Į mėsinę, ne tik – mėsos, bet ir žinių apie ją

Dalintis:

Gera žinia tiems, kuriems ne tas pats, ką deda į savo ir savo vaikų lėkštes, kurie valgo mėsą ir nori jos kokybiškos: trečiadienį Tauragėje duris atvėrė išskirtinė mėsinė „Mėsos taškas“. Toks verslas – ilgai brandinta į gimtinę grįžtančio emigranto Roberto Liorančo idėja. Investuodamas svetimoje šalyje sunkiai uždirbtus pinigus jis tikisi, kad šioje mėsinėje ne tik bus galima nusipirkti geros mėsos, įvairių jos priedų bei įrankių jai ruošti, bet ir sužinoti, kaip išgauti geriausią skonį ir aromatą.

Kokybiškos jautienos rasti sunku

Nors mėsą valgo daugelis, ne visi suprantame, kokia iš tiesų turi būti gera mėsa. Robertas Liorančas sako ištyręs rinką ir įsitikinęs – nusipirkti kokybiškos mėsos, ypač jautienos, Tauragėje beveik  neįmanoma.

– Net jei etiketėje rašoma, kad tai jautiena, iš tiesų tai dažniausiai pieninių karvių mėsa, – tvirtina R.Liorančas. – Tikros kokybiškos jautienos, juo labiau brandintos, nerasite.

Todėl, įkurdamas šeimos verslą, jis nutarė užpildyti šią nišą – įkurti mėsos parduotuvę. Kadangi ir pats mėgsta gaminti ir išmano, kaip tai daryti, nusprendė, kad jo parduotuvė bus tokia, į kokią ir pats norėtų užsukti. Čia ne tik prekiaujama įvairia mėsa, bet ir galima nusipirkti prieskonių jai pagardinti, kepimui reikalingų įrankių ar indų ir visada gauti patarimų ir idėjų, kaip pagaminti skanų patiekalą. Žodžiu, tai specializuota mėsos produktų parduotuvė, kurianti išskirtinę patirtį, kuri leidžia pirkėjui visada žinoti, ką perka, bei pasirinkti idėją savo stalui. Pasak R.Liorančo, ketinama netgi siūlyti pirkėjams gatavus pietų ir vakarienės paketus: juk dažnam po darbo skubant namo dar tenka sukti galvą, ką pagaminti vakarienei.

Pasak R.Liorančo, jau ieškoma ūkinininkų ar mažų įmonių, iš kurių būtų galima pirkti rūkytus mėsos gaminius, namie keptą duoną. Kriterijus vienintelis – nepriekaištinga kokybė.

– „Mėsos taške“ galima bus ir užsisakyti mėsos gaminių į namus. Pavyzdžiui, vakare sėdėdami su draugais nusprendžiate, kad norėtumėte išsikepti šašlykų ar kepsnių. Jokių problemų – skambinate mums, ir netrukus jau galite kurti ugnį – mėsa važiuoja pas jus, – pasakoja R.Liorančas.

Ateityje, pasitelkus į pagalbą žinomus virtuvės šefus, čia bus rengiami mokymai – visus norinčius meistrai mokys mėsą pjaustyti, kepti ir ragauti.

Brandinta mėsa. Kas tai?

„Mėsos taškas“ prekiauja įvairia mėsa: kiauliena, paukštiena, žvėriena, tačiau asortimento pagrindą sudaro brandinta jautiena. Būtent tokia mėsa pati vertingiausia. Visa mėsa kruopščiai atsirenkama iš patikimų tiekėjų, tad už jos kokybę „Mėsos taškas“ garantuoja.

–  Pažįstu žmonių, kurie brandintos jautienos užsisako iš Vilniaus, tačiau vis dėlto dauguma žmonių nelabai išmano, kas tai, – įsitikinęs jis. – Tačiau kartą paragavę kitokios mėsos nebenorės.

Iš brandintos jautienos galima paruošti geriausią, skaniausią ir sultingiausią didkepsnį. Mėsos brandinimo privalumų ir būdų – daugybė. Brandinimas turi teigiamos įtakos mėsos savybėms – jos prekinei išvaizdai, spalvai, struktūrai, skoniui, kvapui, konsistencijai ir sultingumui. Brandinimo metu jautiena ne tik suminkštėja, pagerėja jos skonis ir aromatas, bet ji tampa lengviau virškinama. Mėsos brandinimo trukmė priklauso nuo galvijo amžiaus, lyties ir veislės. Kaip ir brandinti sūriai, ilgiau brandinama mėsa įgauna intensyvesnio skonio. O gerai brandintą mėsą galima atpažinti iš dviejų paprastų dalykų – raudonai rudos spalvos ir po mėsos paspaudimo pirštu liekančios įdubos.

Brandinama ir vietoje

Mėsinėje jau stovi mėsos brandinimo spinta, o joje kabo didžiulis gabalas mėsos. Tačiau brandinimas trunka nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių, tad kol kas brandinta jautiena bus vežama iš Vilniuje įsikūrusios mėsinės „Steak Supply“.

R.Liorančas didžiuodamasis pasakojo ne tik apie brandinimo spintą, bet ir kitus mėsinės įrenginius, specialiai įrengtą vietą, kur mėsa pjaustoma. Mosteldamas į storą knygą su daugybe paveikslėlių, iš kurios semiasi žinių, kaip doroti mėsą, jis sakė:

– Tai mano biblija.

Mėsinėje stovi ir įvairių dydžių keraminiai griliai. Tokį grilį – jame, pasak R.Liorančo, mėsa iškepa geriausiai – čia galima ir įsigyti.

Pasirinkimą nulėmė pomėgis

Paklaustas, kaip gimė mintis kurti būtent tokį verslą, R.Liorančas pasakoja ir pats mėgstąs gaminti ir dažnai tai darąs. Jau septynerius metus jis dirba Norvegijoje, naftos sektoriuje. Kadangi mintis grįžti į gimtinę, pas šeimą, nedavė ramybės, svarstant, ko imtis grįžus, nulėmė pomėgis.

O kiek investicijų prireikė verslui pradėti?

– Nemažai, – prisipažįsta R.Liorančas. – Maždaug 25 tūkstančių eurų – visa įranga labai brangi. Patalpas miesto centre išsinuomojome.

Nors apie paramą verslui daug ir garsiai kalbama, konkrečią tų kalbų naudą pajunta nedaugelis. Bent jau R.Liorančas sakė jokios paramos negavęs – jis tiesiog neatitiko jokių jos suteikimo kriterijų.

Užtat bendraudamas su tomis tarnybomis, kurios suteikia leidimą dirbti, jis sakė neturėjęs jokių problemų. Atvirkščiai – sulaukęs pagalbos ir geranoriškumo.

Reklama: dzukukrautuvele.lt

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą