Būkite atsargūs Tauragės miškuose

Dalintis:

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos duomenimis, šalies miškuose vyrauja ypatingas gaisringumas. Tauragės apskrities miškai priskiriami ketvirtai iš penkių gaisringumo klasių.

Artimiausiu metu sinoptikai lietaus neprognozuoja, o miško paklotė spėjo išsausėti ir perdžiūti. Aplinkos apsaugos specialistai įspėja: eiti į miškus šiomis dienomis – neprotinga. Grybai nedygsta, o uogautojai gali padaryti milžiniškų nuostolių gamtai. Oficiali statistika skelbia – daugiau kaip 90 procentų miško gaisrų kyla dėl neatsargaus žmonių elgesio. Pasak priešgaisrinės apsaugos specialistų, sausame miške gaisrą gali sukelti dar iš anksčiau grybautojų palikto butelio šukė. Daug žalos gamtai padaro ir nukirstą medieną iš miško traukianti sunkioji technika. Tokie darbai šiuo metu vyksta Balskų miškuose. Ypatingą dėmesį turėtų atkreipti rūkantieji. Numesta cigaretės nuorūka miške gali sukelti staigiai plintantį gaisrą.

Būtinos saugumo priemonės

Valstybinių miškų urėdijos specialistai primena, kad, siekiant išvengti miško gaisro, reikia elgtis atsakingai: važinėti tvarkingomis transporto priemonėmis, atsakingai atlikti miško ruošos darbus, nemėtyti neužgesintų degtukų, nuorūkų, nepalikti stiklo šukių ir kitų šiukšlių. Laužus būtina kūrenti tik tam skirtose vietose, o užkurtą laužą nuolatos prižiūrėti, išvykstant iš miško jį užgesinti užpilant žemėmis ar vandeniu, kol visiškai nustos rusenti. Pamačius miško gaisrą – būtina malšinti ugnį ir neleisti jai išplisti į didesnius plotus. Jei matote, kad ugnies įveikti nepavyks, nedelsiant skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pasišalinkite ta kryptimi, iš kur pučia vėjas.

Gali uždrausti lankytis miškuose

Miškams nuo gaisrų apsaugoti skirta šiuolaikinė priešgaisrinė sistema. Urėdijose miškus stebi antžeminės automatinės miško gaisrų stebėjimo sistemos operatoriai. Iš karto sureaguoti į jų paskelbtą pavojaus signalą ir vykti į įvykio vietą yra pasirengusios urėdijose budinčios priešgaisrinės komandos. Jei ilgiau nesulauksime lietaus, Aplinkos ministerija sieks uždrausti arba apriboti fizinių asmenų lankymąsi miškuose, kuriuose yra ketvirtos klasės miškų gaisringumas. Tą padaryti gali ir savivaldybės specialistai. Jiems tokią teisę suteikia Miškų įstatymas.

Didžiausias miško gaisras Lietuvos istorijoje kilo 2006 m. gegužę, kai Kuršių Nerijoje išdegė net 236 ha miško, o ugnis buvo tramdoma tris paras.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą