fbpx

Panemunės centras toliau merdi

Dalintis:

Pritaikius įvažiavimo į Kaliningrado sritį apribojimus Panemunėje gerokai sumažėjo lengvųjų automobilių. Sekmadienio popietę eilėje lūkuriavo tik 11 lengvųjų automobilių. Vairuotojai buvo nekalbūs. Vienas važiavo į komandiruotę, du – savo reikalais, o kiti – dyzelino arba benzino.

Pensininkas iš Šilalės buvo kiek atviresnis:

– Man valdžios paskirtų penkių įvažiavimų pakanka. Aš iš Rusijos parsivežto kuro nepardavinėju, sunaudoju savo reikmėms, sušelpiu vaikus. Kai įvažiuojančių mažiau, sugrįžti iš Sovetsko patogiau. Piemenys nebenusukinėja numerių. Kartą jiems už numerius sumokėjau 200 rublių – apie 20 litų. Pensininkui toks pigesnio kuro nusipirkimas vis šiokia tokia paspirtis. Šiaip Rusijoje irgi viskas brangu. Nebe tie laikai, kai cukrų veždavome arba nešdavome tonomis.

Eilę registruojantis saugos tarnybos „Ekskomisarų biuras“ budėtojas „Pagėgių žinioms“ sakė, kad savaitgaliais per Panemunės pasienio postą pravažiuoja apie 150–180 lengvųjų automobilių. Darbo dienomis jų būna šiek tiek daugiau, nes į Kaliningrado sritį važiuoja ten dirbantys lietuviai, diplomatai, Rusijos piliečiai.

Panemunės centras merdi. Užsidarė buvusios garsios šašlykinės pastate vos kelis mėnesius veikusi kavinė „Luiza“. Kavinės savininkas į gyvenimą kabinasi, gretimame name pardavinėdamas dėvėtus drabužius ir sendaikčius. Anot jo, rusai dar šį tą nuperka. Sprendžiant iš siūlomų nuolaidų verslininkas, ko gero, skuba išparduoti ir tylai parduotuvę uždaryti. Vargu ar jo prekybos taškas rentabilus. Rusai greičiau važiuoja į Gariūnus.

Nebeveikia Seimo nario Kęsto Komskio šeimai priklausanti parduotuvė. Ant kai kurių pastatų Panemunės centre kabo rašteliai, kad jie parduodami. Skelbimukai kabo seniai, panašu, kad nekilnojamojo turto niekas neskuba pirkti. Sukiužęs ir apšepęs miestelio centras šiuo metu neturi jokių šviesesnių perspektyvų. Dar blogiau gali nutikti per Nemuną pastačius naują tiltą. Ko gero, nei krovininiai, nei lengvieji automobiliai čia nebeužsuks.

Tauragiškis Antanas Jucius, kavinės ir motelio „Agirija“ savininkas, apie savo verslą irgi kalba liūdnai:– Į kavinę užsuka labai mažai žmonių. Kadangi Panemunėje nėra viešojo tualeto, vairuotojai dažniausiai ieško vietos, kur pritūpti. Saunos nebuvau užkūręs gal jau dvejus metus. Jeigu palengvėtų sienos kirtimo režimas, gal atsirastų daugiau važiuojančių. Prisimenu laikus, kai Panemunės šašlykinėje reikėdavo gerokai palaukti eilėje. Manau, su savo virtuve ir aptarnavimo kultūra prisiviliotume rusų, o gal ir užsieniečių. Rugsėjo 21 d. Napoleono keliais važiuos pulkas prancūzų. Viliuosi, kad užsuks ir į mūsų kavinę. Ta proga su žmona šiek tiek gražinamės. Jeigu gerai gyventume, tam darbui pasikviestume meistrus. Dabar viską darome patys.

Pagėgių savivaldybės valdžia neranda reikalo sudrausminti Panemunės miestelio centre stūksančio namo vaiduoklio savininko. Matyt, laukiama nelaimės, kol kokį sisiojantį tas namas užgrius. Tada prasidės eilinis Panemunės gelbėjimo vajus, kokių jau ne kartą buvo. Panašu, kad Europos Sąjungos vartai su Rusija nelabai kam rūpi. Savivaldybė nelabai sugeba apsikuopti, o šalies valdžia neturi noro paraginti. Merdintis Panemunės centras tarsi suglamžytas cigarečių pakelis guli prie Nemuno pamirštas ir niekam nereikalingas. Toliau nuo centro gyvenvietės peizažas daug gražesnis. Yra nemažai tvarkingų sodybų, gražių namų, netgi vietinių pilaičių. Žmonės sugeba ir nori gražiai gyventi.

Pasižvalgius po Panemunės prieplauką susidaro įspūdis, kad laivų šią vasarą turbūt nebuvo. Kateriuke budintis pasienietis, vardan šventos ramybės, per žiūronus žvelgė į patiltę. Kartais pasitaiko, kad koks nors pilietis numeta ryšuliuką su cigaretėm. Paprastai prie jo Panemunės kontrabandos magnatų pasiuntinai nesuspėja, pasieniečiai būna pirmesni.

Žymos:
Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą