TRATC‘as keliasi į kitas patalpas, atleistas direktorius

Dalintis:

Reikšmingi pokyčiai – Tauragės regiono atliekų tvarkymo centre. Nuo rugsėjo įmonė liko be vadovo, o nuo pirmadienio jau dirba kitose patalpose – nuomojasi patalpas iš „Dunokų“ miesto pakraštyje. Tikrųjų priežasčių, kodėl pasitraukė iš pareigų, Virginijus Noreika neatskleidė. Įmonės vadovas politikų ne kartą viešai buvo linčiuojamas dėl kritiškai blogos TRATC‘o finansinės padėties. Šiuo metu ruošiamasi naujojo vadovo atrankai.

Išėjo savo noru

Rugsėjo 1-ąją po trejų metų darbo Tauragės regiono atliekų tvarkymo centre (TRATC) atsisveikinta su vadovu Virginijumi Noreika. Direktorių iš pareigų bendru sutarimu atleido keturių Tauragės apskrities savivaldybių merai. Apie vienos strateginių įmonių vadovo atleidimą gyventojų neinformavo nė viena savivaldybė.

– Tai mano sprendimas, parašiau prašymą išeiti iš darbo, jis buvo patenkintas ir daugiau jokių komentarų nebus. Šiuo metu ilsiuosi ir atostogauju grybaudamas, – „Tauragės kurjeriui“ sakė V.Noreika.

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras priklauso Tauragės, Šilalės, Jurbarko ir Pagėgių savivaldybėms. Tauragės savivaldybė turi 129 paprastąsias vardines bendrovės akcijas, Jurbarko – 92, Šilalės – 79, Pagėgių – 30. Direktoriaus kadencija baigtis turėjo tik 2025-aisiais.

Virginijus Noreika. Arnoldo Vydmanto nuotrauka

2022-aisiais TRATC patyrė 657 tūkstančių eurų nuostolį. Po V.Noreikos Tauragės savivaldybės tarybai pateiktos metinės įmonės ataskaitos savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė sakė, kad netrukus bus keliamas klausimas dėl V.Noreikos kompetencijos vadovauti vienai svarbiausių apskrities įmonių, bet jai nepritarė ir direktoriaus teisti neskubėjo Jurbarko ir Pagėgių savivaldybių vadovai.

– Vadovas pateikė prašymą atleisti iš pareigų nuo rugsėjo 1 dienos. Akcininkų susirinkime buvo pritarta vadovo išėjimui iš darbo. Laikinai vadovauti įmonei paskirta direktoriaus pavaduotoja Rimantė Gailienė. Artimiausiu metu bus vykdomas konkursas į vadovo vietą, – apie situaciją TRATC šią savaitę informavo Tauragės savivaldybės administracijos direktorė G.Rakauskienė.

Šilalės taryba atsisveikino plojimais

Tadas Bartkus. Nuotrauka iš www.silale.lt

Virginijus Noreika – šilališkis. „Tauragės kurjerio“ kalbintas Šilalės rajono savivaldybės meras Tadas Bartkus tikino ir anksčiau, ir dabar priekaištų dėl vadovavimo vienai svarbiausių regiono įmonių V.Noreikai neturintis. Meras pripažįsta girdėjęs, kad V.Noreika pareigas palikti norėjo ir anksčiau.

– Įmonė laikinai liko be vadovo. Direktorius Virginijus Noreika šalių susitarimu iš darbo išėjo nuo rugsėjo 1-osios, todėl dabar, mano žiniomis, jau organizuojamos konkurso į direktoriaus pareigas procedūros. Virginijus Noreika mums pateikė prašymą atleisti iš darbo pats, – sakė kaimyninio Šilalės rajono meras.

Paklaustas, ar savivaldybių vadovai V.Noreikai nedarė spaudimo išeiti iš darbo dėl įmonės patirtų nuostolių, T.Bartkus užtikrino, kad priekaištų iš Šilalės nebuvo.

– Manau, kad jokio spaudimo nedarė ir kitos savivaldybės. Toks direktoriaus žingsnis man asmeniškai buvo netikėtas, nors Virginijus Noreika man pats ne kartą buvo užsiminęs apie planus trauktis iš pareigų. Galvojau, kad tai tik kalbos. Bet jei žmogus apsisprendė ir norėjo išeiti, reikia gerbti tokį norą, – įsitikinęs Šilalės meras.

Rugpjūčio 31-ąją posėdžiavusi Šilalės rajono taryba pritarė Šilalės rajono savivaldybės atliekų prevencijos ir tvarkymo ketverių metų planui, o po svarstymo meras informavo politikus, kad V.Noreika įmonei vadovauja paskutinę dieną.

– Aš didelių priekaištų Virginijui Noreikai neturiu. Darbavomės puikiai. Dar rugpjūtį turėjome paskutinį posėdį, gražiai atsisveikinome, palinkėjome sėkmės, įteikėme gėlių. Manau, nei direktorius turi nuoskaudų Šilalei, nei savivaldybė jam kokių priekaištų turi. Įmonėje yra bėdų, bet nereikia jų tik direktoriui sukrauti. Nors esame iš Šilalės, vienas ant vieno su Virginijumi Noreika nekalbėjau ir kokios tikrosios jo noro išeiti priežastys, neklausinėjau, – sakė T.Bartkus.

Perspėjo apie sunkumus

Plojimais iš Šilalės savivaldybės salės išlydėtas V.Noreika už bendrą darbą dėkojo politikams ir perspėjo, kad ateityje jų laukia sunkūs sprendimai.

– Būsena dvejopa, bet atvirai pasakius džiaugiuosi ir noriu jums palinkėti, matydamas, kas bus atliekų kūrimo sistemoje Lietuvoje, sėkmės. Turėsite priimti tokius sprendimus, už kuriuos net nenorėsite balsuoti. Stenkitės, kad mūsų rajono žmonės nenukentėtų, – atsisveikindamas su politikais sakė nuo 2020-ųjų TRATC‘ui vadovavęs V.Noreika.

Gerbia apsisprendimą

Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius sakė, kad atleidžiant V.Noreiką iš pareigų akcininkų posėdyje nedalyvavo. Įmonėje dirba mero artimasis ir nuo klausimo jis nusišalino į akcininkų susirinkimą delegavęs savivaldybės administracijos direktorę Daliją Ireną Einikienę. V.Bendaravičiaus įsitikinimu, direktoriaus dėl susidariusių skolų nei Pagėgių, nei kitų savivaldybių vadovai kaltinti neturėtų.

– Pirmiausia turime žiūrėti, ką patys padarėme ne taip, kad finansinė padėtis tapo tokia. Ne tik direktoriaus kaltė. Gerbiu žmogaus apsisprendimą išeiti iš darbo. Gal turi kitų planų, – svarstė Pagėgių meras.

Prieš tapdamas įmonės vadovu, V.Noreika TRATC‘ui ilgiau nei metus vadovavo laikinai, prieš tai ne vienerius metus dirbo direktoriaus pavaduotoju.

2020-aisiais stoti prie TRATC vairo pageidavo septyni kandidatai, apskrities savivaldybių administracijų direktoriai, įvertinę pretendentus, atrinko penkis, kurie atitiko keliamus atrankos reikalavimus, o juos įveikė ir daugiausia balų surinko V.Noreika.

Virginijus Noreika šiemet ne kartą buvo politikų linčiuojamas dėl įmonės patirtų nuostolių, nors auditorių atliktame 2022 metų audite konstatuojama, kad dėl jų kalti patys politikai – esą prieš rinkimus jie nesiryžo didinti rinkliavos gyventojams, o nuostolių įmonė patyrė pabrangus paslaugoms. Apskrities savivaldybės rugpjūtį jau priėmė sprendimą didinti atliekų tonos sutvarkymo kainą ir jau ruošiasi branginti rinkliavą gyventojams. Preliminariais duomenimis, šis mokestis gali išaugti iki 40 proc.

Keliasi į kitas patalpas

Prieš savaitę TRATC‘as savo „Facebook“ paskyroje išplatino informaciją, kad nuo rugsėjo 12-oisios klientai aptarnaujami nebus, o nuo rugsėjo 18 dienos įstaiga pradės veikti Paberžių g. 14, Tauragėje, kur įsikūrusi įmonė „Dunokai“. Tuomet TRATC‘o direktoriaus pavaduotoja Rimantė Gailienė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad vyksta kraustymosi darbai.

– Taip, dabar kraustomės. Toks buvo sprendimas, viskas susidėjo. Pasirodė geresnės patalpos, erdvesnės. Kaina bus ta pati, tik vietos daugiau, – kalbėjo R.Gailienė.

Pasak pašnekovės, kol vyksta kraustymasis, klientai nėra išvaromi, aptarnavimas vyksta pagal aplinkybes – jei pavyksta suteikti žmogaus pageidaujamą paslaugą ar atsakyti į kilusius klausimus, tai nedelsiant ir padaroma. Kitu atveju siūloma susisiekti pasibaigus kraustynėms.

Pilnai pirmadienį (rugsėjo 18-ąją) darbą pradėjusios įstaigos išsikėlimas iš Tauragės centro į miesto pakraštį gali kai kuriems žmonėms būti ne itin patogus. Bet, R.Gailienės įsitikinimu, net ir be automobilio interesantams atvykti pavyks – iki pat senųjų kapinių važiuoja viešasis transportas.

Tikslios naujų TRATC patalpų nuomos kainos R.Gailienė taip ir neatskleidė, tvirtindama, kad ją žino dabar jau buvęs direktorius, kuris ir pasirašė patalpų nuomos sutartį.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

2 komentarai

  1. Tokia problemą kai atliekų tvarkymas ne direktoriaus kompetencija išspręsti. Čia tik ieškota iešmininko kuris už tą
    sukurta ,,nesąmone,, neštų atsakomybę. Bet ką pasodinti iš ale garsių politikų, sprendimo tinkamo tikrai neras. Reikia kurti visa sistema rimčiau ir atsižvelgiant į gyventojus, mokestį ne įš piršto laužti. Keliamas mokestis visiškai neatitinka realios gyvenimiškos logikos. Tokioje sistemoje joks direktorius ilgai poste neišsilaikys ir nelinkėčiau juo ten vadovauti, kada už nugaros politikų kvapas.

  2. saviškių prieglauda on

    kur tik kaimo savivaldybės prifarširuoja savo statytinių – viskas griūva, nes visiems savo nevykėliams labai geras algas duoda, o iš jų naudos nėra jokios.

Palikite komentarą