fbpx

Pasivaikščiojimai Bažnyčių gatvėje

Dalintis:

Aną penktadienį Tauragėje saulė žeme ridinėjosi. O saulę per šitą dvigubą rudenį jau buvom kaip ir pamiršę. Geresnio laiko pasivaikščioti ar paspoksoti į praeivius pro „kurjerio“ naujojo ofiso langus per visą sieną ir norėdamas nesugalvosi.

Spitrijausi į linksmesnius praeinančių miestiečių veidus ir protarpiais skaitinėjau, ką tauragiškiai reklamuoja „kurjeryje“. Prisipažinsiu, turiu silpnybę žmonių skelbimams. Kas ką parduoda, perka, nuomoja, ieško ar dovanoja.

Skelbimai apie miestą gali papasakoti daugiau ir tiksliau nei bendrojo vidaus produkto augimas procentais, vidutinės algos kreivė ir kita valdiška statistika.

Antai vienas žmogus skelbiasi, kad superka karves, bulius, telyčias ir brangiai – mėsinius. Atsiskaito iš karto. Bet tai pats santūriausias karvių kupčių skelbimas.

Visi kiti perekupai į vatą nevynioja. Skelbimus pradeda žodžiu „brangiai“. Brangiai perka galvijus. Brangiai veršelius. Brangiai karves, telyčias, jaučius. Net 17 tokių skelbimų. Kartojami kiekviename „kurjerio“ numeryje.

Kas iš to? – paklausite, mielas skaitytojau. O tas, kad kapitalizmas veikia, kad dėl karvių – konkurencija. Bet svarbiausia tai, kad aplink Tauragę ganosi solidi banda. Jei čia nebūtų karvių, nebūtų ir tokių skelbimų. Tik įsivaizduokite – net 17 pirklių Tauragėje bent iš dalies pragyvena iš to, kad superka ir perparduoda galvijus, kuriuos užaugina rajono ūkininkai.

O kai pinigas vartosi, galima ir šį bei tą parduoti. Nuo automobilių, kurių kaip ir priklauso čia siūloma daug ir visokių, bei labai skanios norvegiškos lašišos, Atlanto menkės ir jūros ešerių, kuriuos kupčius žada pristatyti į vietą, iki kiaulės pasiskersti, miežių, kvietrugių ir beržinių malkų.

Darbo ieško tik keturi. Elektrikas, apdailininkas ir du malkų kapotojai. Vienas jų nerealiai atkaklus – paslaugas pamosuoti kirviu siūlo dar nuo liepos. Čia gera ar bloga žinia? Man dingojasi, kad gera. Taip išeitų, kad turtingesni tauragiškiai malkomis seniai nekūrena.

Leisdamasis į prisiminimus imu skaičiuoti. Prieš 15 m., persikeldamas į naują buveinę, Vilniuje beveik prestižiniame Antakalnio rajone 3 kambarių butą su euroremontu pardaviau už tuos pačius 48 000. O čia Tauragė.

Vienas tauragiškis dovanoja 30 stiklainių (0,7 litro). Kitas – sofą-lovą ir du fotelius, trečias – „Philips“ televizorių. Prieš ES narystę bent už „Philips“ būtų prašoma pinigų, o dabar tik imk ir vežkis.

Bet spalvingiausias bruzdesys – namų ir butų rinkoje. Ant prekystalio – 64 kv. m butukas Tarailiuose. Prašo 68 tūkstančių. Solidi suma, kad ir po euroremento. Ir dar penktas aukštas. Jau geriau tada 4 kambarių butas už 48 000 Moksleivių alėjoje? Bet čia tik šarvinės durys, o butui reikia remonto.

Leisdamasis į prisiminimus imu skaičiuoti. Prieš 15 m., persikeldamas į naują buveinę, Vilniuje beveik prestižiniame Antakalnio rajone 3 kambarių butą su euroremontu pardaviau už tuos pačius 48 000. O čia Tauragė.

Bet aš nesipiktinu. Džiaugiuosi. Jei butų kainos kyla, tai reiškia, kad yra ir butų pirkėjų. O jei yra butų pirkėjų, tai šnabžda, kad gyvenimo gerėjimas skverbiasi tolyn į Lietuvą.

Su šia mintimi užsuku pavalgyti į ramų, kaip man atrodė, „Holivudą“. Oho. Visi stalai užimti, klegesys. Pirmą kartą regiu tokį alasą restoranėlyje, kuris iki šiol pasitikdavo ramybe su keletu valgytojų užimtų stalų. Tenka palaukti.

Kol valgiau, atsilaisvino ir daugiau stalų, bet ir vėl „Eureka“ – ant visų jų švietė užrašas „Rezervuota“. Tai bent penktadienis, tai bent Tauragė. Kolegė Ramunė redakcijoje svarsto, kad saulė kalta. Žmonės atkuto, išlindo iš biurų, nori bendrauti, o dar ir algų mokėjimo savaitė.

O man tai ženklai. Pavasariniai žiedai ant Kovo 11-osios 30-mečio, iki kurio jau tik 29 dienos.

Dalintis:

About Author

Rimvydas VALATKA

Lietuvos žurnalistas, publicistas, signataras. 1992–2012 m. dienraščio „Lietuvos rytas“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas, internetinio portalo lrytas.lt redaktorius. 2012–2015 m. laikraščio ir naujienų portalo „15 min“ vyriausiasis redaktorius. 2015–2016 m. žurnalo „Veidas“ vyriausiasis redaktorius ir direktorius. 2019 m. tapo „Tauragės kurjerio“ bendradarbiu.

Palikite komentarą