fbpx

Šokių kolektyvai jau ruošiasi konkursams ir festivaliams

Dalintis:

Choreografė Alma Rumšienė Tauragės kultūros rūmuose su moterų šokių grupe „Vėtrubė“ ir liaudiškų šokių kolektyvu „Spietlius“ pradėjo repeticijas. Senjorų šokių kolektyvui „Vėjava“ repetuoti dar neleidžiama. Nors koronavirusas sujaukė šokėjų planus, jie tikisi, kad rudenį pavyks nuvykti į festivalį Turkijoje. 

Alma Rumšienė vadovauja trims kolektyvams. Prieš pusantrų metų subūrė moterų šokių kolektyvą „Vėtrubė“, o „Spietlių“ – prieš daugiau nei dvejus metus. Su „Vėjava“, gyvuojančia 16 metų, repetuoja metus. Sušvelnėjus karantino reikalavimams, su „Spietliumi“ jau susitiko, pasveikino kolegas gimtadienio proga ir surengė pirmąją repeticiją.

– Prisiminėme neseniai išmoktus šokius. Juos būtume šokę per koncertą Panevėžyje. Planus suardė koronavirusas. Esame suplanavę su „Vėtrube“ ir „Spietliumi“ rugsėjo pabaigoje vykti į festivalį Turkijoje, – pasakojo choreografė. – Kas ten važiavo, sakė, kad turkai moka rengti smagius festivalius. Penkioms dienoms esame rezervavę bilietus, dešimt procentų apmokėję gyvenimą viešbutyje. Tačiau nežinia, ar teks nuvykti.

Turkijoje abu šokių kolektyvai koncertuotų keturis vakarus, parengtą programą parodytų įvairiose erdvėse, susitiktų su kitais kolektyvais, apsikeistų dovanomis. „Vėjava“ planuoja pristatyti reprezentacinį šokį „Vėjavos polka“. Iki karantino „Spietlius“ ir „Vėjava“ ruošėsi svarbiam konkursui „Pora už poros“, kurį pavasarį rengia Nacionalinis kultūros centras. Konkursas neįvyko, tikimasi, kad bus surengtas rudenį.

– Kviečiu norinčius papildyti visas tris šokių grupes. „Spietlius“ – vidutinio amžiaus (30–50 m.) liaudiškų šokių kolektyvas. Į moterų šokių grupę „Vėtrubė“ renkasi šokėjos nuo 30 iki 55 m., – kvietė A.Rumšienė. – „Vėjavoje“ šoka senjorai. Jie labai nori repetuoti, labiausiai pasiilgo bendravimo, tikimės, kad birželio pradžioje su jais jau galėsime susitikti.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą