Lauksargių globos namai įrengs augalų labirintą ir mozaikų takus

Dalintis:

Šeštus metus prekybos tinklas „Maxima“ finansuoja įvairių bendruomenių iniciatyvas. Šiemet programos „Mes – bendruomenė“ ekspertų komisijos sprendimu 15-kai iš daugiau nei 100 dalyvių buvo paskirstyta 90 tūkst. eurų. Sėkmė nusišypsojo ir Lauksargių globos namams – projektui „Draugystės kiemas“ įgyvendinti skirta apie 7 tūkst. eurų. Už juos, pasak įstaigos direktorės Jovitos Černeckienės, bus išlietos unikalios takų mozaikos ir įrengtas augalų terapinis labirintas.

Lauksargių globos namai pirmą kartą dalyvavo „Maximos“ skelbtame konkurse. Jo anketą bendruomenės nariai užpildė dar prieš karantiną, o prieš kelias dienas sužinojo, kad projektui įgyvendinti skirtas finansavimas. Pasak šios įstaigos vadovės Jovitos Černeckienės, idėja įrengti „Draugystės kiemą“ kilo siekiant labiau užimti senjorus, pasiūlyti jiems įvairesnių užimtumo veiklų ir būti bendrystėje su vietos bendruomene.

– Tuo visi buvome suinteresuoti: užimtumo specialistė, kineziterapeutė, socialiniai darbuotojai. Minčių ir pasiūlymų, koks takas turėtų būti, sulaukėme iš visų darbuotojų. Kartu galvojome, ką nuveikti, kaip įveiklinti didelę mūsų teritoriją ir ja pasidalinti su Lauksargių mokykla, seniūnija, senjorais, gyvenančiais Lauksargių kaime, – kalbėjo direktorė. – Esame atviri, bendraujantys, įsijungiame į daugelį iniciatyvų. Įgyvendindami projektą norime ne tik savo senjorus pradžiuginti, bet ir vietos gyventojus.

Per vasarą už gautą finansavimą Lauksargių globos namai planuoja įrengti augalų labirintą ne tik grožiui, bet ir terapijai. Bus išlietos mozaikos ir iškloti takai – taps patogu važiuoti vežimėliais, eiti pasiremiant vaikštynėmis. Augalus sodinti ketinama tokius, kuriuos nesudėtinga prižiūrėti. Įstaiga sieks, kad globos namų sodas, užimantis hektarą, būtų gražus, patrauklus, visada žaliuojantis ir visiems atviras. Ten jau įrengtas sveikatinimo takas.

– Takus įrengdami patys išliesime įvairias formas iš betono, neklosime nuobodžiomis trinkelėmis. Tikiuosi, kad bus labai gražu ir unikalu. Stengiamės, kad gyvenimas globos namuose būtų prasmingas, aktyvus, įdomus, kad senjorai jaustųsi oriai. Tikimės, kad papuošime ir pačią Lauksargių gyvenvietę – ne tik savo kiemą, – viliasi J.Černeckienė. – Nors karantinas, nenustojam galvoti, kuo pradžiuginti mūsų senjorus, kad jų saulėlydis būtų labai gražus. Po karantino pasidžiaugsime tuo, ką sukursime.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą