Kad žiemos pramogas prisimintumėme tik su šypsena

Dalintis:

Paspaudus šaltukui ir užšalus vandens telkiniams prasideda pramogų metas ir vaikams, ir suaugusiems, kuriuos vilioja žaidimai ant ledo, žvejai su nekantrumu laukia poledinės žūklės meto. Svarbu prisiminti, kad nesilaikančiųjų saugaus elgesio ant ledo taisyklių laukia ne pramogų, o pavojų metas. Didžiausias iš jų – kai ledas neišlaiko žmogaus svorio ir įlūžta. Kad to išvengtume, turime įsiminti keletą taisyklių apie saugų elgesį ant ledo.

Ugniagesiai-gelbėtojai primena, kad žvejai ant ledo privalo turėti specialius smeigtukus ledui. Ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 cm – toks ledas jau išlaiko žmogų. Tačiau kad jis išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm. Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba gelsvas ledas yra netvirtas. Taip pat trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur įšąla medžių šakos, lentos ar kiti daiktai, arti krūmų, medžių, nendrių.

Prieš eidami ant ledo, apsidairykite, ar arti nėra praminto takelio, paliktų pėdų. Jeigu yra, eikite jomis, nes tai jau išbandytas kelias. Einant ledu reikia turėti tvirtą lazdą ir ja tikrinti ledo stiprumą. Jeigu į ledą sudavus lazda ant jo pasirodo vanduo, reikia nedelsiant grįžti į krantą. Eiti reikia čiuožiant, neatitraukiant kojų nuo ledo. Jeigu esate su slidėmis, tai atsisekite slidžių tvirtinimus, kad esant reikalui jas greitai galima būtų nusimesti nuo kojų. Slidžių lazdas laikykite rankose, plaštakų neprakiškite pro kilpas – taip galėsite lazdas greitai numesti. Jeigu ledu eina grupė žmonių, reikia laikytis per didesnį atstumą vienas nuo kito. Atstumas tarp žmonių turi būti ne mažesnis kaip 5 metrai. Einant ledu reikia aplenkti vietas, kurios užneštos sniegu arba pripustytos pusnių, nes po sniegu ledas visada yra plonesnis. Ypač atsargiems reikia būti prie kranto, nes čia ledas silpnesnis ir jame gali būti įtrūkimų. Ledas labai pavojingas ir atodrėkių metu. Ant ledo ypač mėgsta žaisti vaikai, nepalikite jų be priežiūros.

Nepervertinkite savo jėgas ir ištikus nelaimei skambinkime bendruoju pagalbos telefonu 112!

Tauragės PGT inform.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą