fbpx

Tauragės hipodrome rungsis beveik 70 lenktynininkų

Dalintis:

Ketvirtadienį Tauragėje prasidės ir rugpjūčio 1-ąją finišuos lietuviškuoju Dakaru vadinamos bekelės lenktynės „Autoaibė Lithuanian Baja – Perimetras“. Skelbiama, kad į varžybas užsiregistravo 66 komandos, tarp kurių gausu ir Dakare važiavusios technikos bei jį įveikusių sportininkų. Tai – absoliutus rekordas per 10 metų trunkančią „Perimetro“ istoriją.

Kaip informuoja organizatoriai, „Autoaibė Lithuanian Baja – Perimetras“ yra rimtas išbandymas tiek dalyviams, tiek jų technikai. Šios lenktynės trunka 60 valandų, per kurias „Adventure“ įskaitos dalyviams reikia bekele apvažiuoti visą Lietuvos Respubliką perimetru. Iš viso – beveik 2 000 km. Sportininkams per tą patį laiką reikės įveikti beveik 400 km sudėtingų ralio reido greičio ruožų skirtinguose Lietuvos regionuose. Tai išskirtinės lenktynės Baltijos šalyse, kurioms ryžtasi toli gražu ne kiekvienas sportininkas. Tačiau 66 užsiregistravę dalyviai į jubiliejinį, 10-ąjį „Perimetrą“ stebina net ir patį jo organizatorių.

– Tai yra absoliutus dalyvių rekordas. Aš jiems visiems noriu padėkoti, kad tiki tuo, ką mes darome, bet vienareikšmiškai dėl to jaučiu žvėrišką atsakomybę. Žinot, kuo didesnis turgus, tuo daugiau reikalų, – teigė „Autoaibė Lithuanian Baja – Perimetras“ organizatorius Gediminas Grigaitis. – Be abejo, labai džiugu, kad renginys taip auga, pasitikėjimas kiekvienam žmogui turi daug reikšmės ir mus tai motyvuoja tobulėti, ieškoti, kaip ištaisyti klaidas ir augti toliau.

„Autoaibė Lithuanian Baja – Perimetras“ organizatorių atsiųsta nuotrauka

Lietuviškuoju Dakaru vadinamas maratonas pritraukė ir tikrojo Dakaro dalyvių. Apie savo dalyvavimą jau gana seniai paskelbė greičiausias lietuvis su motociklu Dakare Arūnas Gelažninkas. Tačiau jis „Perimetre“ turės dar vieną labai greitą varžovą: „Enduro“ įskaitoje „Husqvarna“ motociklu lenktyniaus ir sportininkas iš Lenkijos Maciek Giemza, kuris šių metų Dakaro ralyje užėmė 17-ą vietą. Taip pat savo jėgas lietuviškuose miškuose motociklu išbandys svečias iš Suomijos Reijo Karppinen. Iš viso prie starto linijos stos 18-a motociklų.

Greičio ruožuose žiūrovai galės išvysti 16 automobilių. Vienas iš favoritų – Vaidotas Paškevičius lenktyniaus su buvusia Vaidoto Žalos „Bitute“ – dyzeliniu „Seat Leon Dakar“ prototipu, kurį Lietuvoje sukūrė žymus konstruktorius Darius Biesevičius. Latvis Toms Brants atvažiuos lenktyniauti su latvišku, specialiai Dakarui Andrio Dambio sukurtu „OScar“ bolidu. Įdomų eksponatą vairuos ir Justinas Putys: tai „Mitsubishi Pajero Evolution“, retas sportinis visureigis, pagamintas homologacijos tikslais, kad „Mitsubishi“ galėtų lenktyniauti Dakaro T2 klasėje. Jų pagaminta apie 2 500 vienetų, ir šie modeliai su 3,5 litro V6 varikliais, pasiekiančiais 275 AG ne ką lėtesni nei klasikinio ralio automobiliai. Tik „Pajero“ pravažumas geresnis.

Kaip ir tikrame Dakare, taip ir lietuviškame atitikmenyje populiarėja keturračių bei dviviečių bagių SxS klasės. Pastarojoje pernai važiavo tik vienas dalyvis, šiemet jų bus jau 8. Keturi dalyviai važiuos ATV įskaitoje.

„Autoaibė Lithuanian Baja – Perimetras“ organizatorių atsiųsta nuotrauka

Gausiausia – „Adventure“ įskaita, kurioje bus net 20 visureigių. Jie važiuos orientaciniais ruožais palei pat pasienį aplink visą Lietuvą. Jiems teks įveikti didžiausią atstumą, beveik 2 000 km bekele. Ir tam bus skirta vos 60 valandų.

Jau rytoj, trečiadienį, visus dalyvius bus galima pamatyti „Autoaibė Lithuanian Baja – Perimetro 2020“ mieste – Tauragėje. 18:30 senajame Tauragės hipodrome prasidės maratono prologas, visi dalyviai važiuos vieną greičio ruožą.

Didžioji kelionė Lietuvos perimetru prasidės liepos 30 dieną, ankstų ketvirtadienio rytą prie Rambyno. „Adventure“ klasės dalyviai išvažiuos link pajūrio, apvažiavę šalį pagal laikrodžio rodyklę į Rambyną jie grįš rugpjūčio 1-ą dieną.

Sportininkai ketvirtadienį išjudės į pirmąjį greičio ruožą prie Kapčiamiesčio. Toliau jie lenktyniaus Druskininkų ir Tauragės apylinkėse.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą