Muziejus „Santaka“ kviečia į jubiliejinį gimtadienį

Dalintis:

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ švenčia 30-metį, todėl rugsėjo 4 dieną (penktadienį) kviečia tauragiškius ir miesto svečius į festivalį „Kvadratu“. Renginių ciklas startuos 15 val. Kartų parke ir pilyje tęsis iki 22 val. Suplanuotos edukacijos, parengtos instaliacijos, projekcijos ir parodos muziejine tematika, matysite performansą, atvyks kino autobusas. Koncertuos populiari grupė, ovacijų sulaukusi net Paryžiuje.

Kartų parke (15.00 – 16.00) finišuos iššūkis „Eik už ekologiją Tauragėje“. Bus paskelbti ir apdovanoti nugalėtojai, pasodins net 30 medelių. Birželio pradžioje, švenčiant miesto gimtadienį, prie Zumpės tvenkinio buvo duotas startas žingsniavimui už ekologiją ir pasodintas didokas šermukšnis, turintis saugoti miestą nuo įvairių negerovių (organizatoriai priminė, kad mūsų senoliai tikėjo šio medžio mistinėmis galiomis).

Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ (18.00 – 18.40) bus parengta gamtos ekspozicija. Į paskaitą „Ginkluota akim į neregėtą“ kvies lektorius, fotografas Eugenijus Kavaliauskas. Jo patirtis didžiulė, todėl bus labai įdomu – daug sužinosite ir daug pamatysite.

17.00 – 18.10 val. jus sudomins istorijos ekspozicija, kurios metu rodys filmą „Už durų“, sukurtą 1919 m. Jį prodiusavo JAV kino pradininkas Thomas Ince‘as. Dramoje įspūdingai perteikiami Pirmojo pasaulinio karo išgyvenimai. Būtina jį pamatyti – praplėsite akiratį.

18.45 – 19.15 val. nepamirškite užsukti į fotografijos bokštą, kuriame pristatys Lietuvos fotomenininko, pedagogo, profesoriaus Romualdo Požerskio parodą „Miražas Nevados dykumoje“. Iškalbingas pavadinimas sufleruoja parodos temą.

Įvairios veiklos suplanuotos Tauragės pilies kiemelyje. 18.00 – 20.00 val. profesionalūs fotografai ir edukologai Giedrius Bagaliūnas ir Monika Adomaitienė vykdys edukaciją „Pajausk šviesą“, kurios metu atskleis piešimo šviesa paslaptis ir pademonstruos savo kūrybą.

18.00 – 21.00 val. – veltinių šviestuvų ekspozicija „Šilta šviesa“, kurią parengė interjero dizainą studijuojantys studentai. Apžiūrinėdami originalius šviestuvus sužinosite, ar karštis, sklindantis nuo lempučių, nekenkia veltiniui, o gal ir patys panorėsite tokį šviestuvą pasigaminti.

18.00 – 21.00 val. vaikus pakvies tapybos saviraiškos klubas. Organizatoriai pasistengė, kad vaikai neturėtų kada nuobodžiauti ir tapant trys valandos jiems prabėgtų nepastebimai.

19.00 – 20.30 val. Justina Tulaitė pakvies į medžio enkaustikos dirbtuves. Atskleisime tik tiek, kad su specialiomis priemonėmis perkelsite Tauragės miesto vaizdus ant medinių lentelių.

18.00 – 20.00 val. restauratorius, dailidė, kultūros paveldo specialistas Audronis Skurvydas ves edukaciją „Mediniai daiktai iš muziejaus lobyno“.

21.00 – 22.00 val. koncertuos grupė Colours of Bubbles. Penki jaunuoliai iš Šiaulių, sumaniai derindami kelis muzikos stilius, yra surengę daugiau nei šimtą koncertų, sulaukė populiarumo ne tik Lietuvoje, bet ir Prancūzijoje.

19.20 – 19.40 val. įriedės kino autobusas ir pristatys režisieriaus Antano Naraškevičiaus sukurtą filmą „Nakties maniakas“. Šis menininkas gyveno ir kūrė Tauragėje, jo atminimui prie kultūros rūmų įrengtas gražus suolelis ir stalelis.

20.00 – 20.20 val. žiūrėkite performansą (postmodernistinis menas). Šokio teatras „Okarukas“ parengė įspūdingą pasirodymą. Išraiškinga kūno kalba – šokis – kaustys žvilgsnius.

Pilies menėse (18.00 – 22.00) bus parengtos įvairios profesionalios projekcijos, video (ir ne tik) instaliacijos. Tarp jų savo kūrybinį projektą „Versmės projekcijos“ pristatys talentingos „Versmės“ gimnazijos moksleivės (Ugnė Ramanauskaitė, Monika Mirbakaitė, Adrijana Kiršininkaitė, Jovilė Gečaitė, Ugnė Motuzaitė, Kamilė Saukaitė).

Gimtadieniui skirtus renginius organizuoja Tauragės krašto muziejus „Santaka“ su partneriais –  Tauragės apskrituoju stalu ir Tauragės meno mokykla.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą