Šiaurės pašvaistė nutvieskė padangę: buvo matyti ir Tauragėje

Dalintis:

Vakar vakare socialiniuose tinkluose žmonės dalinosi Lietuvos padangėje užfiksuotos šiaurės pašvaistės nuotraukomis. Tauragiškiai taip pat galėjo išvysti šį įspūdingą reginį.

Paskutinę žiemos naktį dangus lietuviams dovanojo nuostabius vaizdus – vakare nepatingėję išeiti į lauką galėjo gėrėtis spalvingais šiaurės pašvaistės blyksniais.

Apie 19.30 val. žmonės Facebook suskubo dalintis pranešimais, kad prognozuojama ryški šiaurės pašvaistė – tą rodo specialios programėlės. Pranešama, jog pašvaistė galėjo būti matoma ir pirmadienio naktį, tačiau daugelyje vietų dangų dengė debesys. Štai antradienio naktis tam pasirodė ypač tinkama, nors pats pašvaistės pikas buvo apie 19.30–20 val.

Šiaurės pašvaistė Tauragės rajone. Justo Montvydo nuotrauka

Savo Tauragės rajone užfiksuotais kadrais su kurjeris.lt skaitytojais sutiko pasidalinti Justas Montvydas. Jis pasakojo, kad pašvaistės stebėti išėjo perskaitęs prognozes, kad yra tikimybė išvysti įspūdingą vaizdą. J.Montvydo teigimu, piko metu pašvaistė buvo aiškiai matyti plika akimi, tačiau ne tokia spalvota. Nuotraukose matomos spalvos išgautos ant trikojo pastatytu telefonu užfiksavus kadrą.

Šiaurės pašvaistė Tauragės rajone. Justo Montvydo nuotrauka

Orų entuziastai informuoja, kad šis reiškinys nėra statiškas, nuolat keičiasi. Todėl išskubėjus į lauką stebėti pašvaistės, reikia apsišarvuoti kantrybe – kartais tikrai įspūdingo kadro gali tekti laukti net kelias valandas.

Ir vis dėlto, pavėlavusieji išvydo kur kas paprastesnį vaizdą danguje. Po piko buvo matyti tik vos žalsvesnis dangaus šiaurinis pakraštys.

Šiaurės pašvaistė Tauragės rajone. Mortos Mikutytės nuotrauka

Šiaurės pašvaistė susidaro dėl Saulės aktyvumo – atneštos dalelės susiduria su Žemės magnetiniu lauku ir kyla magnetinė audra, kurios metu mes matome įvairių spalvų spindulius ar stulpus. Žalią spalvą pašvaistėms suteikia atominio deguonies, o raudoną – molekulinio azoto jonizacija ir švytėjimas. Šiaurės pašvaistės reiškinys vyksta ir dieną, tik tuomet jį užgožia Saulės šviesa.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą