Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ pilies menėse atidaryta stendinė paroda „Klaipėdos (Memel) kraštas: nuo ištakų iki XVII amžiaus“. Ją eksponuoja Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, o parodą iki spalio 11-osios gali pamatyti visi norintys. Oficialaus parodos atidarymo numatyta nerengti.
– Muziejaus žmonės visada jaučia tam tikrą nepatogumą, kai paroda formuojama kaip stendinė ir nėra pačių archeologinių radinių, – sako Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius dr. Jonas Genys.
Pasak muziejaus vadovo, parengti tokią parodą – ne juokų darbas, o ją pamatyti verta kiekvienam. Parodos tikslas – didinti Klaipėdos krašto matomumą Europos paveldo kontekste, atskleisti mažai žinomų regionų savitumą. Dr. J.Genys primena, kad paroda labai reikšminga, nes Klaipėdos kraštą aktyviai tyrė vokiečių mokslininkai, todėl didelė dalis radinių buvo išvežta.
– Paroda turi daug originalių eksponatų, kurių mes nelabai esame matę, tačiau dabar turime tokią galimybę, – akcentuoja J.Genys.
Muziejaus direktorius pastebi, kad parodos medžiaga labai unikali, nes „buvo tyrinėtos tokios vietos, kaip kapinynai, apie kuriuos archeologai yra girdėję tik iš knygelių“. Tuo metu muziejaus Archeologijos ir restauracijos skyriaus vedėja Roma Songailaitė išskiria pagrindinį parodos siekį – tautos, liaudies edukacija.
Iš Tauragės paroda keliaus į Šilutę ir Kretingą.
Parengė Paulina Bastakytė