Po skandalo konfiskavus šunis tapo legalia veisėja

Dalintis:

Kai per visą Lietuvą nuvilnijęs šunų dauginimo skandalas atsirito ir į Tauragės rajoną, nustatytas ne vienas nelegalus daugintojas. Vėliau jiems teismas skyrė baudas, konfiskavo šunis. Meldiklaukių kaimo sodyboje šunis laikiusi D.Š. tą pačią veiklą bando tęsti legaliai.

Daugelis gyvūnų mylėtojų dar pamena 2020-uosius metus, kai visai netyčia vienam šuniukui dingus, jis surastas rūsyje Kretingos rajone, kartu su kitais šunimis, kurie laikyti narvuose. Savanoriai, gyvūnus ginančių organizacijų atstovai bei įvairių tarnybų ir institucijų atstovai pradėjo aktyviai domėtis situacija. Galiausiai siūlo galas atvedė ir į Tauragės rajone esantį Meldiklaukių kaimą. 2020-ųjų rugsėjo 5-ąją minia žmonių budėjo prie aklinai aptvertos sodybos, laukdami policijos pareigūnų ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistų – buvo manoma, kad sodyboje žiauriomis sąlygomis laikomi ir neteisėtai veisiami šunys.

Įtarimai tąkart pasitvirtino, o šunų daugintojai sulaukė teismo verdikto. Sodyboje šunis prižiūrėjusiai D.Š. skirta bauda, šunys konfiskuoti.

VMVT Tauragės departamento atstovai neslepia, kad kone iškart po patikrinimo D.Š. kreipėsi į tarnybą su prašymu įregistruoti šunų veislyną. Tačiau kol administracinė byla nebuvo iki galo išnagrinėta, toks leidimas jai nebuvo suteiktas. Tačiau bylą išnagrinėjus VMVT specialistų rankos liko surištos – leidimui neišduoti nėra įstatyminio pagrindo.

– Taip, D.Š. pateikė oficialų prašymą ir tapo legalia veisėja, – „Tauragės kurjeriui“ patvirtino VMVT Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė. – Po gyvūnų dauginimo skandalo jai buvo skirta 1000 eurų bauda, tvarte laikyti šunys buvo konfiskuoti. Tačiau šunis laikyti jai nėra uždrausta, todėl pateikė prašymą ją registruoti kaip veisėją ir jis buvo tenkintas.

Pašnekovė patikslino, kad D.Š. prašymą ją registruoti kaip veisėją pateikė iškart po skandalo prie jos sodybos – 2020-ųjų rugsėjį. Šis nebuvo patvirtintas, tad kitą prašymą pateikė jau 2021-ųjų balandį. Pastarasis patvirtintas tų pačių metų rugsėjį.

– Kol kas tokie yra Lietuvos įstatymai, – apie tai kodėl žiauriu elgesiu su šunimis įtarta moteris registruota veisėja, komentavo VMVT patarėja. – Tačiau dabar ji bus kontroliuojama, turės vesti apskaitą, o jos šuniukai privalės būti sužymėti.

Oficialiais VMVT duomenimis, D.Š. šiuo metu laiko 12 šunų: 3 labradorai laikomi lauko voljere, o gyvenamajame name – du bišonai, du vakarų Škotijos terjerai, du Jorkšyro terjerai, po vieną nykštukinį špicą, toy pudelį bei dar vienas labradoras. Visi laikomi augintiniai – kalytės. VMVT atstovės teigimu, namo plotas tokį kiekį šunų laikyti leidžia, o D.Š. patikinusi, kad šie tvarte neatsidurs.

Kaip teigė A.Stumbrienė, buvo teikiami siūlymai tokią situaciją keisti, siekiant, kad su gyvūnais netinkamai pasielgę žmonės nebegalėtų jų daugiau laikyti. Tačiau kol kas pavyko pasiekti tik tiek, kad nelegaliems veisėjams nebus išduodami leidimai veisti gyvūnus, kol vykdomi tyrimai.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

2 komentarai

  1. Anonimas on

    Čia normalu??? TAPO LEGALI Veisėja???? Nieko keista gyvenam šalį kurioj rupi tik pinigai. Pati auginu šunį kuris buvo konfiskuotas iš jos būtent ! Ir dabar mūsų laukia ausu operacija nes ausu uzdegimas toks isisenejas kad nebeina išgydyti vaistais !!! Šunys iš jos paimti paniškai visko bijo , ir jus dar duodat jai leidimą “veisti” savo nuostabiam tvarte su nudvesusiom žiurkem ir nuodais ???😃😃😃

  2. dvigubi standartai on

    popieriuose bus legali, realiai – nelegali. Tokių nešturmuoja nei FNTT, vei VMVT kaip “Penktą koją”, jie daro ką nori….

Palikite komentarą