fbpx

Sprendžiasi mobiliojo punkto likimas

Dalintis:

Tauragės ligoninės mobiliojo punkto medikams dirbti lauko sąlygomis, suprantama, jau yra per šalta. Tačiau įsigyti vadinamojo namelio tyrimams atlikti ligoninė vis dar negali – mobiliojo punkto dienos, galbūt, jau yra suskaičiuotos.

Dar prieš savaitę Tauragės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kuriuo ligoninei leista teikti mokamas koronaviruso tyrimo paslaugas – greitasis serologinis testas specifiškiems SARS-CoV-2 IgM ir IgG klasės antikūnams, susidariusiems infekcijos metu, nustatyti kainuos 10 eurų, koronaviruso tepinėlio tyrimas, per nosiaryklę paėmus pasėlį, tai yra tikralaikės PGR metodu – 75 eurai, tačiau ligoninės administruojamo mobilaus punkto darbas, kuriuose atliekami nemokami tyrimai, pakibo ant plauko. Vakar Tauragės rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė nenuslėpė: „Mobilaus punkto dienos galbūt jau yra suskaičiuotos“.

Šąlant orams Tauragės ligoninė suplanavo pirkti namelį, vietoj esančios palapinės, tyrimams atlikti. Anot ligoninės vadovo Liutauro Indriuškos, dirbti palapinėje, kaip dabar dirbama, yra per šalta. Tačiau šiai užmačiai koją kiša naujas Sveikatos apsaugos ministerijos projektas, tai yra teikiamų paslaugų aprašas, kuris atnešė neaiškumo ir daug klausimų – nebeaišku, kurio lygio medicinos įstaigos galės atlikti koronaviruso tyrimus tikralaikės PGR metodu.

Jei Tauragės ligoninės administruojamas savivaldybės mobilusis punktas nebeatliktų šių tyrimų, pirkti namelio neapsimokėtų. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis pasiūlė, kol išsispręs šis klausimas, namelį išsinuomoti.

Tauragės ligoninė posėdyje taip pat informavo, kad per praėjusią savaitę nemokamiems tyrimams dėl koronoviruso mobiliajame punkte buvo užsiregistravę 175 žmonės, 9 neatvyko. Iš 166, kuriems buvo atliktas tyrimas, 8 testai buvo teigiami. Vienas iš tų, kurių testas buvo teigiamas – tauragiškis. Kiti iš Pagėgių, Šilalės ir kitur. Per savaitę profilaktiškai ištirta 60 ligoninės darbuotojų – visų jų testai buvo neigiami.

Tauragės Pirminės sveikatos centro (PSPC) direktorius Donatas Petrošius patikino, kad tyrimams atlikti jie pasiruoštų maždaug per savaitę, jei tik nuspręsta, kad tokius tyrimus turės atlikti pirmojo lygio medicinos įstaigos.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą