Ar Lietuvoje galima auginti aguonas?

Dalintis:

Pievoms pasidabinus sodrios raudonos spalvos aguonomis ne vienas suskubo fotografuotis  žiedų jūroje. Tačiau kol vieni grožėjosi raudonomis plantacijomis, kiti svarstė: ar Lietuvoje galima aguonas auginti ir ar šie augalai nekenkia gyvuliams?

– Pernai laukuose sūnus pasėjo žolę, tačiau šiemet priaugo aguonų. Ar jos nekenkia gyvuliams? Žinau, kad lubinai nekenksmingi, bet nuo jų gyvuliams užkietėja viduriai, o kaip su aguonomis? – klausia Tauragės rajono gyventoja.

Kitai tauragiškei, pamačiusiai aguonų laukus, kilo klausimas: ar auginti aguonas Lietuvoje nedraudžiama, nes iš jų galvučių priklausomybių turintys žmonės gali pasigaminti kvaišalų?

Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento atstovės, gyvuliai aguonų neėda. O jei dėl šieno, tai pievos nušienaujamos aguonoms dar nesubrendus. Laukuose augančių aguonų žiedai ir sėklos, anot VMVT atstovės, jokio pavojaus nekelia ir kenksmingų medžiagų neturi.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Greta Kęsminaitė informavo, kad Lietuvos Respublikos narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymo 7 straipsnis „Draudžiami augalai“ numato, jog Lietuvos Respublikos teritorijoje draudžiama auginti opijines aguonas ir kanapes (išskyrus pluoštines). Nežinojimas, kad auginama aguona yra opijinė ir draudžiama, neatleidžia nuo atsakomybės. Kas kita dekoratyvinės aguonos. Jos gėlynuose gali būti auginamos. Tačiau reikia būti tikriems, kad veislė iš tikrųjų dekoratyvinė. Už opijinių aguonų auginimą baudžiama neatsižvelgiant į tai, ar jos auginamos dekoratyvumo ar kitais tikslais. Pareigūnams kilus abejonių dėl konkrečios aguonos, skiriama ekspertizė, kuria nustatoma, ar augalas turi opijinės medžiagos, ar ne. Dažniausiai taip ir būna, kad į lauką įsisuka narkomanai, nors pranešimų gaunama labai mažai.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.