Šiandien ūkininkai degins vilties laužus

Dalintis:

Pranešama, kad šiandien visoje Lietuvoje ūkininkai organizuoja protesto akciją – degins laužus, siekdami atkreipti dėmesį į kylančias problemas žemės ūkio sektoriuje.

Ruošiantis protesto akcijai Lietuvos žemės ūkio rūmai (ŽŪR) parengė rezoliuciją, sudarytą iš 11 punktų. Ja siekiama pasiųsti žinią, jog trūksta bendradarbiavimo iš valstybinių institucijų.

– Institucijos pametė galvas, ryšį su socialine visuomene. Daugelis tvarkų, įstatymų nėra pakankamai suderintos, – naujienų portalai cituoja pirmadienį spaudos konferencijoje kalbėjusį ŽŪR pirmininką Arūną Svitojų.

Paruoštą rezoliuciją planuojama šiandien perduoti dviem ministerijoms – Aplinkos ir Žemės ūkio.

ŽŪR vicepirmininkas Vytautas Buivydas žiniasklaidai teigė, kad problemų esą ir kitų Europos šalių ūkininkams, o Lietuvoje didėja atskirtis tarp stambių, vidutinių ir smulkių ūkių. Taip vyksta dėl netinkamai skirstomų Europos Sąjungos investicijų. O tai esanti viena iš kaimo nykimo priežasčių.

Ūkininkų pasirašytoje rezoliucijoje politikai su socialiniais partneriais raginami parengti ir pasirašyti ilgalaikę žemės ūkio, miškų ir kaimo plėtros strategiją. Jau anksčiau „Tauragės kurjeryje“ rašėme, kad dokumente reikalaujama atlikti teisinį ir ekonominį vertinimą suartų daugiamečių pievų atkūrimui. Naujienų portalai skelbia, kad rezoliucija taip pat raginama priimti naują žaliavinio pieno supirkimo tvarką, prašoma Seimo kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl kailinių žvėrelių fermų draudimo ir numatyto kompensacinio mechanizmo, ministerijų prašoma taisyti Žemės įsigijimo įstatymą – to reikia, kad stambieji žemvaldžiai negalėtų apeiti 500 ha žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo ribojimą.

Jau 14 val. daugybėje Lietuvos vietų ūkininkai ims deginti laužus. Kvietimą ūkininkams prisijungti išplatino ir tauragiškiai. Žemdirbiai pakviesti deginti laužus savo laukuose, prie pagrindinių kelių.

Pranešama, kad protesto akcijos vyksta ir Vokietijoje, Nyderlanduose.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą