fbpx

Vakcinavimo akcijas planuoja ir prie prekybos centrų

Dalintis:

Šiandien popiet vykusiame Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje spręsta dėl vakcinavimo nuo koronaviruso tęsimo: apsvarstytos galimybės organizuoti daugiau akcijų. Siekiama, kad skiepai būtų kuo arčiau žmonių.

Posėdžio pradžioje kalbėjusi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento (NVSC) vadovė Gilma Masiulionienė vardijo susirgimų augimo mastą liudijančius skaičius. Statistikos departamento paruoštas spalvinis savivaldybių sergamumo žemėlapis rodo, kad jau paraudonavo Šilalės rajonas ir Pagėgių savivaldybė. Tauragės ir Jurbarko rajonai kol kas dar geltonojoje zonoje. Visgi vakar Tauragės rajone užfiksuoti dar du nauji susirgimai koronavirusu kelia nerimą, nors kol kas tai, anot G.Masiulionienės, pavieniai atvejai.

Tauragės rajono savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė priminė, kad vis dar vyksta vakcinavimo turas, kurio metu medikai su „Pfizer“ vakcina važiuoja į kaimiškas vietoves. Tačiau itin džiuginančių skaičių nėra: Dauglaukyje skiepytis atėjo tik 13 žmonių, Visbaruose dar mažiau – vos 10 žmonių. Tik vakar į Batakius nuvežus dvi vakcinas („Pfizer“ ir „Janssen“) susirinko 80 žmonių.

– Rugpjūtį numatyta tam tikromis dienomis vakcinacija prie prekybos centrų, tai mes prisidėsime. Dar nežinau tiksliau, bet pirmadienį bus aišku, kada ir prie kurio prekybos centro viskas vyks. Taip pat rugpjūčio 17 dieną skiepijimo akciją vykdys Nacionalinis kraujo centras pilies aikštėje. Tuo pat metu vyks ir kraujo donorystės akcija – jos abi vyks kartu, – sakė R.Stasytienė.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas Donatas Petrošius atskleidė, kad dėl vakcinavimo akcijų prie prekybos centrų jau kalbamasi su Tauragės autobusų parku – siekiama, kad būtų skirtas autobusas, numatyta ir palapinė. To reikia dėl sunkiai prognozuojamų orų – po vakcinos suleidimo būtina stebėti savijautą ir prisėsti bent 15 minučių. Esant prastam orui tai būtų galima padaryti specialiai tam pastatytame autobuse.

Posėdžio metu prabilta ir apie siekį vakcinuoti daugiau moksleivių, o Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas Tomas Raulinavičius užsiminė ir apie būtinybę keisti vakcinavimo centro vietą – Tauragės bendruomenių namai siekia atsiimti savo patalpas, kad toliau galėtų vykdyti savo veiklas. Plačiau apie tai skaitykite antradienį „Tauragės kurjerio“ laikraštyje.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą