bet atliekas Jurbarke veža kitas vežėjas, kiti sutartiniai įsipareigojimai.

– Rinkliavos mes nekeisime iki tol, kol Valstybinė energetikos reguliavimo taryba nustatys naują jos skaičiavimo metodiką. Tai turėtų būti padaryta kitąmet. Kokia ji bus, kol kas neaišku, bet greičiausiai mokestis kils ir Jurbarko rajono gyventojams, – mano Jurbarko meras S.Mockevičius.

Prašo savivaldybių pagalbos

Kada Tauragės miesto ir rajono gyventojus turėtų pasiekti sąskaitos jau su didesniu mokesčiu, paklausėme Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro direktorės pavaduotojos Rimantės Gailienės.

– Sausį sąskaitų gyventojai dar negaus. Dar kol kas nežinome, ar sąskaitos bus išrašomos už visus metus, ar siunčiamos gyventojams dalimis. Galbūt pirmąsias sąskaitas išrašysime tik už pusę metų. Jas siųsti mokesčio mokėtojams planuojame pavasariop, gal vasarį ar kovą, – informavo R.Gailienė.

Visos Tauragės apskrities savivaldybių tarybos gruodį patvirtino didesnę atliekų tonos sutvarkymo kainą. Tačiau didžiulių atliekų tvarkytojų nuostolių ji kitąmet nepadengs. Vienintelė išeitis – savivaldybių biudžetų įnašais didinti Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro įstatinį kapitalą.

Naujoji Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro vadovė Donvina Arlauskienė „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad bendrovės akcijų valdytojams – merams įteikė prašymą didinti įmonės akcinį kapitalą, tačiau sprendimas kol kas nepriimtas.

Žymi konteinerius

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras gyventojams primena, kad UAB „Dunokai“ ženklina visus Tauragės miesto ir rajono gyventojų turimus popieriaus, plastiko, metalo ir stiklo pakuočių surinkimo konteinerius. Ant konteinerių priekio bus užklijuoti informaciniai lipdukai, ant šono – identifikaciniai numeriai. Konteinerių žymėjimas vykdomas iki 2024 m. vasario 29 d. UAB „Dunokai“ darbuotojai ženklindami konteinerius darbo dienomis nuo 8 val. iki 17 val. gali įeiti į namų valdų kiemus. Visi darbuotojai, kurie ženklina konteinerius, turi UAB „Dunokai“ skiriamuosius ženklus. Kilus klausimų, galima kreiptis tel. 8 671 90 289.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

2 komentarai

  1. Nuomonė on

    Akivaizdu, kad daugiau už atliekų tvarkymą turėtų mokėti ne Jurbarkas, o Šilalė, nes iš įvardintų sumų matosi, jog trys žmonės Šilalėje sumoka kaip Jurbarke du. Šaunuolis Jurbarko meras, kad nepasidavė spaudimui! Be to, reiktų peržiūrėti vadovų algas ir ar išmintingai valdė, kad sugeba turėti nuostolius netgi tokiame pelningame versle.

Palikite komentarą