Pradedamas antras skiepų etapas – į eilę stoja globos namų gyventojai

Dalintis:

Dar 252 Tauragės rajono gyventojai sulauks skiepų nuo koronaviruso. Prioriteto tvarka nuspręsta skiepyti globos namų gyventojus ir ten dirbantį personalą. Vieninteliuose Lauksargiuose iki šiol pavyko išvengti pandemijos protrūkio, Adakave, Skaudvilėje ir Pagramantyje koronavirusu sirgo ir globos įstaigų gyventojai, ir darbuotojai.

Už Tauragės gyventojų skiepijimą atsakingo Pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Donatas Petrošius „Tauragės kurjeriui“ sakė trečiadienį dar nesulaukęs kvietimo atsiimti vakcinos, bet įstaigai jau dabar tenka spręsti logistinius iššūkius. „Pfizer“ vakcina, kurią Tauragei perduos Klaipėdos universitetinė ligoninė, privalo būti sunaudota per penkias dienas nuo jos gavimo ir išėmimo iš žemos -70 laipsnių temperatūros šaldiklių. Vienoje pakuotėje – šešios dozės. Atidaryto vakcinos buteliuko transportuoti negalima ir būtina jį sunaudoti vietoje. Planuojama, kad 252 dozės į Tauragę bus atvežtos keliais etapais, taip nepažeidžiant šalčio grandinės.

Sąrašai kasdien kinta

– Prieš skiepijant globos namų gyventojus nusprendėme visiems atlikti greituosius testus. Jie parodys, ar yra teigiamas imunoglobulinas, ar žmogus, užregistruotas skiepui, persirgęs COVID-19. Jei yra susidarę antikūnai, vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu, toks žmogus negali būti skiepijamas, nes organizme susidaręs imuninis atsakas veikia 3–4 mėnesius. Globos įstaigos pateikė vakcinos poreikį. Jei atsitiks taip, kad atvežus vakciną į įstaigą jos liks, skiepysime kitas prioritetines grupes toje pačioje įstaigoje. Tai gali būti ir personalas, – sakė D.Petrošius.

Vakcinacijos Tauragės savivaldybėje koordinatorė mero patarėja Aušra Kulikauskienė suskaičiavo pirminį skiepų poreikį globos įstaigose, tačiau jis kasdien kinta. Pasitaiko, kad žmonės apsigalvoja skiepytis.

– Visos užsakytos skiepų dozės turi būti sunaudotos. Skiepysime ir tauragiškį, kuris sveiksta po transplantacijos operacijos, o jeigu liks vakcinų, skiepysime ir Visuomenės sveikatos centro darbuotojus, vykstančius į koronaviruso židinius. Pagal globos įstaigų pateiktus poreikius Adakave pasiskiepyti nori 176 gyventojai ir darbuotojai, 77 dozių laukia Lauksargių globos namų gyventojai ir personalas, o Pagramantyje nori pasiskiepyti 10 žmonių. Kol kas neturiu preliminarių Skaudvilės slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninės skaičių, bet ten poreikis taip pat nemažas, – sakė A.Kulikauskienė.

Užsiprašė, bet nežinia ką skiepys

Mažonų seniūnas Jonas Samoška, vadovaujantis ir Pagramančio globos namams, „Tauragės kurjeriui“ sakė laukiantis skiepų, nors jo vadovaujamoje įstaigoje dauguma personalo ir gyventojų COVID-19 jau persirgo.

– Pasitaiko abejojančių, skiepytis ar ne, bet aš visiems sakau, kad skiepai – dovana. Pas mus gyvena 18 gyventojų, bet kiek iš jų reikės skiepyti, pasakyti sunku. Dar turime 12  darbuotojų. Vadinasi, mums reikėtų 30 dozių, bet mes juk prasirgom. Kiek tiksliai bus tų, kurie neturi antikūnų, paaiškės tik po testo. Netikiu, kad nesusirgo tie, kurie gyveno su sergančiaisiais tame pačiame kambaryje, – kalbėjo J.Samoška, ir pats sirgęs koronavirusu.

Oficialiai įstaigoje koronavirusu sirgo 7 darbuotojai ir 8 gyventojai.

Daugiausia reikia Adakavo įstaigai

Adakavo socialinių paslaugų namų direktorė Kristina Anulienė informavo, kad šiuo metu koronavirusu neserga nei darbuotojai, nei gyventojai.

– Kritinė situacija suvaldyta. Apklausėme įstaigos gyventojus dėl skiepų. Įvairių nuomonių yra. Sunkiausia su neveiksniais gyventojais. Mes esame jų globėjai ir turime priimti sprendimą už juos. Daugiau nei pusė gyventojų jau persirgę, jie nebus skiepijami. Nežinau, kokia situacija su antikūnais, – sakė įstaigos vadovė.

Paklausta, kas atliks vakcinavimą, K.Anulienė patikino, kad jų įstaigoje yra specialistė, kuri pasiruošusi skiepyti.

Greitieji testai vėluoja

D.Petrošius patvirtino, kad greitieji antikūnų testai į Tauragę vėluoja.

– Juos iš Klaipėdos parvežė tik antradienį, o skiepų planą susidarėme praėjusią savaitę. Nuolat kinta informacija iš Sveikatos apsaugos ministerijos. Būna, kad ir užsirašę skiepytis vieną dieną sutinka, o kitą staiga atsisako. Vėl eilė griūna. Kartais pildant anketą gali pasireikšti kontraindikacijos, tas žmogus tada nebus skiepijamas. Tai didelis procesas. Į visas įstaigas kartu su vakcina važiuos mūsų specialistai ir dirbs vietoje. Vienam žmogui atlikti vakcinavimą neįmanoma. Antradienį turėjo būti Sveikatos apsaugos ministerijos mokymai, bet jie atšaukti. Neaišku, kodėl. Galiu tik spėti, kad konsultuojantys specialistai irgi neatlaiko krūvių, – svarstė PSPC vadovas.

Revakcinacija visiems, kurie paskiepyti „Pfizer“ vakcina, gali būti atlikta ne anksčiau nei po 21 dienos.

Kada bus gauta kita „Pfizer“ vakcinos siunta, skirta Tauragės rajono gyventojams, neaišku, kaip ir nežinia, kada Tauragę pasieks antradienį į Lietuvą pradėta tiekti nauja „Moderna“ vakcina.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą