Liepos 1-oji: kas pasikeitė?

Dalintis:

Šiandien Lietuvoje įsigaliojo svarbūs pokyčiai, aktualūs daugeliui žmonių. Paskutiniąsias birželio dienas bene labiausiai aptarinėtas automobilių taršos mokesčio klausimas. Tačiau reikia nepamiršti ir besikeičiančios verslo liudijimų tvarkos, pingančios elektros bei dujų.

Įsigaliojo taršos mokestis

Automobilius registruojančioje įmonėje „Regitra“ paskutinėmis birželio dienomis rikiavosi automobilių eilės. Ne vienas suskubo įsigyti norimą transporto priemonę dar iki liepos 1-osios, kol neįsigaliojo reikalavimas automobilį registruojant mokėti taršos mokestį. Nuo šiandien registruojant automobilį taršos mokestis pagal išmetamą CO2 kiekį jau bus skaičiuojamas. Gyventojams pranešama, kad šis mokestis bus taikomas automobiliams, priklausomai nuo jų degalų rūšies ir jei CO2 kiekis viršys 130 g/km.

Taip pat gyventojams skelbiama patikslinta informacija, kad taršos mokestis bus skaičiuojamas visada registruojant automobilį. Tad nesvarbu, ar automobilis pirmą kartą registruojamas Lietuvoje, ar jau važinėjo Lietuvos keliais ir tik keičiasi savininkas. Mokesčio našta užgrius ir tuos, kurie vairavo automobilį su laikina registracija. Tik pastebėtina, jog mokestis nebus taikomas iki mėnesio laiko priregistruojamoms transporto priemonėms, kurios vėliau bus išvežtos iš Lietuvos, taip pat istoriniams automobiliams, kurie turi specialius numerius. Papildomų išlaidų išvengs ir lizingu įsigytus automobilius vairavę, bet lizingą išmokėję žmonės ar keičiantys pavardę, pametę registracijos dokumentus.

Mažėja dujų ir elektros kainos

Būtent nuo šio mėnesio pradžios skelbiama apie elektros ir dujų kainų sumažėjimą kone 20 proc. Skaičiuojama, kad dujas maistui gaminti naudojantiems kaina bus 55-47 centai už kubinį metrą, o šildymui – 36-28 centai.

Elektros skaitiklis. Daivos Žebelienės nuotrauka

Kiek stabilesnė lieka elektros kaina, kuri sumažės 8 proc. Skelbiama, jog „Standartinis“ tarifas nuo šiol bus 13,7 cento už kilovatvalandę, o dviejų laiko zonų vartotojams dienos tarifas bus 15,5 cento, o nakties – 9,9 cento už kilovatvalandę.

Plano „Namai“ vartotojams vienos laiko zonos tarifas nuo šiandienos bus 12,2 cento, o turintiems dvi laiko zonas – 13,7 cento dieną ir 9 centai naktį.

Tiek dujų, tiek elektros abonentiniai mokesčiai nesikeičia.

Butų nuomotojai mokės daugiau

Keičiasi verslo liudijimų išdavimo tvarka ir tai pajus nekilnojamojo turto nuoma užsiimantys asmenys. Taip pat statybininkai, remontininkai, auklės. Valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad nuo šiandienos nekilnojamąjį turtą nuomojantys žmonės kiekvienam objektui turės įsigyti atskirą verslo liudijimą už kiekvieną sumokėdami fiksuoto dydžio pajamų mokestį.

Galimybės įsigyti verslo liudijimą nebelieka statybininkams, užsiimantiems pastatų apdaila, remontu. Taip pat automobilių remontu, vandentiekio, šildymo, oro kondicionavimo, elektros sistemų ir įtaisų įrengimo bei remonto paslaugas siūlantiesiems, galiausiai ir auklėms verslo liudijimai nebebus išduodami. Pranešama, jog nuo šiandienos išvardintas paslaugas teikiantys žmonės turės įsigyti individualios veiklos pažymą.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą