Tauragiškiai – vieni aktyviausių deklaruojant pajamas

Dalintis:

Valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad pajamas iki liepos 1 dienos privalo deklaruoti gyventojai, pernai vykdę individualią veiklą – pagal pažymą ar su verslo liudijimu. Taip pat deklaruoti pernai gautų pajamų turėtų neužmiršti advokatai ir jų padėjėjai, notarai, antstoliai. Tarp aktyviausiai deklaruojančių – tauragiškiai.

Skelbiama, kad Klaipėdos apskrities ir Žemaitijos regione aktyviausiai pajamas už 2019 metus deklaruoja Pagėgių savivaldybės, Tauragės ir Telšių rajonų savivaldybių teritorijose individualią veiklą vykdę gyventojai. Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, net 64 proc. Tauragės rajono gyventojų, privalančių pateikti pajamų deklaracijas, tai jau padarė.

Pasyviausiai deklaracijas teikia smulkieji verslininkai iš Palangos, Klaipėdos miesto bei rajono ir Rietavo savivaldybių.

„Atkreipiame dėmesį, kad deklaracijas pateikti gyventojams privalu net ir tuo atveju, jeigu iš vykdomos individualios veiklos nebuvo gauta pajamų. Šiuo metu pajamas deklaravo apie 30 tūkst. pernai individualią veiklą vykdžiusių asmenų. Dar laukiame apie 40 proc. smulkiųjų verslininkų“, – sako Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė, primindama, kad šiemet deklaruoti pajamas su Vedlio pagalba nepalyginamai lengviau.

VMI pažymi, kad COVID-19 paveiktas ekonomines veiklas (jų sąrašą rasite čia) vykdantiems savarankiškai dirbantiems gyventojams automatiškai, be papildomo prašymo taikomos mokestinės pagalbos priemonės – per ekstremaliąją situaciją ir 2 mėnesius po jos, gyventojams nebus skaičiuojami delspinigiai ir pradedamas mokesčių išieškojimas.

„Nors šie gyventojai mokesčius sumokėti galės ir vėliau, deklaruoti pajamas laiku, iki liepos 1 dienos, jiems vis tiek būtina“, – pabrėžia L.Mačernienė pažymėdama, jog smulkieji verslininkai, kurių veiklos nepateko į COVID-19 sąrašą, deklaruotą gyventojų pajamų mokestį turi sumokėti iki liepos 1 dienos.

Kaip deklaruoti pajamas, gautas iš individualios veiklos, galima pažiūrėti VMI vaizdo kanale:

Vykdę individualią veiklą pagal pažymą;

Vykdę veiklą su verslo liudijimu.

Visą aktualią informaciją apie 2019 m. gyventojų pajamų ir turto deklaravimą gyventojai gali rasti apsilankę VMI interneto svetainėje, skiltyje „Deklaravimas už 2019 metus“. Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 260 5060. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą