Trečia nesėkmė: arenos statybos konkursas ir vėl nutrauktas

Dalintis:

Tauragės sporto ir pramogų arenos Bernotiškės gatvėje statybų konkursas ir vėl neįvyko. Jau trečią kartą. Nuo pernai lapkričio vertinusi konkursui pateiktas paraiškas, praėjusią savaitę savivaldybė paskelbė, kad procedūros nutraukiamos, preliminariems tiekėjams pasiūlius per didelę arenos statybų kainą. Konkurse dalyvavę rangovai konstatuoja – už tiek, kiek nori savivaldybė, pastatyti arenos neįmanoma.

Neįtikino pasiūlytos kainos

Kaip skelbiama Tauragės savivaldybės administracijos paviešintoje sporto paskirties statinio Bernotiškės g. 11, Tauragėje, statybos darbų pirkimo ataskaitoje, konkurso procedūros nutrauktos atmetus visas gautas paraiškas ir pasiūlymus. Paraiškas buvo pateikusios penkios bendrovės – Vilniaus UAB „Eikos statyba“, Marijampolės UAB „Statybos ritmas“, Vilniaus UAB „HSC Baltic“, Vilniaus UAB „Infes“ ir Vilniaus UAB „Gilesta“. Ataskaitoje nurodoma, kad visų penkių bendrovių pateikti pasiūlymai nepriimtini, nes juose pasiūlyta kaina viršija viešajam pirkimui skirtas lėšas, savivaldybės administracijos nustatytas prieš pradedant konkurso procedūras.

Pirmasis Tauragės arenos statybų konkursas buvo paskelbtas 2021 metų lapkritį. Neįvykus nei šiam, nei antrajam, pernai rudenį, laukiant trečiojo konkurso rezultatų, savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Faustas Sragauskas vylėsi, kad trečias kartas nemeluos, tačiau ir šįkart rezultatas nepasiektas. Penktadienį F.Sragauskas „Tauragės kurjeriui“ sakė tik žinantis, kad ir trečiasis konkursas neįvyko, tačiau daugiau komentuoti nieko negalįs.

Ką darys, neskelbia

Savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Milda Kliunkienė patvirtino, kad šįkart pasiūlymų sulaukta, tačiau visi jie viršijo numatytą arenos statybų darbų sąmatą.

Ankstesniuosiuose konkursuose savivaldybės maksimali lėšų suma, skiriama arenos statyboms, buvo skelbiama – 17,5 milijono eurų. Trečiojo konkurso sąlygose ji nebenurodyta. Paklausta, ar sąmata šįkart viršijo 17,5 milijono eurų, M.Kliunkienė patikino atskleisti šių duomenų negalinti – toks esąs savivaldybės administracijos sprendimas.

Ką dabar, neįvykus konkursui, nuspręs savivaldybės administracija – kada bus skelbiamas naujas konkursas, M.Kliunkienė sakė informacijos dar neturinti.

Susisiekti su savivaldybės administracijos direktore Gintare Rakauskiene „Tauragės kurjeriui“ nepavyko, o meras Dovydas Kaminskas interviu „Tauragės kurjeriui“ prasitarė, kad arenos konkursas bus skelbiamas dar kartą. Kad ir kokia didelė būtų šio projekto kaina, jo atsisakyti ar stabdyti, pasak D.Kaminsko, neketinama.

Sporto arenai skirta vieta Bernotiškės gatvėje. TK nuotrauka

Sąmata viršija 17,5 mln. Eur

Kodėl savivaldybei nepavyksta rasti arenos statybos rangovo ir apie kokią šio didžiulio objekto statybos darbų sąmatą eina kalba, paklausėme konkurse dalyvavusių įmonių atstovų. Susisiekti penktadienį pavyko tik su dviem bendrovėmis. Viena jų – Vilniuje registruota UAB „Eikos statyba“. Šios bendrovės pardavimų direktorius Lukas Galkauskas sako, kad arenos statybos konkursą Tauragės rajono savivaldybės administracija paskelbė nelabai tinkamu metu.

– Laikotarpis, kuriuo šitas konkursas buvo paskelbtas, buvo toks labai kintantis. Tai susiję su karu Ukrainoje. Visų medžiagų, darbų kainos buvo kintančios. Kainos tuo metu buvo didesnės negu buvo galima tikėtis. Tai čia vienas momentas, o kitas momentas – tai, kad kaina, kuri buvo suskaičiuota projektui, tikrai neatrodo reali lyginant šių dienų kainas, – sakė L.Galkauskas.

Paklaustas, ar projektui savivaldybės apskaičiuota kaina viršija anksčiau įvardytą 17,5 milijono eurų sumą, įmonės „Eikos statyba“ atstovas patikino, kad taip.

– Ir vis tiek už tokią kainą, kokią apskaičiavo savivaldybė, šis projektas yra sunkiai įgyvendinamas, – mano L.Galkauskas.

Įmonės atstovo teigimu, pastaraisiais mėnesiais statybos medžiagų ir darbų kainos pamažu stabilizuojasi, ar jos pinga, jis neatskleidė, bet patikino, kad statybų sektoriuje bent jau nebeliko didžiulio neaiškumo, koks buvo antrąjį ir trečiąjį praėjusių metų ketvirčiais.

– Situacija truputį pasikeitė, ji stabilesnė, todėl statybų kainą galima geriau susiskaičiuoti, tai yra su mažesnėmis rizikomis, – sakė L.Galkauskas.

Turi ieškoti papildomo finansavimo

Kitos konkurse dalyvavusios bendrovės vadovas pageidavo, kad straipsnyje neatskleistume nei jo pavardės, nei jo vadovaujamos įmonės pavadinimo. Taip prašo dėl to, kad norėtų dalyvauti ir kituose Tauragės arenos statybos konkursuose, kai jie bus paskelbti, tačiau pakomentuoti situaciją sutiko. Jo, kaip ir kito konkurso dalyvio, nuomone, Tauragės savivaldybė numatė per mažą arenos statybų kainą.

– Viskas pastaraisiais mėnesiais yra išbrangę, labai išbrangę. Mano nuomone, savivaldybė, norėdama pasistatyti tokį objektą, turi prisiimti didesnes išlaidas negu planavo. Pavyzdžiui, Gargždai panašų objektą kaip Tauragėje statosi už 30 milijonų eurų. Ten yra baseinas ir sporto salė. Todėl Tauragės savivaldybė turėtų pagalvoti apie papildomą finansavimą, nes projektas yra labai gražus, brangių medžiagų ir dizaino, kokybiškas. Tai nėra paprasta „dėžutė“, kokias statosi kitos savivaldybės. O gražūs dalykai nemažai kainuoja, – kalbėjo konkurse dalyvavusios įmonės vadovas.

Arenos statybų konkurso sąlygose nurodoma, kad šį objektą rangovas įsipareigos pastatyti per trejus metus. Numatomas pastato aukštis – 20 metrų, plotas – per 8000 kv. m.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą