Kur dingo išpjauti medžiai?

Dalintis:

Kai mišką kerta – skiedros lekia. Nors šįkart iškirstas ne miškas, bet skiedrų – su kaupu. „Tauragės kurjerio“ žurnalistams pirmadienį pranešta, kad medžiai, išpjauti Tauragės ligoninės prieigose, vykdant naujojo Geriatrijos skyriaus statybą, iškeliavo į privačią sodybą Šilutės rajone, galimai priklausančią šios medicinos įstaigos vadovo Liutauro Indriuškos šeimai. Ši informacija netrukus pasiekė ir Tauragės policiją. Pareigūnai situaciją aiškinasi, o įstaigos vadovas ją vadina šmeižtu.

Pranešta ir policijai

Pirmadienį į „Tauragės kurjerio“ elektroninį paštą atskriejo pranešimas, kad medžiai, prieš keletą dienų išpjauti Tauragės ligoninės teritorijoje, kur bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, buvo nuvežti į Šilutės rajoną, privačią sodybą, esą priklausančią Tauragės ligoninės direktoriaus artimiems šeimos nariams.

Tą patį vakarą gavome informacijos, kad apie galimą incidentą pranešta ir Tauragės policijai. Policijos pareigūnai pranešimui neliko abejingi – jį dar tą patį vakarą patikrino. „Tauragės kurjerio“ žiniomis, pareigūnai buvo nuvykę į nurodytą sodybą ir medieną joje rado. Šaltinių teigimu, sodybos šeimininkų buvo paprašyta pateikti medienos įsigijimo dokumentus, tačiau nei tą patį vakarą, nei kitą dieną jie to nepadarę.

Redakcija pateikė klausimus Tauragės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui. Komisariato atstovė spaudai Lina Banienė patvirtino, kad pareigūnai apie medžius gautą informaciją tikrina, todėl jų atliekami veiksmai išsamiau nedetalizuojami. Policija aiškinasi, iš kur į privačią sodybą buvo atvežta mediena. Kiek jos pareigūnai privačioje sodyboje rado ir aprašė, neatskleidžiama.

Prieigose priešais ligoninę dabar tuščia – nebelikę net kelmų. Renaldo Malycho nuotrauka

Savivaldybės turtas

Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus, paklaustas, kam priklauso, kieno turtas yra, mieste augantys medžiai, patikino, kad tai savivaldybės turtas.

– Į mus kreipęsi žmonės įrodė, kad projekto metu bus pažeistos medžių šaknys, todėl mūsų specialistai davė leidimą juos išpjauti. Paprastai taip būna – jei rekonstrukcijos metu statybų bendrovė šalina medžius, jiems tie medžiai ir atiduodami, nes vis tiek tas šalinimas kažkiek kainuoja. Aišku, jiems už tai būna apmokama, – apie keistą savivaldybės dosnumą kalbėjo miesto seniūnas.

Kur konkrečiai iš ligoninės teritorijos iškeliavo nupjauti medžiai, Ž.Majus patikino nežinantis.

Nežino ir neatsimena

„Tauragės kurjeris“ trečiadienio rytą susisiekė su Tauragės ligoninės direktoriumi Liutauru Indriuška. Jam mestus kaltinimus, esą ligoninės prieigose augę medžiai jo nurodymu galėjo būti nugabenti į artimų giminaičių sodybą, L.Indriuška neigia ir vadina šmeižtu – tikina niekam nieko nei nurodęs, nei įsakęs.

Su juo siejamą išpjautų medžių istoriją Liutauras Indriuška vadina šmeižtu. Renaldo Malycho nuotrauka

– Nežinau, nieko negaliu pasakyti, – sakė L.Indriuška.

Paklaustas, ar žino, kad pirmadienį jo šeimos narių sodyboje lankėsi policija ir aprašė rastą medieną, ligoninės direktorius patikino ir apie tai nieko nežinantis, nes su giminaičiais nebendravo. L.Indriuškos teigimu, policija dėl išpjautų medžių su juo nebuvo susisiekusi.

Paklaustas, kur šiuo metu yra medžiai, kurie prieš keletą dienų buvo išpjauti šalia ligoninės, L.Indriuška patikino, kad ši mediena yra darbus vykdančios įmonės nuosavybė ir turėtų būti specialioje tam skirtoje aikštelėje, tačiau ar ji tikrai yra ten, jis nežinantis.

– Jie sprendžia, ką su tom visom medžiagom iš statybvietės daryti. Jeigu jų nėra toje aikštelėje, tai jie kažkur turi būti, – pasvarstė L.Indriuška.

Kiek medžių buvo išpjauta, ligoninės vadovas sakė neatsimenantis.

„Pristatėme į užsakovo nurodytą vietą“

1,6 mln. Eur vertės Geriatrijos skyriaus statybų ir automobilių stovėjimo aikštelės projektą Tauragės ligoninėje vykdo Tauragės bendrovė „Apastata“. Jos direktorius Mindaugas Apavičius, trečiadienio rytą paklaustas, kur buvo išgabenti šalia ligoninės augę medžiai, kalbėdamas telefonu su „Tauragės kurjerio“ žurnaliste, patikino negalintis žinoti, kur važiuoja kiekviena įmonės mašina. Tačiau pažadėjo išsiaiškinti.

Po keleto valandų į redakcijos elektroninį paštą buvo atsiųstas „Apastatos“ direktoriaus M.Apavičiaus komentaras:

„Pagal sutartį, pasirašytą su užsakovu, mes atliekame projekte numatytus darbus ir vykdome užsakovo nurodymus. Nupjautus medžius taip pat pristatėme į užsakovo nurodytą vietą. Dėl sutarties konfidencialumo nuostatų daugiau negalime komentuoti“.

Panašių nutikimų Tauragėje, kai remontuojant stambius objektus neaišku kur dingdavo įvairios statybinės medžiagos, yra buvę ne vienas. Tikras detektyvas buvo kilęs dėl senųjų Tauragės gatvių bruko – tašytų akmenų, kuriais jos kadaise buvo grįstos. Teigiama, kad šie akmenys nugulė ne vienoje sodyboje, kaip ir iš gatvių iškastas gruntas nukeliavo į kai kurių žinomų asmenų statybvietes. Atsakomybės už tai niekada niekas taip ir neprisiėmė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą