fbpx

Trys geriausi praėjusio Eurolygos sezono klubai

Dalintis:

Eurolyga jau oficialiai paskelbė, kad šis sezonas yra nutraukiamas ir baigtas nebus, dėl šios priežasties sezoną jau drąsiai galima įvardyti būtuoju laiku. Nors nugalėtojų ir neišsiaiškinome, tačiau geriausias komandas aptarti tikrai galima. Būtent tą ir padarysime šiame straipsnyje.

Stambulo „Anadolu Efes“. Jau esame pripratę tarp geriausių Eurolygos komandų matyti vieną Turkijos klubą. Tiesa, tai buvo ne „Efes“, o kitas Stambulo sunkiasvoris – „Fenerbahce“. Šiemet Žjelko Obradovičiaus auklėtiniai atrodė nebūdingai jiems prastai, tačiau Turkijoje iškilo kitas flagmanas.

Kai praėjusiais metais „Anadolu Efes“ žengė į Eurolygos finalą, tą laikėme gana didele sensacija. Dabar situacija jau visai kitokia. Ergino Atamano treniruojama komanda nuo pat sezono pradžios rodė susižaidimą ir itin brandų krepšinį, o įžaidėjas Shane‘as Larkinas buvo bene ryškiausia šio sezono Eurolygos žvaigždė.

Komanda ne tik žaidė stabiliausiai, bet ir išvykoje nugalėjo visus savo pagrindinius oponentus. „Efes“ išvykoje pranoko tokius klubus, kaip Madrido „Real“, „Barcelona“ ir titulą ginančią Maskvos CSKA bei, pasak lažybų ir kazino bendrovių, buvo bene ryškiausia favoritė šiemet triumfuoti Eurolygoje.

Madrido „Real“. Tai komanda, kuri paskutinį dešimtmetį Eurolygoje atrodo itin grėsmingai. Pablo Laso kariaunoje kiekvienas žaidėjas puikiai žino savo vietą ir rolę. Klube kartais pasikeičia lyderis, bet žaidimas vis tiek išlieka puikus. Pavyzdžiui, Sergio Llullas ir Sergio Rordriguezas po traumų nebėra tokie aštrūs kaip kadaise, tačiau puikiai susitvarko su naujomis užduotimis.

Paskutinius dvejus metus „Real“ veidu galima vadinti mažąjį kamuolio burtininką iš Argentinos Facundo Campazzo. Pastarasis labiausiai garsus ne dėl pelnomų taškų, o dėl tiesiog juvelyriškai atliekamų rezultatyvių perdavimų.

Šį sezoną „Real“ pradėjo gana banguotai, tačiau vėliau įgavo puikią formą ir pelnytai buvo laikoma viena pagrindinių favoričių į titulą.
„Barcelona“. Trečioji komanda, kurią privaloma paminėti – „Barcelona“. Eurolygos trofėjaus jau dešimtmetį prieš savo akis neregėję katalonai kurį laiką net nepatekdavo į atkrintamąsias varžybas, bet praėjusiais metais padarė reikiamas išvadas ir prisikvietė aukščiausios klasės žvaigždžių.

Praėjusių metų liepą klubas pranešė, jog iš NBA į Europą sugrįžta Nikola Mirotičius, o tai, be jokios abejonės, buvo viena didžiausių kelerių metų naujienų. Vėliau prie komandos prisijungė buvęs žalgirietis Brandonas Daviesas, Eurolygos čempionas Corey Higginsas, į klubą grįžo Alejandro Abrinesas.

Žinoma, naujai surinktai komandai reikėjo daug laiko susižaisti – banguotas žaidimas priminė lošimų automatus, o procesą šiek tiek stabdė nuolat pagrindinio įžaidėjo Thomaso Heurtelio patiriamos traumos, tačiau nepaisant to nepaminėti šio klubo prie pagrindinių pretendentų į titulą būtų tikra nuodėmė.

Taip pat verta paminėjimo: Maskvos CSKA – čempionės titulą ginantys armiečiai šį sezoną pasitiko gerokai atsinaujinusia sudėtimi, tačiau nepaisant to buvo tikrai grėsmingai atrodžiusi Eurolygos ekipa. Visgi, vertinant trijų lyderiaujančių komandų kontekste, galima sakyti drąsiai – prieš paminėtus klubus CSKA serijos turbūt nelaimėtų.

Užs. Nr. 57

Dalintis:

About Author

Palikite komentarą