513 Tauragės žingsnių: paminėjo be pompastikos, bet linksmai

Dalintis:

Savivaldybės tarybos sprendimu kultūros darbuotojai, renginių organizatorei ir menininkei Juzefai Bružienei (80) suteiktas Tauragės garbės piliečio vardas, o regalijos iškilmingai įteiktos pilies menėse švenčiant miesto gimtadienį.

J.Bružienė – jau 30-oji Tauragės garbės pilietė nuo 1994 metų. J.Bružienė Vilniaus J.Tallat-Kelpšos konservatorijoje mokėsi chorvedybos, dailę ir tapybą studijavo Maskvoje. 1983 m. atvykusi į Tauragę dirbo kultūrinį darbą, kūrė aprangos kolekcijas, tapė, vykdė edukacinę veiklą, mezgė ryšius su Lenkijos Punsko valsčiaus savivaldybe. Jos ilgamečių ryšių dėka iki šiol su Lenkija vyksta kultūrinės mainų programos. Menininkės tapybos darbų parodos buvo rengiamos ne tik Tauragėje, Lietuvoje, bet ir užsienyje, yra sukūrusi per 500 darbų. J.Bružienė atviravo, kad tėvelių noru ji turėjo tapti buhaltere.

Reginos Genienės nuotrauka

Tačiau neilgai pasimokiusi šiuos mokslus metė, nes traukė meno pasaulis. „Svajoju daug, žmogus be svajonės yra niekas. Tikriausiai dėmesys žmogui yra didžiausia laimė. Man patinka dirbti, man patinka mylėti žmones ir visą pasaulį“, – kalbėjo Tauragės garbės pilietė. Prieš įteikdamas garbės piliečio regalijas meras Dovydas Kaminskas sakė, kad augdamas matė J.Bružienės paveikslus Mažonų seniūnijoje ir savo namuose, mėgo juos tyrinėti. Meras teigė, kad žavisi menininkės optimizmu ir meile gyvenimui. Ceremonijoje dainavo Rasa Šerpytienė, buvo eksponuojami J.Bružienės paveikslai.

Reginos Genienės nuotrauka

Jono Viktoro Kalvano parke iškilmingai atidengta skulptūrinė kompozicija „Sėkmės deivė“. Šis paminklas skirtas įamžinti tauragiškio Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, Lietuvos dailininkų sąjungos nario, Tauragės garbės piliečio, talentingo skulptoriaus Regimanto Midvikio atminimui. Idėją inicijavo jo brolis Tauragės Rotary klubo prezidentas Juozas Midvikis (nuotraukoje). Klubas finansavo skulptūros pagaminimo darbus. „Skulptorius „Sėkmės deivę“ kūrė 2008 metais, ekonominės krizės laikotarpiu. Praėjus 12 metų ši tema aktuali ir dabar, tik valdžios veidai kiti. Menininkas niekada nesilietė prie politinių ir religinių peripetijų, – kalbėjo J.Midvikis. – „Sėkmės deivė“ skirta suvienyti visuomenę“. Į skulptūros atidengimo šventę iš Vilniaus atvyko R.Midvikio bendražygis, architektas Vytenis Mazurkevičius. Pasak jo, nors kartu dirbo 40 metų, bet pažinti R.Midvikio jam nepavyko. Buvo sudėtinga jį perprasti, nes menininkas nuolat keitėsi, tobulėjo, buvo labai reiklus sau, mąstė giliau negu kiti. Lietuvos Rotary apygardos 1462 valdytojas Arūnas Burkšas dėkojo rotariečiams už skulptūrą – dovaną, priminė, kad Lietuvoje gerus darbus vykdo 56 Rotary klubai, kuriuose – 1659 nariai. Tauragėje, prie Švč. Trejybės bažnyčios, stovi R.Midvikio paminklas Kęstučio apygardos partizanams, prie Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos – ekslibrisas-skulptūra „Ernestas Hemingvėjus“, netoli „Sėkmės deivės“ pastatytas ekslibrisas tautos švietėjui Vydūnui atminti. Birželio 12-oji  – penktosios R.Midvikio mirties metinės.

Reginos Genienės nuotrauka

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Turizmo ir informacijos centras į Kartų parką prie Zumpės tvenkinio sukvietė aktyviausius tauragiškius. Centro specialistai parengė 5 pažintines Tauragės miesto ir rajono trasas, kurios nurodytos mobiliojoje programėlėje „Walk 15“. Iš viso jų bus 13 – iki spalio bus parengti dar 8 pažintiniai maršrutai. Šeštadienį susirinkusieji keliavo gamtine pažintine trasa Oko miške, kurią parengti padėjo klubo „Klajokliai“ vadovas Vidas Stašaitis. „Tauragė, turėdama 13 trasų, Lietuvos mastu bus antra po Vilniaus.

Reginos Genienės nuotrauka

Programėlės „Walk 15“ skaičius primena medikų rekomendacijas, kad norint turėti sveiką širdį ir būti emociškai stipriems reikia kasdien nueiti 15 tūkstančių žingsnių“, – kalbėjo muziejaus direktorius Romualdas Vaitkus. Turizmo ir informacijos centro specialistė Živilė Grigalienė kvietė visus gyventojus prisijungti prie programėlės „Walk 15“, kuri skatina trumpą atstumą Tauragės mieste įveikti pėsčiomis, mažiau važinėti automobiliais, taip mažinant CO2 dujų išmetimą. „Iššūkio „Eikime už ekologiją“ dalyvių tikslas – per vasarą apeiti aplink Žemę 30 kartų. Už kiekvieną apeitą kartą užauginsime ne tik virtualius, bet ir tikrus medžius. Jų pasodinimu pasirūpins muziejus „Santaka“, kuris rugsėjo 1 d. minės savo veiklos 30-metį“, – pasakojo Živilė. Žingsniavimo už ekologiją startas ir simbolis buvo Kartų parke pasodintas šermukšnis. Pasak R.Vaitkaus, lietuviams nuo senovės šermukšnis buvo mitologinis medis, augintas kiekvienoje sodyboje, tikintis, kad jis turi galių apsaugoti nuo negandų.

Reginos Genienės nuotrauka

Tauragiškius miesto gimtadienio proga pasveikino Tauragės kultūros centro meno kolektyvai. Prie restorano „Banga“ koncertavo dainų ir šokių ansamblis „Jūra“. Šeštadienį prie Tauragės kultūros rūmų pasirodė aštuoni meno mėgėjų kolektyvai, šventės svečiai buvo vaišinami arbata. Kultūros rūmuose surengta Gabriel Vuljev darbų paroda, prie paradinio įėjimo įrengta meninė instaliacija, skverelyje išdėliota įvairių švenčių, susitikimų ir parodų atributika. Visą savaitę internetinėje erdvėje Tauragės krašto žmones sveikino kaimuose dirbantys kultūros darbuotojai. „Šiemet miesto gimtadienis išskirtinis, kadangi švenčiamas visiškai kitaip, be didžiulių renginių. Švenčiame galvodami apie Tauragę, apie Lietuvą ir apie pasaulį apėmusią negandą. Visą savaitę dalyvaujame akcijoje „Ačiū, Lietuva“, dėkojame visiems, padėjusiems šią negandą įveikti“, – kalbėjo Kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis. Sveikinimų pynę pradėjo moterų šokio grupė „Vėtrubė“. Jos vadovė Alma Rumšienė kalbėjo, kad kiekvienas turime įvairių švenčių, o miesto gimtadienis – ypatingiausia šventė. Pirmasis „Vėtrubės“ šokis žiūrovus nukėlė į 1923 metus ir skatino įsivaizduoti, kokia Tauragė buvo tais metais. Pasirodė A.Rumšienės vidutinio amžiaus šokių kolektyvas „Spietlius“, Justino Bareišio merginų šokio grupė, L.Kiltinavičienės vadovaujamas folkloro ansamblis „Radasta“.

Reginos Genienės nuotrauka

Muzikinius sveikinimus Tauragei ir tauragiškiams siuntė Lengvosios muzikos orkestras, kurio vadovas – Mikas Karosas, dirigentas – Tadas Zakarauskas. Koncertavo jaunimo džiazo orkestro dainininkai ir lengvosios muzikos orkestro vokalinė grupė, vadovaujami Arūno Rakevičiaus. Dainavo Marija Kuperskytė ir Jogailė Tutlytė. Kultūros centras vis plačiau atveria duris. Pirmadienį rodė kino filmą „Parazitas“, o šiandien, 18 val., žiūrovus pakvies į susitikimą su jaunu ir labai talentingu atlikėju Mantu Bendžiumi.

Reginos Genienės nuotrauka

Tauragės 513-ojo gimtadienio proga buvo kviečiama šeštadienį atvykti į Taurų nuotykių parką ir nemokamai žiūrėti įvairius filmus: animacinius, komedijas ir kriminalinius. Aštrių pojūčių mėgėjams siaubo filmą rodė prieš pat vidurnaktį. Į kiną po atviru dangumi reikėjo registruotis iš anksto. Išsiilgusių šios pramogos buvo gausu.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą