fbpx

Ar jūsų karalius nuogas?

Dalintis:

Kiekvienos valstybinės šventės proga kartu su šeima keliaujame po įvairius Lietuvos miestus. Dalyvaujame minėjimuose, stebime šou, spektaklius ar misterijas. Šįkart į akiratį pateko Tauragė. Nors masiniai renginiai pamažu grįžta, bet kol kas nutarėme saugotis ir į juos pažvelgti iš šono.

Tauragės kultūros centro dainų ir šokių ansamblis „Jūra“ liepos 6-osios popietę surengė pasveikinimą Lietuvos valstybei ir tauragiškiams. Kaip tik tuo metu apžiūrinėjome vietas, kurios įtrauktos į labiausiai lankytinų vietų Tauragėje sąrašą. Nors žiūrovų renginyje beveik nebuvo, dėmesį patraukė senoviniais kostiumais aprengtų jaunuolių būrys. Virš galvos skraidė kameros ir tik vienas kitas praeivis stabtelėjo pažiūrėti, kas čia vyksta.

Prieš 30 metų pradėjus minėti pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnacijos dieną, visoje šalyje pasipylė renginių įvairovė. Kas šoka, kas dainuoja, kas rengia parodas ir pasakoja karaliaus Mindaugo istoriją. Tiesą pasakius, net istorikai nesutaria, kur karalius gyveno. Vilniuje? Kernavėje? O gal Anykščiuose ant Vorutos piliakalnio. Neaišku, kur jis buvo karūnuotas, neaišku ir kokia puota buvo surengta ta unikalia proga. Greičiausiai buvo daug midaus, vyno, kardų žvangesio, lenkiškų tostų, gal net ir kraujo, aukoto dievams. Bet laikai keičiasi. Jei dabar minėtume „mindaugines“ taip, kaip jos buvo paminėtos XIII amžiaus viduryje, pareigūnai nespėtų reaguoti į aplinkinių skundus. O Mindaugas, jei galėtų įvertinti šiandieninę puotą, – grabe vartytųsi.

Kodėl? Neturiu nieko prieš šiuolaikinius šokius, „go go“, gatvės šokius ir net striptizą, bet kai jie Valstybės dienos proga maišomi su tautiniais kostiumais, teko raudonuoti iš gėdos. Pusnuogės merginos priešakyje kilojančios rankas taip, kad liemenėlės lenda į viešumą, ir  raudonas lateksas rėžė akis. Trūko tik bizūno ir dar kokių „žaisliukų“ iš parduotuvės „griežtai tik 18+“. Neburnočiau kaip davatka, jei tai būtų viešas „flashmobas“, kai prisijungti šokiui gali visi norintys, praeiviai ar specialiai sukviesti šokėjai. O dabar?..

Tikriausiai pamenate pasaką, kai savimyla karalius vaikščiojo nuogas ir tik vienas mažas berniukas išdrįso pasakyti tiesą? Puikiai suprasdama, kad mano nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, su miestiečių nuomone ir net su šventinio pasveikinimo (atsiprašau, parodijos mano akimis) kūrėjų nuomone, kaip tas mažas berniukas noriu durti pirštu ir klausti – ar nieko nepamiršote, gerbiami šokėjai? Ar nepamiršote, kokia proga šokate ir kuriate šokius?

Neabejinga pilietė

Redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su autoriaus nuomone.
Žymos:
Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą