fbpx

Tautvydas Urba skina vieną pergalę po kitos

Dalintis:

Po karantino atlaisvinus vadeles, sukruto automobilių sportininkai – varžybos organizuojamos kone kiekvieną savaitgalį. Du savaitgalius iš eilės tauragiškis Tautvydas Urba iškovojo pirmąsias vietas.

Estijos Missu miestelyje vyko Estijos autokroso čempionatas, kuriame varžėsi trys klasės – „Buggy 1600“, išskirtiniai krokodilai GAZ 51 ir 52. Pastarosios dvi klasės rungtyniauja tik Latvijoje ir Estijoje, mat šių transporto priemonių nedaug. Lietuvoje krokodilą turi vos vienas entuziastas.

Vienintelėje bagių klasėje dalyvavo visų Baltijos šalių atstovai – estai, latviai ir lietuviai.

Važiavimai tauragiškiui buvo nelengvi, jis susidūrė su esto valdomu bagiu, dėl to sugedo vairo kolonėlė ir važiuoklė. Po šio įvykio mechanikai turėjo kaip reikiant paplušėti, kad paruoštų bagį finaliniam važiavimui.

Startuoti finale pavyko ir Tautvydas Urba pirmosios pozicijos jau niekam neužleido. Jis finišavo pirmas. Antroje vietoje liko estas Janar Kadak. Įdomu tai, kad jis varžybose dalyvavo su ankstesniu T.Urbos bagiu.

Praėjusį savaitgalį Marijampolėje surengti Lietuvos autokroso čempionato ir Baltijos taurės II-ieji etapai, kuriuose dalyvavo 43 lenktynininkai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Lenktynių dalyviai varžėsi „Mini buggy“, „Junior 1000“, „Super 1600“, „Super 2000“, „Open 4500“, „Buggy 1600“ klasėse. Lenktynės vyko sklandžiai, tik „Super 2000“ klasėje įvykus masiniam susidūrimui vietoj 9 dalyvių finišavo tik 6.

„Junior 1000“ klasėje važiavo ir tauragiškė Raminta Jankauskaitė. Jaunoji lenktynininkė pasirodė perdažytu automobiliu – šįkart raudonu. Be to, Raminta pakeitė trenerį ir mechanikus. Vieno važiavimo metu R.Jankauskaitei pavyko finišą pasiekti trečiai, tačiau finale iš penkių dalyvių ji liko paskutinė.

„Buggy 1600“ klasėje tarp 9 dalyvių varžėsi ir du tauragiškiai – Tautvydas Urba bei Kęstutis Krakys. Vienas šios klasės dalyvių dar kvalifikacinio važiavimo metu gerokai aplamdė savo bagį ir finaliniame važiavime nebedalyvavo. Dėl pirmosios vietos arši kova vyko tarp T.Urbos ir latvio Justs Grencis, tačiau tauragiškio aplenkti pastarajam nepavyko. Dėl kitų prizinių vietų stipriai grūmėsi K.Krakys ir estas Janar Kadak. Čia tauragiškis pasistengė nedaryti klaidų ir jam pavyko išsaugoti trečiąją poziciją.