Sunkioji technika kiršina gyventojus

Dalintis:

Kai Saugaus eismo komisijos sprendimu Vytauto gatvės ir Tremtinių kelio sankirtoje uždrausta važiuoti sunkvežimiams, manyta, jog pavyko pagelbėti gyventojams. Tačiau nuskriausti pasijuto K.Jauniaus gatvės gyventojai. Tikėtasi, kad sunkvežimiai suks Gedimino gatve, tačiau kur kas arčiau važiuoti pro K.Jauniaus gatvę.

Dar liepos pabaigoje K.Jauniaus ir Vytauto gatvių sankryžoje vairuotojai pastebėjo naują kelio ženklą, draudžiantį sunkvežimių eismą. Saugaus eismo komisijos pirmininkė, vicemerė Virginija Eičienė pasakojo, kad ženklą įkurdinti ir sunkvežimių eismą apriboti nusprendė gavę privačių namų gyventojų prašymą su parašais. Esą dėl kasdien važiuojančių miškavežių, ūkininkų traktoriais gabenamų grūdų ėmė skilinėti jų namų sienos. V.Eičienės teigimu, šio ženklo pastatymu siekta sunkiąją techniką nukreipti Gedimino gatve.

Tačiau geri norai ir liko tik norais. Sunkiosios technikos vairuotojai pasuko kitur, nei planavo valdininkai – K.Jauniaus gatve, kurios gyventojai sukilo ir suskubo ieškoti pagalbos. „Tauragės kurjerio“ redakcijoje sulaukėme ne vieno skambučio.

– Visas sunkvežimių eismas pasuko K.Jauniaus gatve. Ko tik čia nevyksta! Tie traktoriai su dviem priekabomis ir šaligatviais važiuoja, ir tarp gatvėje sustatytų automobilių aštunkėmis laviruoja – mes kvapą užgniaužę žiūrim ar tik neapgadins kurio nors automobilio. Visi jie čia pas mus važiuoti pradėjo po to, kai pastatė prie Vytauto gatvės tą nelemtą ženklą, – piktinosi K.Jauniaus gatvės gyventoja. – Važiuoja jie ir naktį, žadina mus ir 3-4 valandą paryčiais. Tačiau K.Jauniaus gatvės atkarpoje nuo Stoties iki Daržų gatvės yra labai siaura, namai stovi prie pat gatvės, net šaligatvių nėra.

Moteris stebėjosi, kad visą gyvenimą sunkioji technika riedėjo Vytauto gatve ir sukdavo palei geležinkelį. Net ir tuo laiku, kai dar veikė didžiosios pramoninės įmonės, todėl šių dienų sprendimas uždrausti eismą įprastoje vietoje skaitytojai atrodo nelogiškas.

– Surinkom per 60 parašų ir kaimynai nunešė prašymą su jais į seniūniją. Nuimtų tą ženklą ir vėl grįžtų viskas į normalias vėžes. Net mano namo sienos pradėjo skilinėti nuo sunkvežimių. Tremtinių kelyje esantys namai yra toliau nuo gatvės, o mūsiškiai K.Jauniaus gatvėje stovi prie pat gatvės. Tai kur logika nukreipti sunkvežimius? Ūkininkai per naktį kulia ir paryčiais pro mus veža grūdus. Jiems darbai pasibaigs netrukus, tačiau miškavežiai važiuoja ištisus metus, – dėstė dar viena redakcijai skambinusi moteris.

Saugaus eismo komisijos pirmininkė Virginija Eičienė „Tauragės kurjeriui“ teigė apie K.Jauniaus gatvės gyventojų problemas jau girdėjusi. Tik padėti jiems pavyks ne taip greit, mat teks planuoti ištisą eismo schemą.

– Manau, ten reikia parengti eismo schemą visam kvartalui – Stoties, K.Jauniaus ir Vytauto gatvėse. Siekiame, kad sunkvežimiams nuo pat Dariaus ir Girėno gatvės nebūtų galima sukti į Vytauto gatvę, kad jie suktų į Gedimino gatvę. Pasipiktinusių tokiu ketinimu bus, ypač iš Lauksargių pusės atvykstantys ūkininkai nebus patenkinti. Tačiau centre sunkiosios technikos nereikia, – kalbėjo V.Eičienė.

Vicemerė pasakojo, kad planuojamoje schemoje bus kompleksiškai sprendžiama sunkvežimių judėjimo miesto gatvėmis problema, mat vienu ženklu visko išspręsti nepavyks. Politikė svarstė, kad uždraudus važiavimą K.Jauniaus gatve, gudresni vairuotojai suks į kitas smulkias gatveles piktindami jau kitus gyventojus.

– Gavome kelis elektroninius laiškus iš pasipiktinusių gyventojų, kai kurie skambina – svarstom ir tokius pranešimus apie problemas, išklausome visus, – užtikrino V.Eičienė.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą