Sosnovskio barščiai tarpsta šalia sodybų

Dalintis:

Sosnovskio barščiai sėkmingai veši ir bujoja Tauragės krašte. Juos išnaikinti gana sudėtinga – dauginasi sėklomis, o nupjauti labai greitai atželia. Tai invazinis augalas, pavojingas žmogui, kartais galintis sukelti net mirtį.

Joniškės soduose, kur pastaruoju metu ypatingai padaugėjo apleistų sklypų, tai vienur, tai kitur vis labiau įsitvirtina Sosnovskio barščiai. Bendrijos „Pušynas“ pirmininkei Liucijai Stuporienei tvarkingų sklypų savininkai skundžiasi dėl kaimynystėje nešienaujamos žolės – dvimetrinės usnys išbarsto sėklas, bujoja įvairios piktžolės, netoliese galvas su subrandintomis sėklomis iškėlė ir minėtieji barščiai.

L.Stuporienė bandė surasti apleistų sklypų savininkus, tačiau tai sudėtingas dalykas – nebematydama kitos išeities ji kreipėsi į Tauragės savivaldybę. „Pušyno“ bendrijoje gyvenantys žmonės tikisi, kad su valdžios pagalba situacija pagerės. Jiems padėti žadėjo ir Tauragės seniūnijos seniūnė Danguolė Jatautienė.

Sosnovskio barščiai auga ne tik Joniškės soduose. Jie veši ir Skaudvilės seniūnijoje prie Ančios upelio, bando įsitvirtinti nedideliuose ploteliuose.

Išsamiau apie Sosnovskio barščius skaitykite „Tauragės kurjerio“ laikraštyje.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą