Gyvūnų teisių gynėjai įsisiūbavo ir Tauragėje

Dalintis:

Po sėkmingos gyvūnų gelbėjimo operacijos, kai šeštadienio vakarą iš nelegalios veisyklos netoli Lauksargių, Meldiklaukių kaime, buvo paimta 10 veislinių šunų (iš viso daugykloje rasta 16 keturkojų), gyvūnų teisių gynėjai užplūdo ne tik atokius ir apleistus rajono statinius, bet ir gyventojų sodybas.

Nuo ankstyvo sekmadienio ryto socialiniuose tinkluose plito informacija apie galimai veikiančias naujas veisyklas tiek rajone, tiek Tauragės mieste. Gyvūnų teisių aktyvistai būrėsi į grupeles ir tikrino įtartinus objektus. Didžiausias triukšmas kilo sekmadienio pavakarę.

Tilžės plente esančioje degalinėje būriavosi per 40 tauragiškių. Neva gretimoje sodyboje jie pamatė maitinančią kalę. Kai nuvykome į vietą, jaunuoliai pasakojo, kad sodybos šeimininkas juos iškoneveikė, pradėjo fotografuoti automobilių numerius, žadėjo pranešti policijai. Susirinkusieji tikino kieme matę veislinių šunų ir įtariantys, kad gyvūnai nelegaliai dauginami.

Apsilankius sodyboje, jos šeimininkas sutiko papasakoti apie situaciją. Kieme esančiame voljere iš tikrųjų buvo akivaizdžiai maitinanti kalė. Vyras tikino turintis tris šunis. Aviganį – dėl saugumo, kiemsargį – namuose ir veislinę kalę voljere.

– Mes nebežinome, ką daryti. Į kiemą išėjau, kai išgirdau šunų lojimą. Aplink tvoras slankiojo keliolika paauglių. Kai paklausiau, ką čia veikia, sako, tikrinam. Ką jie tikrina? Žiūri, kokius daiktus nugvelbti? Jau ne kartą dingo tai „bačkos“, tai mašinos lempą radau išimtą. Apie kokius šunis jie čia kalba? Taip, turiu kalę. Pažiūrėkite, gyvena voljere, prižiūrėta, kasdien kieme paleista laksto. Turiu ir šuniukų. Jie atskirti nuo mamos, gyvena namuose. Normalu, kad bent vieną kartą norėjome turėti vadą. Ar tai uždrausta? Ar nelegalu? Nededame skelbimų, nepardavinėjame, neveisiame. Kuo aš užkliuvau? – apmaudo neslėpė vyras.

Anot pašnekovo, labiausiai nelegalių šunų veisyklų ieškantys tauragiškiai išgąsdino jo anūkus.

– Sūnus su marčia ir anūkais išvažiavo iš kiemo, o tada prasidėjo. Jo džipą po visą miestą sekiojo BMW automobilis tamsintais langais. Sūnus buvo susiruošęs į svečius, bet turėjo bėgti lyg kokį nusikaltimą padaręs. Iš pradžių nesuprato, kas vyksta, skambino į policiją. Vėliau draugai pradėjo siųsti žinutes, kai socialiniame tinkle pamatė džipo nuotraukas ir viešus kaltinimus, kad mes esame nelegalūs veisėjai, kad šuniukus susidėjome į mašiną ir išvežėme į mišką. Ar tai normalu? Kas atsakys už pažeistas mūsų teises? Kas apgins mūsų šeimos garbę ir orumą? Visai pasaulis išėjo iš proto, – kalbėjo tauragiškis.

Sekmadienį į socialinę akciją susibūrę jaunuoliai tikrino ir buvusiame paukštyne esančius garažus. Vieno jų savininkas, turintis automobilių remonto dirbtuves, „Tauragės kurjeriui“ sakė:

– Nustebau, kai sekmadienio popietę prie garažų atvažiavo būrys jaunimo. Turim paprastą šunį, apsaugai. Šuo yra voljere, prižiūrėtas. Jie lyg niekur nieko apėjo voljerą, pradėjo klausinėti, kodėl jame uždarytas šuo. Paklausiau, ką veikia privačioje teritorijoje, gavau paprastą atsakymą – tikrinam šunų veisyklas. Suprasčiau, jei važiuotų pareigūnai, o dabar. Mano šuo kastruotas, apie kokias veisyklas jie gali kalbėti, – piktinosi garažo savininkas.

Tokios gyvūnų gerbėjų iniciatyvos išplito visoje Lietuvoje. Rastos kelios nelegalios daugyklos, konfiskuoti išsekę gyvūnai. Socialinėje erdvėje pasipylus nesuskaičiuojamai galybei įtartinų vietų, puslapių administratoriai priėmė sprendimą laikinai sustabdyti viešą gelbėjimo akciją visoje Lietuvoje ir veikti atskirose grupelėse. Neteisėtai apkaltinti gyventojai, kurių adresai, automobiliai ir atvaizdai viešinami, gali kreiptis į policiją ir pranešti apie duomenų apsaugos įstatymo pažeidimus.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą