fbpx

Keturračių vairuotojus tramdė jungtinės pajėgos

Dalintis:

Dažnai nedrausmingi keturračių vairuotojai niokoja miškus ir net saugomas teritorijas. Pranešama, kad penktadienį 8 keturračių ir motociklų vairuotojai buvo nubausti per bendrą Valstybinių miškų urėdijos miškininkų, policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Aplinkos apsaugos departamento darbuotojų reidą, kuriame penktadienį dalyvavo 18, o šeštadienį – 20 ekipažų.

Urėdija informuoja, kad reidas vyko dvi dienas Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės, Šalčininkų, Dubravos, Trakų ir Kretingos regioninių padalinių teritorijose, kur dažniausiai galingais keturračiais ar krosiniais motociklais vairuotojai niokoja valstybinius ir privačius miškus.

Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė teigia, kad pastebima, jog daugiau keturračių vairuotojų renkasi važiuoti per miškus, taip niokodami miško paklotę, draustinių šlaitus, pažintinius takus. Miškininkai yra radę ir ratais išdraskytus neseniai pasodintus medelius. Visgi penktadienį vykęs reidas – viena didžiausių vykdytų prevencinių priemonių prieš nedrausmingus keturračių vairuotojus. V.Kaubrės teigimu, toks reidas tikrai ne paskutinis.

Pranešime spaudai skelbiama, kad reido metu buvo nustatyti 8 pažeidėjai, o didžioji dalis keturračių vairuotojų turėjo tvarkingus transporto priemonių dokumentus ir teises juos vairuoti.

Miškininkai tikisi, kad keturračių vairuotojų sąmoningumas ir atsakomybė už aplinką, kurioje jie važinėja – didėja, nes kasmet įrengiama vis daugiau trasų, skirtų važinėtis keturračių ir motociklo sporto entuziastams, todėl, galėdami rinktis legalias trasas, jie nevažinės bekele po miškus, darydami žalą gamtai.

Aplinkos apsaugos departamento direktorė Olga Vėbrienė tvirtino, kad pastebėta, jog žmonės iš tiesų kelia grėsmę gražiausiems gamtos kampeliams. Draudžiama važinėtis kraštovaizdžio draustiniuose, pažintiniais takais, prie piliakalnių bei kitose saugomose teritorijose. Tokios pramogos ardo kalnų šlaitus, formuojasi erozijos židiniai.

Valstybinių miškų urėdijos atsiųsta nuotrauka

Važiavimo keturračiais taisykles reglamentuoja Kelių eismo taisyklės – keturračiais galima važiuoti tais pačiais keliais, kaip ir kitoms motorinėms transporto priemonėms. Tai reiškia, kad draudžiama važinėti bekele ir natūralia miško paklote.

Ne kartą rašėme ir apie tai, kad problemų su keturračius vairuojančiais nedrausmingais piliečiais problemų turi ir Pagramančio regioninis parkas. Parko niokotojams tramdyti įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Tačiau net ir jose užfiksuotus pažeidėjus sunku nustatyti, mat jie dažnai važinėja su šalmais, dengiančiais visą veidą, o jų transporto priemonės būna be registracijos numerių. Tiesa, kartais sukčiaujama ir įmantriau – uždedami registracijos numeriai nuo senos traktoriaus priekabos.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą