Izoliuotos keturios rajono mokyklų klasės

Dalintis:

Koronavirusas į Tauragės švietimo įstaigas įsisuko jau pirmąją mokslo savaitę. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, serga keturi miesto švietimo įstaigų moksleiviai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė „Tauragės kurjerį“ informavo, kad koronavirusas diagnozuotas keturiems moksleiviams. Šiems pasireiškė ligos simptomai ir atlikus tyrimus buvo konstatuotas pandeminis susirgimas. Vienas užsikrėtęs vaikas priklauso 0–10 metų amžiaus grupei, kiti – 11–20 metų amžiaus grupei. Visi mokosi miesto mokyklose, tačiau kuriose – NVSC atstovė neatskleidė.

– Iš viso izoliuota daugiau nei 80 asmenų, įskaitant ir šeimos narius. Asmenys turėjo simptomus, būdingus COVID-19 infekcijai: sloga, kosulys, gerklės skausmas, šaltkrėtis ir kt. Jie kreipėsi į gydymo įstaigas arba atliko tyrimą Tauragės mobiliajame punkte, – teigė G.Masiulionienė. – Užsikrėtimo aplinkybės nežinomos. Vaikai į užsienį išvykę nebuvo.

Kol kas nėra žinoma, ar pavojinga virusine infekcija užsikrėtę vaikai serga Delta atmaina – laboratorijose diagnozavus susirgimą koronavirusu apsisprendžiama, ar tirti mėginius dėl šios atmainos. NVSC Tauragės departamento vadovės teigimu, net 90 proc. izoliuotųjų yra susirgusių vaikų bendraklasiai. Tačiau izoliuotis nebuvo būtina visai klasei, mat kai kurie vaikai koronavirusu jau yra persirgę ar turi antikūnų, o dalis yra paskiepyti.

 Vaikus suvaldyti sunku

„Tauragės kurjeriui“ pavyko išsiaiškinti, kad vienas susirgusiųjų mokosi Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijoje. Ugdymo įstaigos vadovas Remigijus Masteika patikslino, kad izoliuotis teko visai klasei.

– Tie vaikai dar per jauni, vakcinuotis negali. Klausėm, gal kas turi oficialų dokumentą apie persirgimą, bet tokių neatsirado. Nėra smagu, tris dienas pasimokė ir teko izoliuotis. Sekmadienį vakare gavome žinią, o testą vaikui gal penktadienį darė. Prisimename pavasarį, tęsiame nuotolinį ugdymą – kito pasirinkimo nėra, – tvirtino R.Masteika.

Progimnazijos vadovas atviras – progimnazijoje ugdomi 820 moksleivių, neįmanoma išvengti pašalinių kontaktų, nors ir stengiamasi. Mokyklos erdvės suskirstytos į keturias zonas, žymimos spalvomis, sudarytas grafikas einantiems į valgyklą. Nepaisant to, moksleiviai tarpusavyje bendrauja prie ugdymo įstaigos, prieš pamokas ar po jų, kai kurie kartu eina į užsiėmimus meno mokykloje.

– Atribotos zonos, bet vaikai yra vaikai, – sakė R.Masteika, vildamasis, kad pavyks išvengti užkrato plitimo.

Daugiau nei 90 procentų progimnazijos pedagogų turi imunitetą koronavirusui, likę 10 procentų testuojasi pagal Sveikatos apsaugos ministro nurodymus. Šiais metais ministerija rekomendavo atlikti testus ir moksleiviams, bet bent jau M.Mažvydo progimnazijoje tik mažoji dalis tėvų sutiko, kad jų vaikams būtų atliekami testai.

– Nežinau, kodėl tokie maži skaičiai. Testavimas labai paprastas – greitaisiais antigeno testais, vaikams jis jau pažįstamas, bet kai sutikimų nedaug tai ir tikslo testuoti nelieka, – sakė R.Masteika. Kol kas nežinomas ir tikslus paskiepytų paauglių, lankančių progimnaziją, skaičius.

Pasidalijo patirtimi

„Aušros“ progimnazijai vadovaujanti Snieguolė Bastakienė pasidalijo gerąja patirtimi reguliuojant moksleivių srautus. Anot pašnekovės, net ir padaugėjus valgykloje valgyti pasirinkusių moksleivių, su srautais pavyksta susidoroti.

– Pas mus problemų nebuvo nei pernai, nei šiemet. Valgykla yra didelė pagal mūsų mokinių skaičių. Būdami vienu metu vienoje patalpoje vaikai nekontaktuoja – valgo klasės prie skirtingų stalų. Taip pat yra grafikas, kada eina valgyti. Be to, anksčiau valgydavo 5-6 vaikai iš klasės, o dabar kone 80 proc. renkasi valgyti valgykloje, – sakė S.Bastakienė.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą