Savaitgalio gidas: Tauragės krašte bus neramu

Dalintis:

Karštą šeštadienį žada ne tik sinoptikai, bet ir renginių organizatoriai. Linksmybės suplanuotos ir mieste, ir kaimo bendruomenėse, vaikus į šventę kviečia didžiulis kiškis, parengęs muilo burbulų lietų ir aitvarų svajingą skrydį. Paplūdimyje didžėjai kvies šokti ant smėlio – atvyksta populiarios grupės. Klasikinės muzikos gerbėjus džiugins operos solistai. Renginių daug – bus iš ko rinktis.

Šeštadienį (13 val.), kaip ir kasmet, respublikinę suaugusiųjų šokio šventę „Šokio sūkury“ pilies kiemelyje organizuoja Tauragės kultūros centras. Į renginį atvyksta kolektyvai iš Vilniaus, Kėdainių, Ignalinos, Joniškio, Jurbarko, Raudondvario, Šilalės ir Pagėgių. Pasirodys Tauragės šokėjų kolektyvai – „Vėjava“ ir „Vėtrubė“. Liaudiškų šokių grupė „Vėjava“, suburta prieš 16 metų, dažnai koncertuoja festivaliuose užsienyje, jai buvo įteikta „Aukso paukštės“ nominacija, kolektyvas ne kartą konkursuose laimėjo I vietą.

Gracingais judesiais žvilgsnius kaustys moterų šokio grupė „Vėtrubė“. Ji susibūrė tik prieš dvejus metus, o jau pelnė nominaciją „Už tiksliausiai atliktą kompoziciją“ ir užėmė prizines vietas. Kolektyvų vadovė Alma Rumšienė teigia, kad šokis padeda atsipalaiduoti ir išvalo sielą, o žiūrovams mėgavimasis šokiu taip pat pamalonins širdis. Laukiami visi – renginys nemokamas.

Šeštadienį (14 val.) Adakavo bendruomenės namų kieme rengiama šventė vaikams „Laiškas vasarai“. Jiems jau paruoštos kūrybinės dirbtuvėlės, mažieji krykštaus muilo burbulų lietuje, dangų skros spalvoti aitvarai. Organizatoriai parengė staigmeną – renginyje sukiosis didžiulis kiškis, kuris visus linksmins, kvies su juo susirungti smagiose užduotyse. Bijoti jo visai nereikia – kiškis jau seniai vaikų draugas, juos labai myli ir jam patinka su jais žaisti.

Reginos Genienės nuotrauka

Šeštadienį (19 val.) į šventę „Sudie, vasara“ kviečia Šikšnių kaimo bendruomenė. Neseniai pastatytoje pavėsinėje – lauko scenoje (Pirties g.) vakaros bendruomenė. Nors pavadinimas skamba nostalgiškai, Šikšnių kaimo gyventojai neliūdi – moka linksmintis visais metų laikais, yra aktyvūs ir energingi. Iki šiol jie dalyvavo šventėse kaimyninėse bendruomenėse, šį kartą jas kviečia į svečius.

Šeštadienį (19 val.) Liberty beach paplūdimyje organizatoriai žada nepamirštamą vakarėlį iki paryčių, kviečia pašokti ant smėlio. Iš pradžių publiką linksmins didžėjai, savo meistriškumą demonstruos vandenlentininkai. 21 val. į sceną žengs Jurgis Didžiulis – jis parengė koncertinę programą „Draugų vakaras“. 22 val. dainuos „Saulės kliošas“. Nuo 22 val. iki 2 val. – vakarėlis su didžėjais. Renginys nemokamas.

Šeštadienį Vaidilų kaime (Žygaičių seniūnija) vyks šventė „Prie Jūros mes užaugom“. 13 val. bus aukojamos mišios Didkiemio Šv. Angelų Sargų bažnyčioje. 14 val. bus šventinamas paminklinis akmuo, skirtas Vaidilų kaimo savanoriams. Iškilmingai susirinkusius šventės dalyvius sveikins Lietuvos kariuomenės KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 307 pėstininkų kuopa. 15 val. koncertuos buvę Vaidilų kaimo gyventojai, anūkai, proanūkiai, šeimyniniai duetai. Bus linksma – bendraus, dainuos ir šoks, organizatoriai primena, kad vaišės – suneštinės.

Sekmadienį (18 val.) Norkaičių kaime bendruomenė „Galmena“ rengia šventę „Paskutiniai vasaros akordai kaime“. Tradicinių amatų ir etnokultūros centro ansamblis „Saulėkalnis“ dainuos liaudiškas dainas, šoks lietuvių tradicinius šokius. Koncertuos Kvėdarnos kultūros namų moterų ansamblis „Allegro“. Bus pristatytas kulinarinis paveldas – ragausite patiekalų iš senovinės močiučių „atminties“ skrynios. Šventės pabaigoje koncertuos operos solistas Egidijus Bavikinas su trupe. Bendruomenė svetingai į svečius kviečia visus.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą