Rankų paspaudimus ir apkabinimus gimnazijos vadovas siuntė mintimis

Dalintis:

Vakar Žalgirių gimnazijos abiturientams įteikti brandos atestatai. Koronaviruso akivaizdoje brandos atestatų šventė dėl saugumo surengta gimnazijos kiemelyje. Nors brandos atestatų atsiimti abiturientai ėjo be veidus dengiančių kaukių, jie įteikti be rankų paspaudimų ir apsikabinimų.

Tauragės rajono mokyklas šiemet baigė 380 abiturientų. Brandos atestatų įteikimo šventę pirmoji šiemet surengė Žygaičių gimnazija – liepos 31-ąją. Atestatai jau įteikti Skaudvilės gimnazijos ir Tauragės suaugusiųjų mokymo centro abiturientams. Anot Skaudvilės gimnazijos direktoriaus Nerijaus Jocio, abiturientų atestatų įteikimo šventėje veidus dengti kaukėmis nereikalauta. Anot jo, kultūros renginiuose jos neprivalomos. Vis dėlto brandos atestatų įteikimo ceremonija vyko kitaip nei ankstesniaisiais metais: teko laikytis saugaus atstumo, prašyta sėstis tik į pažymėtas vietas. Ceremonija turėjo „tilpti“ į valandą, kitu atveju, po valandos būtų tekę vėdinti patalpas ir imtis dezinfekcinių priemonių.

Vakar per šimtas Žalgirių gimnazijos, 47 laidos, abiturientų bei gausus būrys sveikintojų susirinko šios mokymo įstaigos gimnazijos kieme. Abiturientai pasiimti brandos atestatų ėjo be veido kaukių, nors tarp sveikintojų buvo vienas kitas, nosį ir burną dengęs kauke. Abiturientus pasveikinęs gimnazijos vadovas Jonas Jatautas, apkabinimus ir rankų paspaudimus sakė jiems siunčia mintimis. Gimnazijos direktorius pasidžiaugė, kad ši laida pasižymėjo iškirtinai gerais egzaminų rezultatais. Gimnaziją šiemet baigė 129 abiturientai, viena moksleivė su pagyrimu. Nemažas būrys šios gimnazijos abiturientų kartu su atestatu gavo ir mero padėkas už puikius mokymosi ir egzaminų rezultatus. Šiųmetė brandos atestatų įteikimo šventė iš ankstesnių išsiskyrė ir tuo, kad joje dalyvavo jau kariškių uniformomis pasipuošę privalomąją karinę tarnybą pradėję jaunuoliai.

Šiandien brandos atestatus pasiims baigusieji „Versmės“ gimnaziją. Šių gimnazistų šventė taip pat bus rengiama lauke – Pilies kiemelyje.

Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas vakar patikino, kad tebegalioja reikalavimas išlaikyti saugius atstumus, taip pat ribojamas žmonių skaičius vienoje vietoje.

– Nežinau, ar kas nesilaikė šių reikalavimų. Jei juos pažeidė, žinojo, kad darė blogai. Mokymo įstaigos privalo laikytis vyriausiojo šalies epidemiologo reikalavimų. Nėra išlygų, ar tai išleistuvės, priimtuvės, ar kitokie renginiai, – tvirtino E.Šteimantas.

* * *

Šią savaitę Vyriausybei patikslinus valstybės lygio ekstremaliosios situacijos nuostatas, padidintas leistinas renginių dalyvių ir (ar) žiūrovų skaičius uždarose erdvėse. Rugpjūčio 16–31 dienomis vyksiančiuose renginiuose uždarose erdvėse galės lankytis iki 600 žmonių, iki 16 dienos – 500. Leistinas dalyvių ir (ar) žiūrovų skaičius atvirose erdvėse nekinta – iki 1000 žmonių.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą