Skiepijimo turas: Dauglaukyje ir Kunigiškiuose sunaudota tik dalis skiepų

Dalintis:

Vakar startavo skiepijimo nuo koronaviruso turas Tauragės rajone – vakcina pirmiausia pasiūlyta Dauglaukio ir Kunigiškių gyventojams. Visų atsivežtų vakcinų suskiepyti nepavyko.

Aprimus skiepijimo tempams nutarta vakciną nuvežti kaimų gyventojams – siūloma skiepytis „Pfizer“ vakcina, kurios pilnai imunizacijai reikia dviejų dozių. Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovas Donatas Petrošius jau anksčiau informavo, kad ketinama vežtis 100 vakcinos dozių.

– Visų dozių Kunigiškiuose ir Dauglaukyje medikai nesunaudojo. Tačiau skiepytis kai kurie žmonės ir iš kitų kaimų atvyko. Manau, žmonės sujudo įvedus privalomąjį testavimą kai kurių sričių darbuotojams. Per du kaimus pasiskiepijo 50–60 žmonių, – pasakojo D.Petrošius.

Tauragės kultūros centro Dauglaukio skyriaus renginių organizatorė Kristina Kuzminskienė tikino tik sykį užsukusi pažiūrėti kaip vyksta skiepijimas – tuo metu buvę vos du žmonės. Sunku pasakyti, ar pasyvumas rodo nusiteikimą prieš skiepus, ar tai, kad dauguma jau pasiskiepiję.

Kunigiškių kaimo bendruomenės „Kunigiškietis“ pirmininkas Mindaugas Lukošaitis tvirtino, kad žmonės buvę gan aktyvūs, tačiau nusivylė organizavimu.

– Apie būsimą skiepijimą pranešė tik prieš dvi dienas. Važiavau per kaimą, tai visokių reakcijų buvo. Vieni sakė, kad jei bus mūsų felčerė tai neis skiepytis, kiti stebėjosi, kad aš už skiepus. Dar atsiuntė plakatą su neteisingu adresu, kurį tik vėliau pakeitė, – stebėjosi M.Lukošaitis. – Skiepytis atėjo nemažai žmonių, kai kurie net iš Gaurės atvažiavo. Dalis net nutarė nelaukti eilės, išvyko.

Anot M.Lukošaičio, kelios moterys sakėsi bijančios skiepų ir galimo šalutinio poveikio. Tačiau bendruomenės pirmininko nuomone, tai tik socialinių tinklų įtaka. Jis taip pat išsakė nuomonę, kad dalis pasiskiepyti galėjo apsispręsti dėl įvesto privalomo profilaktinio testavimo.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą